Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 8d. 11:54

Po sprogimo Vilniuje kriminalistai išguldė ginkluotus ir narkotikais apsirūpinusius vyrus

Išaiškintas sprogimas Vilniuje šv. Velykų naktį
Vilniaus aps. VPK nuotr. / Išaiškintas sprogimas Vilniuje šv. Velykų naktį

Vilniaus Kriminalinės policijos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl turto sugadinimo visuotinai pavojingu būdu, neteisėto disponavimo sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 str. 2d., 253 str. 1d.).

Ikiteisminis tyrimas pradėtas po to, kai balandžio 4 d. po 23 val. į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinęs asmuo pranešė, kad Vilniuje, B.Laurinavičiaus g., namo kieme, įvyko sprogimas, kurio metu buvo apgadintas automobilis „Opel Zafira“ ir namo fasadas.

Policijos pareigūnams atvykus į įvykio vietą, pranešimas apie sprogimą pasitvirtino. Buvo imtasi detalios ir nuodugnios įvykio vietos apžiūros, pasitelkiant tam reikalingus specialistus, kad būtų surinkti visi tyrimui reikšmingi objektai.

Sostinės kriminalistai ėmėsi analizuoti gaunamą informaciją apie asmenis, gyvenančius šalia, ‒ jų ryšius, gyvenimo būdą, naudojamas transporto priemones, elgesį po įvykio.

Kruopščiai atlikus ir susisteminus duomenų analizę, buvo sulaikyti 3 asmenys, kurie galėjo padaryti ar prisidėti prie nusikalstamų veikų padarymo.

Tęsiant tyrimą, po paros buvo sulaikytas dar vienas įtariamasis, kuris nuo teisėsaugos pareigūnų po įvykio iškart pasislėpė. Nustačius pastarojo įtariamojo buvimo vietą ir pasitelkus Mobilios kuopos pareigūnus, įtariamasis buvo sulaikytas. Jis – gerai žinomas teisėsaugos pareigūnams. Visi sulaikytieji asmenys ‒ pilnamečiai.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo atliktos procesinės prievartos priemonės – kratos visų įtariamųjų gyvenamosiose vietose bei naudojamose transporto priemonėse. Kratų metu policijos pareigūnai rado ginklą, šovinius, sprogstamąsias ir narkotines medžiagas.

Sulaikytiems įtariamiesiems įteikti pranešimai apie įtarimus dėl nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d., 253 str. 1 d., 260 str. 1 d., šiuo metu sprendžiamas klausimas dėl kardomųjų priemonių jiems skyrimo.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

48:28
34:49
00:43

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min