Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 11d. 11:31

Po pavarų perjungimo svirtimi – kontrabandinis metalo laužas

Metalo laužo kontrabanda
Vilniaus teritorinės muitinės nuotr. / Metalo laužo kontrabanda.

Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai savaitgalį įvairiuose kelio postuose sulaikė kontrabanda gabenamų prekių daugiau kaip už 74 tūkst. litų. Realizavus sulaikytą kontrabandą juodojoje rinkoje, valstybei būtų nesumokėta, preliminariais skaičiavimais, daugiau kaip 52 tūkst. litų.

Kaip rašoma Vilniaus teritorinės muitinės pranešime, pirmą kartą šiais metais Medininkų ir Lavoriškių kelio postuose sulaikyti nelegaliai gabenti naudotų automobilių katalizatoriai bei elektroninių dalių metalo laužas.

Medininkų kelio poste muitininkai patikrino įtarimų sukėlusį iš Baltarusijos grįžtančio mūsų šalies piliečio V.J. vairuojamą automobilį „VW Passat“. Vairuotojas tikino, kad neleistinų daiktų nesiveža, tačiau pareigūnai nusprendė įtartiną automobilį apžiūrėti detaliau. Po neilgai trukusio detalaus patikrinimo automobilio kuro bake buvo atrasta 60 kg naudotų automobilių katalizatorių laužo, kurį perdirbus gaunama platina, paladis bei kiti taurieji metalai. Sulaikyto kontrabandinio krovinio rinkos kaina siekia per 9 tūkst. litų.

Lavoriškių kelio poste muitininkai patikrino įtarimų sukėlusį naują, vos ketverių metų automobilį „Ford“, kurį vairavo Baltarusijos pilietis V.D. Įgudęs pareigūnų žvilgsnis užkliuvo už pakeistos automobilio dugno konstrukcijos. Automobilį buvo nuspręsta detaliai patikrinti tam skirtame angare. Pragręžus automobilio dugną paaiškėjo, kad po pavarų perjungimo svirtimi yra įrengta slėptuvė. Specialioje talpoje buvo paslėpta 110 kg elektroninių dalių metalo laužo, kurį perdirbus taip pat gaunami taurieji metalai. Sulaikyto krovinio vertė juodojoje rinkoje siekia apie 20 tūkst. litų.

Pažeidėjams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, o neteisėtai gabentos prekės ir automobiliai sulaikyti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min