Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po kelis mėnesius trukusio tyrimo išaiškintas naudotų automobilių šešėlinis verslas

Pinigai
Policijos departamento nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Kelias dienas trukusios policijos operacijos metu Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, talkinant Vilniaus apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos inspektoriams, atliko kratas bendrovėse, kurių vardu registruota daugiau kaip 2 tūkst. transporto priemonių, o jų bendra vertė viršija 5 mln. litų. Operacijos metu sulaikyti „šešėlinį“ verslą organizavę Lietuvos piliečiai D.M. (gimęs 1981 m.) ir D.R. (gimusi 1956 m.), kurie į nusikalstamą veiklą įtraukė apie 200 postsovietinių ir Vidurinės Azijos piliečių.

Tyrimo metu nustatyta, kad Lietuvoje bei kitose Europos Sąjungos šalyse nuperkami automobiliai buvo registruojami realiai nevykdančių ūkinės-komercinės veiklos bendrovių vardu ir su Lietuvos Respublikos valstybiniais registracijos numeriais išgabenami į Ukrainą, Moldovą, Kirgiziją bei kitas trečiąsias šalis, išvengiant privalomų muito ir pridėtinės vertės mokesčių minėtose šalyse. Prisidengiant fiktyviais sandoriais bei bendrovėmis, sulaikytieji nuslėpė realius mašinų pardavėjus, pirkėjus bei jų vertes ir sudarė nišą šešėlinei naudotų mašinų rinkai atsirasti.

Lietuvoje registruotose įmonėse, transporto priemonės buvo įtraukiamos į buhalterinę apskaitą ir pagal dokumentus buvo įmonės turtas, tačiau piniginių lėšų transporto priemonių įsigijimui nedeklaravo ir privalomųjų mokesčių valstybei nemokėjo.

Kratų metu pareigūnai aptiko stambias neapskaitytų grynųjų pinigų sumas, devynis parengtus išvežimui į trečiąsias šalis automobilius, kurių rinkos vertė viršija 100 tūkst. litų, įvairių bendrovių spaudus, blankų ruošinius bei vadinamąją „juodąją“ apskaitą.

Pareigūnų skaičiavimais, nusikalstamos organizatorių pajamos už tarpininkavimą viršija 250 tūkst. litų. Apgaule išvengtų privalomųjų mokesčių vertė nustatinėjama, tačiau jau dabar aišku, kad žala Lietuvai bei kitoms šalims viršija keletą milijonų litų.

Taip pat vertinant žalingą minėto nusikalstamo verslo poveikį pareigūnai nustatė, kad Lietuvoje įregistruotų automobilių realieji naudotojai užsienyje dalyvavo eismo įvykiuose, dėl kurių buvo pripažinti kaltais. Nesant draudimo poliso bei dėl fiktyviai bendrovių vardu įregistruotų mašinų savininkų veiksmų, Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biuras ir draudimo bendrovės nepagrįstai gavo reikalavimus atlyginti tūkstantinius nuostolius.
        
Įtariamiesiems asmenims gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų taip pat galimi civiliai ieškiniai dėl padarytos žalos atlyginimo. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

VIDEO: Išaiškintas šešėlinės rinkos mechanizmas

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min