2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Po trumpalaikės išvykos namo į Pravieniškių koloniją negrįžo pažangus nuteistasis

Vyras yra nuteistas pirmą kartą, bausmės atlikimo metu drausminių nuobaudų neturėjo, nuolat dirbo, už nepriekaištingą elgesį ir pažangą mažinant nusikalstamo elgesio riziką, buvo skatintas 21 kartą, todėl nuolat savaitgaliais vykdavo į namus. Nuteistasis buvo ruošiamas lygtiniam paleidimui, jo nusikalstamo elgesio rizika buvo žema.
Kalinių perkėlimas Pravieniškių pataisos namuose
Asociatyvi iliustracija / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

2020-01-05 iš trumpalaikės išvykos į namus Elektrėnų m., negrįžo nuteistasis Sigitas Skomorokevičius, kuris 2019-04-11 Kauno apygardos teismo nutartimi, buvo perkeltas atlikti bausmę į Pravieniškių atvirąją koloniją. Vyras į trumpalaikę išvyką į namus buvo išleistas 2020-01-03.

Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodeksas numato, kad nuteistieji, laisvės atėmimo bausmę atliekantys atvirojoje kolonijoje ir neturintys galiojančių nuobaudų už bausmės atlikimo metu padarytus pažeidimus, kartą per savaitę iki dviejų parų ne darbo metu gali parvykti į Lietuvos teritorijoje esančius namus ar aplankyti artimus giminaičius.

Apie pabėgimą informuota policija, vykdoma nuteistojo paieška, Pravieniškėse pradėtas tarnybinis patikrinimas.

Apie įvykį informuota policija, vykdoma nuteistojo paieška. Įstaigoje pradėtas tarnybinis patikrinimas, kriminalinės žvalgybos pareigūnai taip pat pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vengimo atlikti arešto, laisvės atėmimo bausmę arba sugrįžti į kardomojo kalinimo vietą, pirmadienį praneša Kalėjimų departamentas.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 242 straipsnis „Vengimas atlikti arešto, laisvės atėmimo bausmę arba sugrįžti į kardomojo kalinimo vietą“, numato, kad tas, kas būdamas nuteistas arešto ar laisvės atėmimo bausme, tačiau dar nesuimtas vengė atlikti paskirtą bausmę arba būdamas laikinai išleistas iš areštinės ar įkalinimo arba kardomojo kalinimo vietos be svarbios priežasties nustatytu laiku negrįžo, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min