Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 kovo 9d. 13:28 , Atnaujinta: 2017 kovo 9d. 14:56

Policija informavo apie I.Strazdauskaitės paieškas: merginos ieškoma ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje

Ieva Strazdauskaitė
Ieva Strazdauskaitė
Praėjusį sekmadienį mįslingai nutrūko automobiliu „Audi A7“ iš Plungės į Vilnių važiavusios 25 metų merginos kelionė. Policijos departamentas trečiadienį informavo, kad pareigūnai toliau intensyviai tiria Ievos Strazdauskaitės dingimo aplinkybes, ir atskleidė kai kurių reikšmingų detalių. 

„Ypatingų naujienų, kurias galėtumėme pranešti visuomenei, deja, neturime“, – pripažįsta teisėsaugininkai.

Vis dėlto kovo 9 d. popietę, 14 val., Policijos departamento būstinėje Vilniuje įvyko spaudos konferencija, kurioje buvo pateikta aktuali informacija apie dingusiosios I.Strazdauskaitės paieškas.

Kol nenustatyta kitaip, mes galvojam ir turim viltį, kad mergina gyva, – pabrėžė R.Kiškis.

Generalinis komisaras Linas Pernavas pareiškė: „Apžiūrėti didžiuliai plotai, teritorijos, kur galėtų būti mergina. Šiuo metu nuolat dirba šimtai pareigūnų. Tiriame visas įmanomas versijas.

Šiam darbui yra skirti patys geriausi, patys profesionaliausi pareigūnai. Pareigūnai dirba 24/7 režimu, todėl kai kurie pareigūnai yra pavargę, išsekę. Aš esu nuolat informuojamas apie šio tyrimo eigą. Galiu užtikrinti, kad ryžto policijos pareigūnams tikrai užteks, ir jie padarys viską, kad mergina būtų surasta. Tikime, kad jinai gyva.“

Lietuvos Kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininkas Rolandas Kiškis išdėstė faktus, kurie jau tiksliai nustatyti šiame tyrime.

„Kameros Žeimiuose užfiksavo jos pravažiuojantį automobilį apie 21 valandą 40 minučių“, – minėjo LKPB vadovas.

R.Kiškis pridūrė, kad „Audi A7“ rastas „miško tankmėje.“

Abu aukštas pareigas užimantys pareigūnai padėkojo visuomenei už įvairią pagalbą ir dar sykį paprašė vairuotojų perduoti policijai turimus vaizdo registratorius su galimai svarbiais įrašais.

„Sakom – duokit netgi tą informaciją, kuri jums atrodo nereikšminga. Mums ji gali būti reikšminga. Norėtume paprašyti gyventojų vaizdo registratorių, su įrašais būtent šiose atkarpose, laiku nuo kovo 5 d. 16 valandos iki kovo 6 d. 7 valandos ryto: Kaunas–Elektrėnai, Elektrėnai–Kaišiadorys, Kaišiadorys–Jonava ir Jonava–Kėdainiai“, – kalbėjo Kriminalinės policijos biuro viršininkas. Jis pridūrė, kad Ievos dingimo tyrėjams reikia pačių vaizdo registratorių, o ne jų įrašų kopijų.

„Kol nenustatyta kitaip, mes galvojam ir turim viltį, kad mergina gyva“, – pabrėžė R.Kiškis.

Į daugelį klausimų pareigūnai atsakė, kad „tokių duomenų nėra“ arba „to komentuoti negalime.“

Policijos atstovai teigė, kad nėra jokių duomenų, jog Ieva pastaruoju metu turėjo asmeninio gyvenimo rūpesčių, psichologinių problemų, buvo su kuo nors susipykusi. Anot R.Kiškio, visi I.Strazdauskaitės artimos aplinkos žmonės jau yra apklausti.

„Visi asmenys, kurie yra minimi spaudoje ar kurie kreipėsi į mus, nustatyta tvarka yra apklausiami ir atliekami visi procesiniai veiksmai“, – pabrėžė generalinis komisaras L.Pernavas.

Kas sugalvojo viešą I.Strazdauskaitės motinos kreipimąsi? Ar esama duomenų apie asmenis, galinčius turėti vertingos informacijos, už kurią būtų mokamas 10 000 eurų atlygis?

„Iniciatyva buvo iš artimųjų pusės“, – lakoniškai atsakė LKPB vadovas.

Į daugelį klausimų pareigūnai atsakė, kad „tokių duomenų nėra“, „tuos duomenis tikriname“ arba „to komentuoti negalime.“

Ar tiesa, kad mergina vežėsi itin brangų krovinį, kuris galėjo dominti nusikaltėlius? „Taip, kai kuriuos daiktus vežėsi, bet plačiau mes nekomentuosime“, – sakė R.Kiškis.

Pareigūnai patvirtino, kad tiria rastą I.Strazdauskaitės mobilųjį telefoną, jo dėklą, taip pat rasti kai kurie merginos daiktai, o automobilis rastas apgadintas, tačiau nedetalizuojama, kaip galėjo atsirasti pažeidimai. Pareigūnai taip pat nekomentuoja, ar automobilio viduje rasta kraujo.

Patvirtinta įdomi detalė, kad važiuodama automobiliu į Vilnių I.Strazdauskaitė daug kalbėjo telefonu su savo artimaisiais.

Policija patvirtino, kad merginos ieškoma ne tik Lietuvoje, bet ir bendradarbiaujant su partneriais užsienyje.

Policijos vadovai nesutiko, kad merginos paieška nuo pat pradžių buvo neįprastai audringa. L.Pernavas pabrėžė, kad pirminė informacija ir aplinkybės buvo pakankamai grėsmingos, todėl reikėjo atitinkamos pareigūnų reakcijos.

Pasak policijos vadovo, kol kas nusikaltimo scenarijus nėra aiškus, tačiau ištyrus nusikaltimą bus galima atsakyti į papildomus klausimus: kiek yra įtariamųjų? Jie veikė kruopščiai suplanavę veiksmus ar spontaniškai?

15min šią spaudos konferenciją transliavo tiesiogiai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:02
01:00
16:32

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie 15min