Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po prezidentės sprendimo dėl Neringos Venckienės iš Teisėjų garbės teismo nori pasitraukti teisėjas Viktoras Kažys

Neringa Venckienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Neringa Venckienė
Šaltinis: BNS
0
A A

Apeliacinio teismo teisėjas Viktoras Kažys pateikė prašymą pasitraukti iš Teisėjų garbės teismo narių.

Nacionalinės teismų administracijos Teisės ir administravimo skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Strelčiūnaitė ketvirtadienį BNS patvirtino, kad yra gautas V.Kažio prašymas.

Jis bus svarstomas Teisėjų tarybos posėdyje penktadienį. Jos darbotvarkėje nurodoma, kad kaip papildomas klausimas įtrauktas punktas dėl Teisėjų garbės teismo nario.

Susisiekti su pačiu V.Kažiu BNS nepavyko.

Portalo lrytas.lt žiniomis, tokį sprendimą jis priėmė po to, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė nutarė neatleisti Neringos Venckienės, nors tai padaryti siūlė Teisėjų garbės teismas.

Atleisti Kauno apygardos teismo teisėją N.Venckienė iš pareigų buvo siūlyta dėl jos viešų pasisakymų apie vadinamąją pedofilijos bylą nagrinėjusius teisėjus.

Sprendimas priimtas konstatavus, kad teisėja N.Venckienė šiurkščiai pažeidė Teisėjų etikos kodekso reikalavimus, pažemino teisėjo vardą ir padarė žalos teismų autoritetui visuomenėje. Garbės teismo nuomone, toks teisėjos elgesys nesuderinamas su teisėjo pareigomis.

Tačiau prezidentė D.Grybauskaitė pareiškė pasigedusi tokį sprendimą lėmusių argumentų pagrįstumo. „Teisėjos pasisakymai nederami ir garbės teisėjų bendruomenei nedaro, tačiau Teisėjų garbės teismo siūloma sankcija neadekvati teisėjos prasižengimui. Griežčiausios nuobaudos pirmiausia turi būti taikomos aplaidžiai dirbantiems, girtaujantiems, kyšininkaujantiems, sukčiaujantiems, žalą žmonėms ir valstybei darantiems ir dangstantiems prasižengusius kolegas teisėjams“, – pabrėžė prezidentė

Teisėjų garbės teismas – teisėjų drausmės bylas ir teisėjų prašymus dėl teisėjo garbės gynimo nagrinėjanti teismų savivaldos institucija. Jis sudaromas ketveriems metams iš devynių narių.

Po du narius iš Aukščiausiojo Teismo, Apeliacinio teismo ir Vyriausiojo administracinio teismo, tris narius iš visų apygardų administracinių teismų, apygardų teismų ir apylinkių teismų teisėjų į Teisėjų garbės teismą renka Teisėjų taryba. Teisėjų garbės teismo nariai išsirenka šio teismo pirmininką ir pirmininko pavaduotoją.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min