Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po „linksmybių“ Marijampolės kapinėse - nepilnamečių ašaros policijos komisariate (papildyta 17.02 val.)

Kadras iš filmuko apie merginų pasilinksminimą kapinėse
Interneto nuotr. / Kadras iš filmuko apie merginų pasilinksminimą kapinėse
Šaltinis: 15min
0
A A

Po to, kai „15min.lt“ skaitytoja pranešė apie internete pasirodžiusius šokiruojančius vaizdus apie trijų merginų siautėjimą kapinėse, policija pradėjo tyrimą ir jau nustatė įtariamąsias. Paaiškėjo, kad vyriausiai kapinėse siautėjusiai merginai tik šiemet sukaks 15 metų, o Lietuvą sukrėtusius vaizdus į internetą įkėlė nepilnamečių draugas.

Antradienį 15min.lt skaitytoja Eglė P. redakciją elektroniniu paštu informavo apie svetainėje „Youtube“ pasirodžiusį filmuką, kuriame kelios suvalkiečių tarme kalbančios merginos vidury dienos siautėja kapinėse.

Merginos nuvertė kryžių, rovė gėles nuo kapų, šlapinosi ant paminklų.

Ši informacija sulaukė audringos kitų skaitytojų reakcijos. Vėlai vakare reagavo ir filmuko autoriai – iš svetainės „Youtube“ vaizdo medžiaga buvo ištrinta.

Parašė laišką policijos komisarui

Filmuką, kol jis dar nebuvo ištrintas, pastebėjo ir Seimo narys J.Razma. Sukrėstas to, ką išvydo, parlamentaras trečiadienį naktį generaliniam policijos komisarui Vizgirdui Telyčėnui nusiuntė elektroninį laišką, kuriame merginų veiksmai įvardijami kaip „šokiruojantis kapinių išniekinimo faktas“.

Tai šokiruojantis kapinių išniekinimo faktas... Tikiuosi, kad dėl šio fakto bus inicijuotas ikiteisminis tyrimas. Turėjau reaguoti, nes čia jau peržengta riba.

„Tikiuosi, kad dėl šio fakto bus inicijuotas ikiteisminis tyrimas“,  – rašoma Seimo nario laiške.

Trečiadienio rytą telefonu kalbėdamas su 15min.lt žurnalistu J.Razma sakė, kad po to, ką išvydo, nenorėjo likti abejingas.

„Turėjau reaguoti. Čia jau peržengta riba. Kad kapinėse tokie veiksmai... Nesuvokiama, kad taip gali būti. Galiu suprasti, kai vaikai vienas kitą kartais įžeidinėja. Bet šiuo atveju man trūksta žodžių komentuoti", – sakė Seimo narys. Jo įsitikinimu, šią istoriją turėtų ištirti policija ir nubausti kapinėse siautėjusias merginas.

Parlamentaras tvirtina, kad pamąstyti reikia visiems: kapinėse siautėjusių merginų tėvams, mokytojams, taip pat visiems šalies žmonėms. Politikai irgi turėtų pasvarstyti, ką dar galima padaryti, kad nepilnamečiai būtų tinkamai ugdomi.

„Sunku patikėti, kad tokie polinkiai nebūtų išryškėję. Ir šeimose, ir mokykloje turėjo būti įžvelgta... Neįsivaizduoju, kaip tokie polinkiai susiformuoja. Gal šiek tiek prisideda nebaudžiamumo jausmas. Gal prie tokių situacijų prisideda ir dabartinė šalies būklė. Tėvai priversti išvykti dirbti į kitą šalį, vaikai paliekami vieni. Gal jie tada atsipalaiduoja, gal kas nors iš šalies juos formuoja...“ – svarstė J.Razma.

Redakcija išsaugojo kopiją

Nors merginų siautėjimo kapinėse vaizdai iš svetainės „Youtube“ buvo ištrinti, 15min.lt  išsaugojo vaizdo medžiagos kopiją. Redakcija yra pasiruošusi ją perduoti pareigūnams, jei teisėsaugininkai nuspręstų pradėti tyrimą.

15min.lt primena, kad ir praėjusią savaitę skaitytojai pranešė apie „Youtube“ publikuojamą vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuotas šokiruojantis Vilniaus moksleivių pasilinksminimas. Vaizdo medžiagoje buvo matyti, kaip greta mokyklos užpuolama senyva moteris. Moksleiviai iš jos tyčiojosi ir net apspardė.

Kai 15min.lt pranešė apie internete pasirodžiusius patyčių vaizdus, filmukas iš interneto po valandos dingo. Vilniaus policija jau kitą dieną pradėjo tyrimą, redakcija pareigūnams perdavė išsaugotą vaizdo medžiagos kopiją.

Papildyta 11.44 val.: Trečiadienį prieš pietus Policijos departamentas informavo, kad „Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, į pagalbą pasitelkę Lietuvos kriminalinės policijos biurą, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl internetinėje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie kelių merginų siautėjimą kapinėse“.

Tyrimas pradėtas pagal LR Baudžiamojo kodekso 312 straipsnį „Kapo išniekinimas“.  Už šį nusikaltimą numatyta bausmė yra laisvės atėmimas iki trejų metų, rašoma policijos pranešime.

Papildyta 15.23 val.: 15min.lt žiniomis, Marijampolės policijai pavyko nustatyti kapinėse siautėjusias merginas. Pareigūnai jau apsilankė pas jas namuose.

Policija sulaikė dvi merginas, jos atvežtos į policiją apklausti. Trečia kapinėse siautėjusi mergina, policijos žiniomis, šiuo metu yra užsienyje, pareigūnams jos sulaikyti kol kas nepavyko.

Pirminiais duomenimis, merginos siautėjo Marijampolės kapinėse. Tikslus laikas dar tikslinamas.

Papildyta 16.16 val.: Policijos departamentas praneša, kad visos trys merginos yra marijampolietės, vyriausiai iš jų šiemet sukaks penkiolika metų. Ji šiuo metu yra išvykusi mokytis Į Jungtinę Karalystę, kur gyvena jos motina. Kitos dvi yra Marijampolės P.Armino vidurinės mokyklos mokinės.

Kadangi visoms merginoms dar nėra sukakę 16 metų, už jų nuotykius turės atsakyti tėvai, rašoma policijos pranešime.

Kaip 15min.lt informavo Marijampolės apskrities VPK atstovas spaudai Artūras Žemaitaitis, policija kol kas nėra gavusi žmonių pareiškimų dėl merginų nuniokotų kapų.

„Nors viskas vyko šiek tiek anksčiau, žmonės gal dar neapsižiūrėjo. Realiai nuostolis gali būti dėl nuversto kryžiaus ir išrautų gėlių. Bet kol kas niekas dėl to į mus nesikreipė“, – sakė policijos atstovas.

Trečiadienio vakarą merginos buvo apklausiamos policijoje. 15min.lt žiniomis, išgirdusios, kas gresia už veiksmus, kurie buvo užfiksuoti ir išplatinti svetainėje „Youtube“, merginos apsipylė ašaromis.

„Dabar bus nubausti jų tėvai. Kaip konkrečiai, spręs mūsų tyrėjai. O paaugliams, kurie turi proto, ši istorija turėtų būti gera pamoka“, – tvirtino su 15min.lt žurnalistu bendravęs Marijampolės policijos pareigūnas.

Papildyta 17.02 val.: 15min.lt žiniomis, merginos kapinėse siautėjo prieš kelias savaites. Vyriausios merginos, kurios policijai nepavyko rasti, nes ji šiuo metu išvykusi į Angliją pas motiną, tėvo namai yra vos už kelių šimtų metrų nuo kapinių.

Kaip nepilnametėms kilo mintis siaubti kapines, policija dar aiškinasi. Tačiau jau žinoma, kad savo „pasilinksminimo“ vaizdus į svetainę „Youtube“ įkėlė ne jos pačios, o bendraamžis draugas, norėjęs visiems parodyti, kokios merginos yra „šaunios“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min