Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 16d. 17:52

Po dramatiško paklydėlės išgelbėjimo – padėka Varėnos policininkams

Sėkminga buvo ir Trakų rajone pasiklydusios grybautojos paieškos operacija
Policijos nuotr. / Sėkminga buvo ir Trakų rajone pasiklydusios grybautojos paieškos operacija

Padėkos žodžių ir gerų įvertinimų sulaukė Alytaus apskrities policijos pareigūnai, praėjusią savaitę Bingelių apylinkėse (Varėnos r.) išgelbėję pasiklydusią senolę.

Alytaus apskrities vyriausiajam policijos komisariato (VPK) Varėnos rajono policijos komisariato atstovai trečiadienį paviešino, kokią padėką šiandieną gavo elektroniniu paštu.

Reiškiame padėką Varėnos policijos komisariato darbuotojams, profesionaliai ir operatyviai organizavusiems mūsų sergančios mamos ir močiutės paiešką 2014 metų liepos 9-10 dienomis Bingelių apylinkėse. Ačiū, kad buvo dedamos visos įmanomos pastangos. Sulaukėme rimtesnės pagalbos, nei tikėjomės. 

Didžiuojamės Jumis ir linkime sėkmės!

Su giliausia pagarba

Drėgūnų šeima, Vilnius

Kulvičių šeima, Vilnius

Kaip skelbta anksčiau Alytaus apskrities VPK atstovų paviešintame pranešime, per pirmąjį šių metų pusmetį Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate užregistruota 36 dingimo be žinios atvejai, pareigūnai surado 28 dingusius asmenis. Vasarą ir rudenį vis daugiau žmonių pasiklysta miškuose uogaudami ar grybaudami.

Gamtos gėrybėmis turtingi miškai kasmet privilioja daugybę uogautojų ir grybautojų. Tačiau niekuomet šis žmonių antplūdis į miškus nepraeina be liūdnų padarinių – rinkdami uogas ar grybus žmonės neretai praranda orientaciją ir pasiklysta. Pranešimų apie miškuose paklydusius žmones nestinga nė vienais metais. Štai keletas šių metų nutikimų. 

Savaitgalio išvyka į mišką rinkti uogų ilgai įsimins sutuoktinių porai iš Kauno. Uogauti į Trakų rajone esantį mišką, kartu su sutuoktiniu išvykusi ir jame pasiklydusi septyniasdešimtmetė ant kojų sukėlė ne tik su ja kartu buvusius artimuosius, bet ir Alytaus bei Trakų policijos pareigūnus. Dingusiosios paieškai pasitelkta Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pagalba. Daugiau kaip tris valandas pelkėje „įkalintą“ ir iš jos išeiti nepajėgiančią moterį, išgelbėjo tik atkaklus ir operatyvus pareigūnų darbas.

Varėnos rajono, Marcinkonių seniūnijoje gyvenanti 77-erių musteikiškė, liepos 12 d., išėjo grybauti į netoliese esantį mišką ir pasiklydo. Miške pradingusios moters ieškojo gausios policijos pajėgos su tarnybiniais šunimis, skrisdami sraigtasparniu iš oro žvalgėsi pasieniečiai, vietovę „šukavo“ Varėnos miškų urėdijos Marcinkonių girininkijos, Druskininkų miškų urėdijos Musteikos girininkijos darbuotojai, giminaičiai, bei vietos gyventojai.

Daugiau kaip parą miške praleidusi paklydėlė, liepos 13 d. tęsiant paieškas buvo rasta, tankiame miško masyve. Skausmų kankinama peršlapusi ir sužvarbusi moteris buvo sąmoninga, tačiau silpnos sveikatos. Pareigūnai telefonu apie sėkmingai rastą nukentėjusiąją pranešė medikams. Šiuo metu moteris gydoma Kauno klinikose.

Kad grybavimas netaptų sunkia išgyvenimo drama, Alytaus policijos pareigūnai ragina grybauti tik žinomame miške arba su tais, kurie jį pažįsta, taip pat į mišką eiti ne po vieną ir stengtis nenutolti vienam nuo kito. Didelis pagalbininkas miške galėtų būti mobiliojo ryšio telefonas, kuriuo būtų galima susisiekti su artimaisiais, ar kompasas, kuris bent padėtų susiorientuoti, kur – šiaurė, o kur – pietūs. 

Beje, saulėtą dieną miške labai geras orientyras – saulė, mat ji visada juda iš rytų į vakarus. Be to, einant į mišką derėtų pasidomėti, iš kurios pusės pučia vėjas, kad pasiklydus miške pagal vėjo kryptį būtų galima orientuotis, kur kokia pasaulio dalis yra.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min