Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po dujotakio avarijos Vilniuje iš namų buvo evakuota 20 gyventojų, uždaryta Gudelių gatvė

Dujų avarinė degina vamzdyje likusias dujas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Dujų avarinė degina vamzdyje likusias dujas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kelias valandas užtruko sostinės specialiosios tarnybos, kol buvo likviduota dujotakio avarija, trečiadienį įvykusi Vilniuje, Gudelių g. Saugumo sumetimais, gelbėtojai iš namų evakavo 20 netoli avarijos vietos gyvenančių žmonių.

Kaip pranešė Bendrasis pagalbos centras, trečiadienį apie 21.15 val. gautas pranešimas apie tai, kad Vilniaus m., Gudelių g. 9 atlikinėjant kasinėjamus darbus įvyko dujotakio avarija.

Į įvykio vietą išsiųstos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. Čia atvyko net trys autocisternos, štabo automobilis.

Informacija apie įvykį perduota Vilniaus apskrities greitosios medicinos pagalbos stočiai ir Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.

Policijos pareigūnai uždarė Gudelių g. Į ją nebuvo leidžiama įvažiuoti automobiliams, draudžiama eiti pėstiesiems.

Ugniagesiai gelbėtojai iš artimiausių namų saugumo sumetimais evakavo 20 žmonių. Tuo tarpu dujų avarinės tarnybos darbuotojai iš abiejų pusių užsuko į Gudelių g. einantį dujų vamzdį ir nutraukė dujų tiekimą visam kvartalui. Tačiau net ir tada avarijos padarinių likviduoti jie dar negalėjo.

Erfurto g. ir Gudelių g. sankryžoje dujininkai iš vamzdžio išleido dujas jas čia pat degindami.

Kol vyko paruošiamieji darbai, Gudelių g. tvyrojo stiprus dujų kvapas. Pasak ugniagesių, trečiadienio vakaras buvo ramus, nebuvo jokio vėjo, galinčio išsklaidyti ir vamzdžio besiveržiančias dujas.

Tik maždaug vidurnaktį, vamzdyje išdeginus visas dujas, dujų avarinės darbuotojai į avarijos vietą susivežė visą reikalingą įrangą ir pradėjo nelaimės likvidavimo darbus.

Tuo tarpu ugniagesiai patikrino evakuotų gyventojų namus ir pamatavo dujų koncentraciją juose. Ji neviršijo normų.

Dėl ko įvyko avarija dar tikslinama.

Įvykis tiriamas.

Papildyta: Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas ketvirtadienio rytą pranešė, kad dujų nuotėkis prasidėjo apie 19.30 val. Atvykus gelbėtojams nustatyta, kad atliekant  kasinėjimo darbus buvo pažeistas dujotakio vamzdis, kuriuo tiekiamos dujos individualiems gyvenamiems namams.

Teritorija aptverta 100 metrų spinduliu bei 150 metrų spinduliu saugumui užtikrinti. 20 gyventojų iš aštuonių namų išėjo iš gyvenamųjų patalpų į saugią zoną.

Apie 22.55 val. dujų sklendės uždarytos, nuotėkis sustabdytas. Buvo patikrinta dujų koncentracija gyventojų namuose ir 23.35 val. žmonėms leista grįžti į gyvenamas patalpas.

Apie 23.55 val. bendrovės „Lietuvos dujos“ Vilniaus filialo technikos direktorius užtikrino, kad pagal dujų tarnybos reikalavimus pavojaus nėra ir incidentas likviduotas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min