Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Po teismų karuselės muitininkas pripažintas kaltu ir atleistas iš darbo

Paskutinę 2010 m. dieną Kauno teritorinės muitinės viršininko įsakymu iš tarnybos Lietuvos muitinėje buvo atleistas Kauno teritorinės muitinės Mobiliosios grupės inspektorius Valdas Kondratas. Toks sprendimas buvo priimtas įsiteisėjus Kauno apygardos teismo nuosprendžiui, kuriuo pareigūnas buvo nuteistas už korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką.
Muitinė
Muitinė / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.
Temos: 2 Muitinė Teismas

Kaip informuoja Muitinės departamentas, ši istorija prasidėjo prieš 2 su puse metų, kai Muitinės departamento Tarnybinių tyrimų ir Specialiųjų tyrimų tarnybų pareigūnai užfiksavo, kad nuo 2008 m. kovo 28 d. iki gegužės 6 d. Kauno teritorinės muitinės Pažeidimų prevencijos skyriaus Mobiliosios grupės poskyrio viršininkas V. Kondratas savo darbo kabinete sistemingai priėmė dovanas pinigais iš jam pavaldžių pareigūnų. T.y. V.Kondratas buvo įtariamas padaręs nusikalstamas veikas numatytas LR Baudžiamojo kodekso 225 str. 2 ir 4 dalyse (kyšininkavimas).

2008 m. gruodį Kauno apygardos prokuratūros prokuroro nutarimu ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje V.Kondratui ir dar 5 jam pavaldiems Kauno teritorinės muitinės pareigūnams buvo nutrauktas nepavykus surinkti pakankamai duomenų dėl šiems pareigūnams inkriminuotų nusikalstamų veikų padarymo.

Netrukus, Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro iniciatyva, šis nutarimas buvo panaikintas kaip nepagrįstas, o ikiteisminis tyrimas dėl kyšininkavimo ir papirkimo minėtiems pareigūnams atnaujintas. Į teismą pavyko perduoti tik V. Kondratą, kurio veika iš kyšininkavimo ir buvo perkvalifikuota į piktnaudžiavimą iš savanaudiškų paskatų. Likusiems 4 muitinės pareigūnams baudžiamoji byla buvo nutraukta. 2010 m. birželio 22 d. Marijampolės rajono apylinkės teismo nuosprendžiu ir V. Kondratas buvo išteisintas.

Kauno apygardos prokuroras apeliaciniu skundu paprašė išteisinamąjį nuosprendį panaikinti, priimti naują apkaltinamąjį nuosprendį ir V. Kondratą pripažinti kaltu už piktnaudžiavimą siekiant sau turtinės naudos.

2010 m. gruodžio 23 d. Kauno apygardos teismas nuosprendžiu Marijampolės rajono apylinkės teismo išteisinamąjį nuosprendį panaikino, pripažino V. Kondratą kaltu pagal LR BK 228 str. 2 dalį ir skyrė jam laisvės atėmimą 3 metams, atidedant bausmės vykdymą 2 metams ir įpareigojant V. Kondratą per šį laikotarpį be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip 7 paroms ir konfiskuoti iš V. Kondratonusikalstama veika įgytus 1 tūkst. 500 litų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie 15min