2026-03-04 13:19

Policija masiškai baudė tėvus, kurie nemoka saugiai išleisti vaikų prie mokyklų

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (VPK): vaikų saugumas pirmiausia prasideda nuo tėvų sprendimų. Iš ryto pareigūnai vykdė prevencinę priemonę prie ugdymo įstaigų, stebėdami, kaip tėvai atveža ir išleidžia vaikus.
Temos iliustracija
Temos iliustracija / Tauragės VPK nuotr.

Didžiausias dėmesys skirtas sustojimo ir stovėjimo tvarkai, saugiam vaikų išlaipinimui bei Kelių eismo taisyklių laikymuisi.

Šilalėje prie S.Dariaus ir S.Girėno progimnazijos, kur mokosi pradinių klasių mokiniai, nustatyta 10 pažeidimų. Pažeidėjams surašyti administracinių nusižengimų protokolai.

Tauragės VPK nuotr./Temos iliustracija
Tauragės VPK nuotr./Temos iliustracija

Rytinis metas prie mokyklų – itin intensyvus ir reikalaujantis ypatingo atidumo. Skubėjimas, sustojimas neleistinose vietose, užstatytos pėsčiųjų perėjos ar vaikų išleidimas važiuojamojoje dalyje sukuria pavojingas situacijas. Ypač svarbu suprasti, kad šioje progimnazijoje mokosi pradinukai – jauniausi eismo dalyviai, kurie dar tik mokosi saugaus elgesio gatvėje ir ne visada geba tinkamai įvertinti pavojų.

Apie reidą papasakojęs Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas dar sykį kreipiasi į tėvus: „Vaikų saugumas pirmiausia prasideda nuo Jūsų sprendimų. Kiekvienas neatsakingas sustojimas ar skubotas manevras gali tapti nelaimės priežastimi.

Kiekvienas neatsakingas sustojimas ar skubotas manevras gali tapti nelaimės priežastimi.

Prašome nestatyti ir nestabdyti transporto priemonių draudžiamose vietose, neužstatyti pėsčiųjų perėjų ir įvažiavimų, neišleisti vaikų važiuojamojoje dalyje, laikytis nustatyto greičio bei kitų Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Rodykite vaikams tinkamą pavyzdį – jie mokosi stebėdami suaugusiuosius. Saugokime mažuosius eismo dalyvius kartu.“

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą