Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 22d. 14:36 , Atnaujinta: 2016 sausio 22d. 15:33

Policija atskleidė, kaip Igoris Molotkovas sugebėjo atimti automatą: pareigūnė bandė raminti, o pareigūnas pabėgo

Policija atskleidė, kaip Igoris Molotkovas sugebėjo atimti automatą iš puikiai vertinamos Švenčionių rajono policijos patrulės ir patyrusio patrulio. Vaizdo įraše girdėti, kaip policininkė bando raminti ginklą pačiupusį I.Molotkovą ir praneša kolegai, kad jie turi problemų. Policininkas ilgai nelaukęs sprunka į komisariatą, paskui jį pasileidžia ir pareigūnė. Vėliau šmėsteli I.Molotkovas, kuris greitu žingsniu nueina link tvoros.

2015 m. lapkričio 19 d. vakarą pagrasinęs policininkams ginklu I.Molotkovas, nors buvo surakintas antrankiais, iššoko iš policijos automobilio, peršoko sostinės 6-ojo policijos komisariato Laisvės prospekte tvorą ir dingo. Bėglio puolė ieškoti keli šimtai pareigūnų. Jis sučiuptas tik po penkių valandų.

Antradienį teisme I.Molotkovas sakė, kad trumpam iš mašinos komisariato kieme išlipę pareigūnai automatą paliko ant priekinės sėdynės. Jis pats sėdėjo ant galinės sėdynės. Jo rankos buvo surakintos priekyje. Vienas paliktas I.Molotkovas čiupo automatą.

Jis teigė, kad antrankiais surakintomis rankomis ginklo užtaisyti neturėjo šansų, todėl jo advokatė svarstė, ar galėjo Švenčionių rajono policijos pareigūnai išsigąsti neužtaisyto ginklo.

Pasirodo, narkomano su automatu rankose gali išsigąsti ir patyręs, du dešimtmečius tarnaujantis patrulis, ir jauna perspektyvi Švenčionių rajono policijos komisariato patrulė.

Tačiau pastarasis įvykis pakeitė Policijos departamento nuomonę apie šiuos policininkus. „Jie tikrai neišvengs tarnybinės atsakomybės“, – sakė Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Elonas Jablonskas.

Pareigūnai pabėgo

Tamsa. Vilniaus policijos 6-ojo komisariato kiemas. Tylu, ramu. Staiga vaizdo įraše pasigirsta vyro balsas, raginantis sėstis į mašina. Tai automatą pačiupęs I.Molotkovas verčia policininkę sėsti į automobilį. Jis grasina, kad užtaisė automatą.

Girdėti, kaip policininkė bando raminti ginklą pačiupusį I.Molotkovą ir praneša kolegai, kad jie turi problemų. Policininkas ilgai nelaukęs sprunka į komisariatą.

Girdėti, kaip policininkė bando raminti ginklą pačiupusį I.Molotkovą ir praneša kolegai, kad jie turi problemų. Policininkas ilgai nelaukęs  ir net nebandęs I.Molotkovo įkalbinėti atiduoti ginklą sprunka į komisariatą, paskui jį pasileidžia ir pareigūnė. Vėliau šmėsteli I.Molotkovas, kuris greitu žingsniu nueina link tvoros.

„Moteris klausė, ką sako vyras“, – trumpai komentavo Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius. Anot jo, policininkė tikriausiai būtų įkalbėjusi I.Molotkovą atiduoti ginklą, bet jos porininkas elgėsi kitaip – pabėgo.

„Na, nenoriu prognozuot, kuo tai būtų pasibaigę, bet ji galbūt būtų įkalbėjusi I.Molotkovą atiduoti ginklą ir viskas būtų pasibaigę kitaip“, – svarstė prokuroras.

Pagrindinę Švenčionių rajono policijos patrulių klaidą įvardijo Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas. „Kai buvo asmuo netinkamai surakintas ir paliktas vienas, o šalia niekas nesėdėjo – čia ir buvo pagrindinė klaida“, – sakė E.Jablonskas.

Tačiau prokurorė atleido vieną iš policijos pareigūnų nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. „Jis nuoširdžiai gailisi ir nemanome, kad toks pareigūnas toliau vykdys nusikaltimus ar teisės pažeidimus“, – sakė prokuroras R.Jancevičius.

I.Molotkovas – pavyzdys

„Geriausią pamoką gavo I.Molotkovas, – tęsė prokuroras. – Pažiūrėkit, kaip jis atrodė anksčiau ir kaip buvo pristatytas į teismą, todėl jis yra pavyzdys, kaip žmogus gali pasikeisti.“

Prokuro teigimu, I. Molotkovas gali tapti žmogumi, kuris gali visuomenei atnešti naudos.

„Visi turime mokytis iš klaidų. Pamenu televizijos laidas, kuriose visokie ekspertai aiškino, kad negalima atrakinti antrankių, užtaisyti automato surakintomis rankomis, mes šitą ne tik patikrinom tyrimo metu, bet ir įrodėm, kad visas I.Molotkovo pasakojimas yra tiesa“, – sakė Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras R.Jancevičius.

Prokuroras patvirtino ir tai, kad Igoris Molotkovas pasižymėjo viešojo transporto bilietą važiuodamas autobusu. „Visa tai buvo padaryta“, – į žurnalistų klausimą atsakė jis. 

Tuo metu, kai I.Molotkovas autobusu, pasižymėjęs bilietą, keliavo namo, aplink šeštąjį policijos komisariatą teritoriją naršė keli šimtai pareigūnų, supo nebaigtą statyti namą, naršė aplinkinių namų kiemus ir per garsiakalbius reikalavo, kad bėglys pasiduotų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:52
07:10
15:57

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min