Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po nepilnamečių kalinių pabėgimo Kaune – tyrimai ir patikrinimai

Kauno nepilnamečių kolonija
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Kauno nepilnamečių kolonija
Šaltinis: 15min
3
A A

Dėl nepilnamečių nuteistųjų pabėgimo pradėtas ikiteisminis tyrimas ir tarnybinis patikrinimas.

Spalio 1 d. vakare, apie 20.40 val., iš Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namų pabėgus trims septyniolikmečiams nusikaltėliams buvo suvienytos bendros policijos, pataisos, viešojo saugumo tarnybos ir krašto apsaugos pareigūnų pajėgos. Pabėgę nepilnamečiai nuteistieji laisve džiaugėsi neilgai – bėgliai sulaikyti po kelių valandų.

Intensyvią nepilnamečių paiešką pagal specialų paieškos planą vykdė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Kalėjimų departamento ir Kauno nepilnamečių tardymo-izoliatoriaus pataisos namų, Viešojo saugumo tarnybos bei krašto apsaugos pareigūnai. Pasitelkti kinologai su šunimis. Pagalbos kreiptasi į visuomenę.

Spalio 2 d. apie 3 val. 55 min. Kauno policijos pareigūnų ekipažas, Jurbarko gatvėje, Kaune sulaikė du bėglius – L.Č. ir M.G. Sulaikytieji buvo pristatyti į Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinę.

Spalio 2 d. apie 7 val. 30 min. ryte Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namų prižiūrėtojas Kaune Ateities plente sulaikė trečiąją bėglį – A.L. Nepilnametis sulaikymo metu nesipriešino ir buvo pristatytas į Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorių-pataisos namus.

Bėgę nepilnamečiai yra nuteisti už vagystes ir plėšimus

Pabėgę nepilnamečiai teisti už vagystes ir plėšimus, jiems buvo likę kalėti iki pustrečių metų, rašoma sekmadienį paviešintame Kalėjimų departamento pranešime.

Dėl šio įvykio Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namuose pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 241 str. 2 d. „Kalinio pabėgimas“. Už šiame straipsnyje numatytus veiksmus asmuo baudžiamas laisvės atėmimu iki penkerių metų. Šiuo metu atliekami ikiteisminio tyrimo veiksmai. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūra.

Dėl nepilnamečių pabėgimo aplinkybių Kalėjimų departamentas pradėjo tarnybinį patikrinimą. Komisija, sudaryta iš imuniteto, kriminalinės žvalgybos ir priežiūros pareigūnų, vertins su šiuo pabėgimu susijusius pareigūnų veiksmus ir atsakomybės klausimus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min