TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Po Juzefo Kozubovskio išteisinimo skundas teismui vėlavo ne dėl prokuroro kaltės

Dainius Baraniūnas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Dainius Baraniūnas
Šaltinis: BNS
3
A A

Apeliacinis skundas dėl buvusio advokato Juzefo Kozubovskio išteisinimo neteisėto praturtėjimo byloje teismui buvo pristatytas ne dėl Generalinės prokuratūros prokuroro Dainiaus Baraniūno kaltės.

Tai nustatyta Generalinėje prokuratūroje atlikto tarnybinio patikrinimo metu, ketvirtadienį BNS informavo prokuratūra.

„Kada prokuratūros specialistė atnešė išsiųsti skundą, tos dienos paštas jau buvo išsiųstas. Todėl skundas buvo išsiųstas tik kitą dieną“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė Rita Stundienė.

Po tyrimo nuobaudos niekam nėra taikytos.

Generalinio prokuroro Evaldo Pašilio sausio 16 dieną priimtu sprendimu buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas dėl prokuroro Dainiaus Baraniūno galbūt padaryto tarnybinio pažeidimo.

Tarnybinio patikrinimo metu nustatyta, kad prokuroro D.Baraniūno apeliacinis skundas į Informacinę prokuratūros sistemą buvo įkeltas pernai gruodžio 3 dieną. Lydraštis, kuriuo buvo siunčiamas skundas, Dokumentų valdymo sistemoje buvo užregistruotas tą pačią dieną. Šį lydraštį registravo Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausioji specialistė.

„Taigi nustatyta, kad apeliacinį  skundą prokuroras parengė nepraleidęs Baudžiamojo proceso kodekso 313 straipsnio 3 dalyje nustatyto termino ir laiku perdavė jo lydraštį registruoti už dokumentų valdymą prokuratūroje atsakingiems darbuotojams. Apeliacinis skundas teismui pristatytas pavėluotai ne dėl prokuroro kaltės“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Prokuratūra teigia, kad jos išvadas patvirtina ir įsiteisėjusi Vilniaus miesto apylinkės teismo sausio 8 dienos nutartis, kuria atnaujintas apeliacinio skundo padavimo terminas ir prokuroro D.Baraniūno apeliacinis skundas priimtas nagrinėti.

Generaliniam prokurorui buvo pateikta tarnybinio patikrinimo išvada, kurioje konstatuota, kad prokuroras D.Baraniūnas tarnybinio pažeidimo nepadarė.

Praėjusią savaitę šiai išvadai generalinis prokuroras pritarė, pavesdamas atsakingiems asmenims tobulinti prokuratūroje galiojantį dokumentų valdymo teisinį reglamentavimą.

Vilniaus miesto apylinkės teismas J.Kozubovskį išteisino pernai lapkričio 13 dieną. Nuosprendį per 20 dienų buvo galima skųsti Vilniaus apygardos teismui. Prokuroras D.Baraniūnas žurnalistams tuomet sakė, kad dėl apeliacinio skundo apsispręs įsigilinęs į teismo nuosprendžio motyvus.

J.Kozubovskis savo ruožtu šį nuosprendį apskundė, prašydamas pakeisti jo aprašomosios dalies motyvus. J.Kozubovskio apeliacinis skundas apylinkės teisme gautas gruodžio 1 dieną – nepraleidus apeliacinio skundo padavimo termino.

Gruodžio 4 dieną baudžiamoji byla kartu su išteisintojo apeliaciniu skundu išsiųsta į Vilniaus apygardos teismą. Po trijų dienų Vilniaus miesto apylinkės teisme gautas Generalinės prokuratūros prokuroro apeliacinis skundas. Prokuroras D.Baraniūnas juo prašė priimti apkaltinamąjį nuosprendį – skirti 11,4 tūkst. eurų baudą bei konfiskuoti turto už 10 mln. eurų.

Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad skundimo terminas baigėsi gruodžio 3 dieną.

„Atkreiptinas dėmesys, kad prokuroras praleido apeliacinio skundo padavimo terminą, o apylinkės teismas, priimdamas šį skundą, nepagrįstai registravimo prokuratūroje datą prilygino apeliacinio skundo išsiuntimo datai“, – paskelbė apygardos teismas ir pažymėjo, kad prokuroro skundas apylinkės teisme gautas tik gruodžio 7-ąją.

Sausį pagal Generalinės prokuratūros prašymą Vilniaus miesto apylinkės teismas atnaujino terminą paduoti apeliacinį skundą dėl neteisėto praturtėjimo išteisinto J.Kozubovskio baudžiamojoje byloje.

FNTT buvo pareiškusi įtarimus, kad J.Kozubovskis, dirbdamas advokatu, 2004-2009 metais neteisėtai stambiu mastu versdamasis nekilnojamojo turto prekyba, nusikalstamu būdu gavo 8,7 mln. eurų pelno ir nesumokėjo 0,55 mln. eurų gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčių.

Skundas dėl jo išteisinimo dar nagrinėjimas Vilniaus apygardos teisme.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min