Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 22d. 11:13

Policija ieško statybinius įrankius išsinuomojusio sukčiaus

Algirdas Stanislovaitis
Šiaulių apskrities VPK nuotr. / Algirdas Stanislovaitis

Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas paskelbė už sukčiavimą nuteisto 34 metų šiauliečio Algirdo Stanislovaičio paiešką. Susigundęs kelių šimtų litų užmokesčiu, jis tapo sukčiavimą inicijavusio asmens bendrininku ir buvo nuteistas vieneriems metams nelaisvės, tačiau per teismo nuosprendžio įsiteisėjimo terminą pasislėpė nuo teisėsaugos.

Kaip informuoja Šiaulių apskrities VPK, A.Stanislovaitis 2007 metų balandžio 13 d. sutiko keturis kartus už vagystes ir plėšimą teistą pažįstamą Aurimą Grinkevičių, kuris pasiūlė jam iš UAB „Mechanizmų nuoma“ išsinuomoti elektrinį kaltą „Makita“, kainuojantį 3009 litus, ir po to jį už 200-300 litų parduoti jam.

Gegužės 24 d. jis, vykdydamas to paties A.Grinkevičiaus nurodymus, su jo atsiųstu Rolandu Sinkevičiumi nuvyko į UAB „Statybų variklis“ ir savo vardu sudarė atskėlimo kūjo „Bosch GSH-16-28“ bei kopėčių „Zarges“, kurių vertė 6100 litų, nuomos sutartį. Po to jie abu nuvyko į UAB „Tebo“ ir iš šios bendrovės savo vardu išsinuomojo betono maišyklę „BWE-200J“ bei mobilųjį bokštelį „Zaletta“, kainuojančius 8786 litus.

Po to A.Stanislovaitis padėjo šią statybos įrangą pakrauti į autobusiuką, už paslaugą gavo 400 litų. Gautus pinigus dešimt kartų už vagystes teistas vyras, kaip jis pats sakė teisme, išleido narkotikams.

Kai, praėjus sutartam terminui, išsinuomoti daiktai nebuvo grąžinti, įmonės kreipėsi į policiją. Pareigūnams nebuvo sunku surasti nuomotoją, nes jis sutartis sudarinėjo su savo asmens dokumentais. Taigi jis teisėsaugininkams pats pirmasis ir įkliuvo, jam teko ir didžiausia bausmė – vieneri metai nelaisvės.

O pagrindinis sukčiavimo organizatorius A.Grinkevičius, teisme A.Stanislovaičio išsižadėjo, teigdamas, jog iš viso jo nepažįsta, ir išvengė realios bausmės – jam nuosprendžio vykdymas atidėtas dvejiems metams. R. Sinkevičius teismo už šį sukčiavimą sulaukė pataisos namuose, kuriuose jis nuo praėjusių metų kovo mėnesio atlieka bausmę už septintą savo gyvenime vagystę. Subendrinus visas bausmes ir pridėjus paskutiniąją už sukčiavimą, jis laisvės nematys trejus metus ir septynis mėnesius.

Jei kas žinote, kur šiuo metu yra Algirdas Stanislovaitis, paskambinkite Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Asmenų paieškos skyriui telefonu 39 73 75 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min