Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po FNTT tyrimo prieš teismą stos sumaniai iš draudimo bendrovės pinigus nusukinėjusi buhalterė

Pinigai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame 58-erių metų draudimo bendrovės buhaltere dirbusi A.D. įtariama sumaniai pasisavinusi daugiau nei 80 tūkst. litų.

FNTT praneša, kad tyrimo metu išaiškinta, kad draudimo bendrovės vadovų pasitikėjimą įgavusi buhalterė ketverius metus keliais būdais savinosi bendrovės pinigus, apgaulingai tvarkė buhalteriją ir klastojo apskaitos dokumentus.

FNTT Kauno apygardos tyrėjai nustatė, kad iš pradžių įtariamoji A.D., naudodamasi jai suteiktomis interneto prieigomis prie bendrovės bankų sąskaitų, pinigus pervesdavo į savo asmeninę sąskaitą.

Pavedimuose būdavo nurodoma, kad tai išmokėta premija, komisiniai mokesčiai ar atlyginimas. Beveik kiekvieną mėnesį draudimo bendrovės buhalterė savo neoficialų „atlyginimą“, kuris neretai būdavo didesnis nei realiai gaunamas nuo kelių šimtų iki 1,5 tūkst. Lt, pervesdavo į savo asmeninę sąskaitą.

Vėliau, kaip atskleista, buhalteriją tvarkanti moteris iš bendrovės pasisavintus pinigus pervesdavo ne į asmeninę, o į studento sūnėno sąskaitą. Nustatyta, kad dalis lėšų buvo išmoningai pasisavinta, kai draudimo bendrovės buhalterė, tuo pačiu metu dirbusi ir saldumynus kepančioje bendrovėje, pinigus internetu pervesdavo į kitos bendrovės sąskaitą, nurodydama, kad lėšos skirtos už grąžinamas draudimo įmokas, už paslaugas pagal sudarytas sutartis.

Vėliau lėšos iš saldumynus kepančios bendrovės sąskaitos buvo pervedamos į A.D. asmeninę sąskaitą.

FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai nustatė, kad slėpdama daugiau nei 80 tūkst. litų bendrovės pinigų pasisavinimą, buhalterė klastojo mokėjimo pavedimus, mokėjimų nurodymus bei kitus buhalterinius dokumentus, kuriuos  vėliau įtraukdavo į draudimo bendrovės buhalteriją.

Baigta baudžiamoji byla perduota Kauno apygardos teismui, už inkriminuojamas nusikalstamas veikas Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas nustato laisvės atėmimo bausmę iki 10 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min