Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 19d. 12:35

Po gaisro Radviliškyje kaimyniniame Pakruojo rajone paskelbtas ekstremalus įvykis

Ekstremalus gaisras Radviliškyje
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Ekstremalus gaisras Radviliškyje

Pakruojo rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisija dėl Lygumų seniūnijoje esančio Petraičių tvenkinio būklės antradienį paskelbė ekstremalų įvykį. Manoma, kad dėl gaisro padarinių Radviliškyje tvenkinyje ėmė gaišti žuvys.

Kaip skelbia Radviliškio rajono savivaldybė, gesinant medžio granulių gamybos įmonėje kilusį gaisrą panaudotas didelis kiekis vandens, todėl sutriko Radviliškio miesto vandens valymo įrenginių darbas. Į Obelės upę patekę gaisro gesinimo vandenys atitekėjo į Petraičių tvenkinį, esantį Pakruojo rajone. Petraičių tvenkinio vanduo pakeitė spalvą, vandenyje smarkiai sumažėjus deguonies koncentracijai ėmė gaišti žuvys.

Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorė Erika Kižienė pasirašė įsakymą dėl ekstremaliojo įvykio paskelbimo. Šiuo įsakymu Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Pakruojo rajono agentūros specialistai įpareigoti atlikti tyrimus dėl deguonies trūkumo Petraičių tvenkinio, Obelės ir Vėzgės upių vandens būklės.

Apie padėtį specialistai turės informuoti Pakruojo rajono savivaldybės ekologę, Pakruojo rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininką, taip pat turės organizuoti gyvų žuvų gelbėjimo ir nugaišusių žuvų utilizavimo darbus.

Pirmadienį paskelbta bendrovės „Gairelita“ teritorijoje kilusio gaisro likvidacija. Ugnies malšinimas truko 13 dienų.

„Baigiamieji darbai dar vyksta, gaisravietė stebima“, – teigia Radviliškio savivaldybė.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Ekstremalus gaisras Radviliškyje
Alvydo Januševičiaus nuotr./Ekstremalus gaisras Radviliškyje

Dėl gaisro padarinių poveikio gamtai Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisija nusprendė tęsti ekstremalią situaciją Radviliškio mieste.

Taip pat sprendžiama, kur dėti gaisrui gesinti naudotą vandenį. Šiuo metu Žironų gatvėje gyvenantys radviliškiečiai ir įsikūrusios įmonės arba skęsta vandenyje, arba negali pasinaudoti kanalizacija. Sprendžiama, ką daryti su gaisravietėje ir šalia jos teritorijoje susikaupusiu didžiuliu kiekiu gaisrui gesinti panaudoto vandens. Šiuo metu jis yra susikaupęs žemesnėse vietose aplink gaisravietę.

Bendrovės „Radviliškio vanduo“ atstovai, rajono ekologai, Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Radviliškio rajono agentūros specialistai sprendžia klausimą, kaip galima šį vandenį neutralizuoti. Vienas iš sprendimo būdas – vandenį koncentruotai sutelkti į vieną vietą, naudoti kalkes, nugesinti PH iki šarminio vandens, nusodinti, padaryti vandens kokybės tyrimus ir po truputį išleisti į atvirus vandens telkinius. Dabar šis vanduo yra rūgštinis, deguonies koncentracija labai maža arba lygi nuliui.

Atsižvelgiant į šalia įmonės gyvenančių asmenų skundus, aplinkosaugininkai įgalioti atlikti neplaninę „Gairelitos“ kaminų taršos patikrą.

Ankstų spalio 5-osios rytą kilo didelis gaisras medienos granulių gamybos įmonėje „Gairelita“ Jį gesino didelės ugniagesių pajėgos, talkino kariuomenė. Užsidegus penkiolikos metrų aukščio medžio atliekų krūvai, Radviliškio rajono savivaldybė buvo įspėjusi gyventojus užsandarinti langus ir duris, neiti į lauką.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min