TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Po siaubingos egzekucijos Vilniaus rajone jaunųjų žagintojų porelę siūloma tupdyti už grotų

Mažametės išžaginimo byla: 17-metis, kurį teismas yra leidęs laikyti suimtą iki balandžio 28 dienos, teisme.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Mažametės išžaginimo byla: 17-metis, kurį teismas yra leidęs laikyti suimtą iki balandžio 28 dienos, teisme.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos teismas penktadienį už uždarų durų baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje du nepilnamečiai teisiami dėl vieno siaubingiausių pastarojo meto nusikaltimų. 17-mečiui vaikinui ir 15-metei jo bendrininkei tenka atsakyti už tai, kad seksualiai prievartavo ir žagino mažametę.

Bylos duomenimis, būtent 15-metė sukurstė šį nežmonišką išpuolį, nes siekė atkeršyti ir pamokyti mažametę „priešininkę“. Už tai, kad išžagins vaiką, kurstytoja vaikinui pažadėjo atiduoti mobilųjį, egzekucijos metu atimtą iš aukos.

Siaubingi įvykiai liūdnai pagarsėjusį Vilniaus rajono Didžiasalio kaimą sukrėtė 2010-ųjų balandį. 15-metė per savo gimtadienį, būdama neblaivi, nutarė atkeršyti mažametei už tai, neva ši su buvusiu jos draugu turėjo intymių santykių. Vėliau medikai patvirtino, kad jokių lytinių santykių mergaitė iki išžaginimo nebuvo turėjusi.

Pernai gruodį Vilniaus apygardos prokuratūra perdavė šią baudžiamąją bylą teismui.

Neviešame teismo procese surengti 4 posėdžiai, bylos nagrinėjimas, dalyvaujant kaltinamiesiems, kaltinamųjų ir nukentėjusiųjų artimiesiems, advokatams, taip pat vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovui, praėjo gana sklandžiai. Teismas apklausė visus liudytojus, surengė ir abiejų kaltinamųjų aplklausą. 15min.lt žiniomis, nepilnamečiai gailisi dėl surengtos egzekucijos. Kaltinamieji pasako teismui, kaip viskas vyko, tačiau pripažino ne visas bylos aplinkybes.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Mažametės iažaginimo bylą kuruojantis prokuroras L.Rudzevičius.
Mažametės išžaginimo bylą kuruojantis prokuroras L.Rudzevičius.

Seksualinę prievartą ir rimtą psichologinę traumą patyrusiai mažametei sudarytos sąlygos šiame teismo procese nedalyvauti. Bylą kuruojantis prokuroras Liutauras Rudzevičius anksčiau yra pabrėžęs, jog siekta daugiau nebetraumuoti nukentėjusiosios psichikos: „Jau gana to siaubo, kurį jai teko ištverti...“

Paskutiniame bylos posėdyje prokuratūros atstovas pasiūlė bausmes kaltinamiesiems. L.Rudzevičiaus vertinimu, ligšiol tris kartus už vagystes teistas 17-metis ir 15-metė jo bendrininkė nusipelnė vienodų bausmių: realaus 4 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo.

Teigiama, jog tam, kad atleistų savo skriaudikei, kaltinamosios tėvai nuskriaustai mažametei yra sumokėję 5 000 litų. Ši aplinkybė nuo baudžiamosios atsakomybės 15-metės neišgelbės.

Bylą nagrinėjant teisme, nukentėjusios mergaitės motina planavo pateikti solidų civilinį ieškinį dėl neturtinės žalos atlyginimo, tačiau vėliau kažkodėl persigalvojo. Šiuo klausimu ji dar galės kreiptis į teismą civilinio proceso tvarka.

Nuosprendį šioje byloje Vilniaus apygardos teismas žada skelbti balandžio 22 dieną.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Mažametės iažaginimo byla ianagrinėta nevieauose posėdžiuose.
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Mažametės išžaginimo byla išnagrinėta neviešuose posėdžiuose.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min