Dabar populiaru
Publikuota: 2014 birželio 12d. 15:09 , atnaujinta: 2014 birželio 12d. 19:56

Po pareigūnų reido – gaisras „Oze“: į prekybos ir pramogų centrą išsiųsti 6 ugniagesių ekipažai, visas kompleksas evakuotas (patikslinta)

Įvykio vietoje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Įvykio vietoje

Ketvirtadienio popietę Vilniuje gaisras kilo prekybos ir pramogų centro „Ozas“ kavinėje. Teigiama, kad prieš pat gaisrą iš kinų restorano „Devyni drakonai“ Migracijos valdybos pareigūnai išsivedė vieną darbuotoją. Vakare pavyko atnaujinti ne viso „Ozo“ veiklą: trečiasis aukštas liko uždarytas.

Pranešimą apie įvykį sostinės specialiosios tarnybos gavo ketvirtadienį 14.52 val.

Į gaisrą Vilniuje, Ozo gatvėje 18, prekybos ir pramogų centre „Ozas“, išsiųsti iškart 6 ugniagesių ekipažai. Taip pat atvyko ir gelbėtojų štabo automobilis bei autokopėčios.

Paaiškėjo, kad užsidegė šio milžiniško komplekso trečiajame aukšte įsikūrusi kavinė.

15min.lt fotoreporteris Irmantas Gelūnas įvykio vietoje sužinojo, kad prieš pat gaisrą iš kinų restorano „Devyni drakonai“ policininkai išsivedė vieną darbuotoją Kinijos pilietį.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, šiame reide dalyvavo ir sostinės policijos Migracijos valdybos pareigūnai.

Manoma, kad virėjas stresinėje situacijoje virtuvėje kažką paliko be priežiūros, dėl to kilo nelaimė.

Pirminiais duomenimis, kavinėje „Devyni drakonai“ užsidegė aliejus.

Iš kinų restorano „Devyni drakonai“ iškart buvo evakuoti lankytojai ir darbuotojai. Netrukus pradėta ir visiška „Ozo“ evakuacija. Visų čia įsikūrusių įstaigų personalui ir lankytojams per garsiakalbius lietuvių ir rusų kalbomis buvo skelbiama, kad privalu nedelsiant palikti pastatą.

Pasak liudininkų, žmonės iš pastato bėgte bėgo. Kai kurie darbuotojai net nespėjo užrakinti parduotuvių, prekybos skyrių.

Gaisro plitimas buvo sustabdytas tik apie 16 val.

Ketvirtadienį pavakarę viena ryšių su visuomene bendrovė išplatino pranešimą, kuriame pateikiamas prekybos ir pramogų centro „Ozas“ direktorės Ingos Navickaitės komentaras dėl centre kilusio gaisro: „Labai apgailestaujame dėl streso ir baimės, kurią teko išgyventi mūsų prekybos centro lankytojams, taip pat nuomininkams ir mūsų administracijos darbuotojams. Jau žinome, jog gaisras kilo viename iš trečiajame aukšte įsikūrusių restoranų. Laimė, dabartinėmis žiniomis, žmonės nenukentėjo. Šiuo momentu visas prekybos centras sėkmingai evakuotas – darbo dienomis vien darbuotojų centre būna iki 1 500. Tikimės, jog dar šiandien centras atnaujins darbą.“

Ketvirtadienio vakarą „Ozo“ vadovės I.Navickaitės vardu paviešintas dar vienas komentaras: „Kaip ir tikėtasi, darbą mūsų prekybos centro parduotuvės jau atnaujina. Planuojame, jog pirmame ir antrame prekybos centre įsikūrę nuomininkai duris atvers iki 18 val. Trečiasis prekybos centro aukštas, kuriame ir kilo gaisras, liks uždarytas – jame vyksta nuodugni patalpų apžiūra.

Nepaisant išgąsčio ir kilusių nepatogumų, šiandienos įvykis įrodė, jog mūsų prekybos centre įrengtos priešgaisrinės ir kitos specialiosios sistemos veikia efektyviai. Tik pradėjus kauptis dūmams, suveikė dūmų šalinimo sistema, tad dar šiandien prekybos centre apsilankysiančių pirkėjų netrikdys dūmų kvapas. 

Dėkoju priešgaisrinės ir kitų specialiųjų tarnybų darbuotojams, dirbusiems įvykio vietoje ir padėjusiems saugiai evakuoti žmones bei užtikrinti jų saugumą, taip pat – mūsų prekybos centro nuomininkams bei administracijos darbuotojams už išlaikytą rimtį ir susitelkimą.“

Papildyta 19.56 val.

15min.lt skaitytojas Andrius praneša, kad nors atidaryti pirmas ir antras prekybos centro aukšai, lankytojai dar neįleidžiami į trečiąjį, kuriame dirba pareigūnai.

15min.lt skaitytojo Andriaus nuotr./Ozo prekybos centre
15min.lt skaitytojo Andriaus nuotr./Ozo prekybos centre

15min.lt dėkoja skaitytojams Markui ir Robertai, užfiksavusiems šį įvykį ir atsiuntusiems į redakciją nuotrauką.

Robertos g./15min.lt skaitytojos nuotr./Įvykio vietoje
Marko Š./15min.lt skaitytojo nuotr./Įvykio vietoje

Apie gaisrą ir „Ozo“ evakuaciją praneša ir patys skaitytojai portale Ikrauk.lt.

Tapote šio įvykio liudininkais? Pastebėjimus, nuotraukas ar filmuotą medžiagą prašome siųsti 15min@15min.lt arba patys kraukite informaciją 15min.lt skaitytojų portale.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min