Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po krepšininko Arvydo Macijausko užpuolimo išgarsėjęs futbolininkas Edgaras Dančenkovas – suimtas naujoje byloje dėl narkotikų

Edgaras Dančenkovas
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Edgaras Dančenkovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kol Lietuvos apeliaciniame teisme E.Dančenkovas aiškinasi dėl senos su narkotikais susijusios istorijos, pareigūnai jam pareiškė naujus įtarimus dėl didelio kiekio kvaišalų. Vyrą leista laikyti suimtą 3 mėnesius.

Dėl žinomo krepšininko Arvydo Macijausko užpuolimo išgarsėjęs futbolininkas Edgaras Dančenkovas (gim. 1985 m.) ketvirtadienį nustebino teisėjus, nagrinėjančius jo skundą baudžiamojoje byloje dėl disponavimo dideliu kiekiu narkotinių medžiagų.

Į Lietuvos apeliacinį teismą E.Dančenkovas atvyko surakintomis rankomis ir lydimas penkių konvojaus pareigūnų.

Apeliacinį skundą nagrinėjančios teisėjų kolegijos pirmininkas Viktoras Kažys kaltinamojo pasiteiravo, kodėl praėjusiame posėdyje jis dar buvo laisvas žmogus, o dabar jau – supančiotas.

„Prieš teismą atvažiavo ir mane pasiėmė. Kažkokia nesąmonė!“ – emocingai piktinosi jaunas vyras.

Paprašytas paaiškinti sklandžiau, E.Dančenkovas sakė buvęs suimtas prieš dvi savaites.

Griežčiausią kardomąją priemonę teismas jam skyrė 3 mėnesiams. Anot futbolininko, pareigūnai pareiškė jam įtarimus dėl didelio narkotikų kiekio naujoje baudžiamojoje byloje.

Ten nieko rimto nėra, – teisme paklaustas apie istoriją su garsiu krepšininku, pareiškė futbolininkas E.Dančenkovas.

Tuo tarpu Apeliaciniame teisme E.Dančenkovas aiškinasi dėl senos su narkotikais susijusios istorijos, kuri jam bei jo bičiuliui Dmitrijui Choroškovui baigėsi griežtu, bet dar neįsiteisėjusiu Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu.

E.Dančenkovas, pravarde Čerep, pripažintas kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso (BK) 260 straipsnio 3 dalyje (tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno, siuntė, pardavė ar kitaip platino labai didelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo 10 iki 15 metų).

Teismas paskyrė jam 10-ties metų laisvės atėmimo bausmę. Bausmę nurodyta atlikti pataisos namuose.

Tačiau E.Dančenkovas, kaip žinoma, pasinaudojo teise apskųsti jam nepalankų nuosprendį ir kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą.

Šiame apeliaciniame procese buvo padaryta kone pusmečio pertrauka, tačiau šį ketvirtadienį teisme netikėtai nepasirodė vienas svarbus liudytojas. Nors Kriminalinės policijos biuro pareigūnas net telefonu buvo pažadėjęs atvykti į apklausą, proceso dalyviai jo nesulaukė ir vėl buvo priversti atidėti posėdį.

Apeliacinio teismo posėdyje taip pat paaiškėjo, kad pareigūnams nepavyko gauti vaizdo įrašo apie E.Dančenkovo apsilankymą vienoje degalinėje. Priežastis – 2009 m. birželį užfiksuota medžiaga nėra išsaugota iki šiol.

Scanpix nuotr./A.Macijauskas
„Scanpix“ nuotr./Arvydas Macijauskas

Beje, teismas teiravosi E.Dančenkovo ir apie tai, kaip klostosi istorija su garsiu krepšininku.

„Ten nieko rimto nėra“, – pareiškė futbolininkas ir pridūrė, kad byla į teismą dar neperduota, nes policija dar tęsia tyrimą. Jokių rimtų kardomųjų įsipareigojimų toje byloje E.Dančenkovas neturi.

Kaip skelbta anksčiau, E.Dančenkovas dar 2004-aisiais yra teistas už neteisėtą disponavimą psichotropinėmis medžiagomis, tąsyk už grotų jis praleido pusmetį.

Kitą sykį tuometinis sostinės Naujųjų Verkių futbolo klubo saugas E.Dančenkovas kartu su bičiuliu D.Choroškovu įkliuvo 2009-ųjų metų birželio 2-ąją. Operatyvininkai sulaikė futbolininko „Mercedes Benz“, nes seniai stebėjo E.Dančenkovą ir turėjo duomenų, jog vyras neatsikratė savo nusikalstamų įpročių.

Bylos duomenimis, vyrai su savimi turėjo 496,879 g baltos spalvos miltelių, kurių sudėtyje buvo 126,338 g psichotropinės medžiagos metamfetamino.

D.Choroškovas Vilniaus apygardos teisme atgailavo ir jam paskirta tik 5 metų laisvės atėmimo bausmė, tuo tarpu E.Dančenkovas savo kaltę kategoriškai neigė ir iki šiol ieško savosios teisybės.

Nepaisant visų jį persekiojančių nesėkmių, po posėdžio ketvirtadienį E.Dančenkovas buvo neblogai nusiteikęs. Jaunas vyras ne tik nesislėpė nuo objektyvo, bet ir domėjosi, kur bus galima pamatyti jo atvaizdą.

VIDEO: 15min.lt - Edgarą Dančenkovą veda konvojaus būrys

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min