Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 21d. 15:55

Po šaudynių į Ispaniją sprukęs J.Baronas vėl sukėlė sumaištį: jo pasigesta sostinės areštinėje

Jonas Baronas
Vilniaus aps. VPK nuotr. / Jonas Baronas

Vilniaus miesto apylinkės teisme antradienį turėjo būti atversta Oksanos Pikul brolio Jono Barono byla. Jis iš Lietuvos paspruko po šaudynių sostinėje ir sėkmingai slapstėsi porą metų, kol įkliuvo Ispanijoje. Visgi teismo posėdis žlugo, nes areštinėje, kur J.Baronas turėjo būti, jo pasigesta. Paaiškėjo, kad eilinį kartą susimovė Pravieniškių pataisos namai.

J.Baronas teisme turėjo aiškintis dėl daugybės kaltinimų: neteisėto disponavimo ginklu, nesunkaus sveikatos sutrikdymo, viešosios tvarkos pažeidimo, disponavimo narkotikais ir jų platinimo.

Kadangi vaikinas po įvykių paspruko į užsienį ir slapstėsi, šiuo metu jis yra suimtas, nes manoma, kad jis gali bėgti ir slėptis nuo teisingumo.

Tačiau antradienį už grotų dienas leidžiantis jaunuolis teisme nepasirodė, todėl posėdis žlugo.

Teisėja Ieva Narbutaitė paaiškino, kad dar sausio 6 dieną Pravieniškių pataisos namai buvo informuoti, kad J.Baroną iš atvirosios kolonijos reiks perkelti į Vilniaus areštinę.

Kai prireikė pristatyti J.Baroną į posėdį, sostinės areštinės darbuotojai vaikino tiesiog nerado.

Paaiškėjo, kad Pravieniškių pataisos namai nepristatė vaikino į areštinę ir teisinosi, kad negavo teismo nutarties.

Tokios situacijos – toli gražu ne išimtis. Vien šių eilučių autorius praėjusiais metais dalyvavo 6 teismo posėdžiuose, kurie neįvyko, nes įkalinimo įstaiga nepristatė kaltinamojo.

Pasiteisinimas visada yra tas pats – esą negautas prašymas atvežti žmones į posėdžius, nors prašymas tikrai būna išsiųstas.

15min primena, kad 2017-ųjų vasarą Vilniuje, Antakalnyje esančioje picerijoje, aidėjo šūviai. Paklydusi kulka pakirto niekuo dėtą merginą.

Po šių įvykių J.Baronas paspruko, o teisėsauga kaip šaulį įvardino būtent jį. Vaikinui pateikti kaltinimai pasikėsinimu nužudyti.

2 metus prasislapstęs Ispanijoje įtariamasis pagaliau įkliuvo ir praėjusių metų liepą buvo pargabentas į Lietuvą. Šalies žiniasklaida skelbė, kad jis sučiuptas dėl seksualinio priekabiavimo ir dokumentų klastojimo, bet kas konkrečiai įvyko, neaišku. Bent jau Lietuvos prokurorai šių klausimų nenagrinėja.

Jo bylą teismui jau atidavę prokurorai panaikino sunkiausią kaltinimą. Vietoj pasikėsinimo į merginos gyvybę jis apkaltintas nesunkiu sveikatos sutrikdymu visuomenei pavojingu būdu ir iš chuliganiškų paskatų. Už tai gresia laisvės atėmimas iki 5 metų.

Be to, vaikinas įtariamas narkotikų laikymu (BK 259 str.) ir platinimu (BK 260 str.), neteisėtu disponavimu ginklu (BK 253 str.) ir viešosios tvarkos pažeidimu (BK 284 str.).

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min