Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 7d. 12:07

Po Girėnų kaimą šlitinėjo vyriškis su artilerijos sviediniu

Artilerijos sviedinys
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: artilerijos sviedinys

Gavę pranešimą apie neblaivų vyrą, kuris Vilkaviškio rajono Girėnų kaime nešiojosi sprogmenį, Vištyčio pasieniečiai nuskubėjo į įvykio vietą ir apie keturias valandas užtikrino vietovės apsaugą. Vėliau atvykę išminuotojai prie parduotuvės padėtą pavojingą artilerijos sviedinį sunaikino žvyro karjere.

Sekmadienį apie 18 val. į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės Vištyčio užkardos pasieniečius kreipėsi Vilkaviškio rajono policijos komisariato budėtojas. Jis paprašė sieną su Rusija saugančių pasieniečių patikrinti iš gyventojų gautą informaciją. Esą Vilkaviškio rajono Girėnų kaime vaikšto neblaivus vyras, nešinas sprogmeniu.

Vištyčio pasieniečiai iškart nuvyko į Girėnus. Čia VSAT pareigūnams 48-erių vietinis gyventojas, kuris atrodė neblaivus, parodė prie maisto prekių parduotuvės stovinčio konteinerio padėtą sprogmenį.

Pasak išminuotojų, vienas neatsargus bakstelėjimas į kaimiečio turėtą sprogmenį galėjo sukelti tragediją.

Pasieniečiai iškart ėmėsi priemonių teritorijai apsaugoti. Ji buvo atitverta, o parduotuvė uždaryta. Apie įvykį informuotos kompetentingos tarnybos. Netrukus į Girėnus atskubėjo greitoji pagalba ir ugniagesiai gelbėtojai. Abiejų žinybų atstovai, pasiaiškinę aplinkybes, vėliau išvyko. Sprogmenį saugoti ir viešąją tvarką užtikrinti liko pasieniečiai.

Apie 22 val. 30 min. į Girėnų kaimą atvyko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai. Apžiūrėję sprogmenį jie konstatavo, kad tai yra pavojingas karo laikų 85 mm artilerijos sviedinys. Pasak išminuotojų, vienas neatsargus bakstelėjimas į šį sprogmenį galėjo sukelti tragediją.

Išminuotojai sviedinį išgabeno į netoliese esantį žvyro karjerą ir ten jį sunaikino.

Informaciją apie šį įvykį bei visus 48-erių vyro duomenis, kuris, įtariama, prie parduotuvės atnešė sprogmenį, Vištyčio užkardos pasieniečiai perdavė policijos pareigūnams, pasakojama VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininko Giedriaus Mišučio pirmadienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min