Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policija nusileidžia chuliganams: vilnietis kieme vožė patruliui į veidą ir užsirakino namuose

Įtariamųjų sulaikymas
FNTT nuotr. / Šioje nuotraukoje užfiksuota, kaip pareigūnai turi bendrauti su išsišokėliais.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pranešama apie dar vieną išpuolį prieš uniformuotą policininką. Ne veltui neseniai atkreiptas visuomenės dėmesys, jog pasipriešinimas savo pareigas vykdantiems pareigūnams tampa valstybinės reikšmės problema.

Penktadienio vakarą, 22 val. 20 min., sostinės Lazdynėlių gatvėje, namo kieme, policijos pareigūnams sulaikant vyriškį, pastarasis pradėjo įžeidinėti juos necenzūriniais žodžiais bei trenkė kumščiu į veidą tarnybos metu uniformuotam Vilniaus apskrities VPK Patrulių rinktinės patruliui V.T. (gimęs 1984 m.). Pareigūnas dėl kaktos nubrozdinimo ir rankos sumušimo gydomas ambulatoriškai.

Įtariamasis M.G. (gimęs 1959 m.) pasišalinęs užsirakino namuose, šeštadienį informuoja Policijos departamentas. Papildomos informacijos apie tai, kokių veiksmų ėmėsi lengvai chuliganą paleidę patruliai bei jų kolegos, kol kas nepateikiama.

Kaip tik šią savaitę Policijos departamento atstovai kreipėsi į visuomenę atkreipdami dėmesį, jog besikartojantys išpuoliai prieš policininkus kelia minčų apie Lietuvoje plintantį teisinį nihilizmą.

„Pastaruoju metu Lietuvos policija pastebi neigiamą tendenciją, kad šalyje daugėja pasipriešinimų policijos pareigūnams atvejų. Tokie atvejai sudaro prielaidas teisinio nihilizmo šalyje plitimui ir neskatina tolimesnio pilietinės visuomenės vystymosi. Policijos pareigūnai principingai reaguoja ir ateityje reaguos į visus neteisėtus asmenų veiksmus bei imsis visų teisėtų priemonių, kad tokie asmenys atsakytų įstatymų nustatyta tvarka“, – rašyta policininkų vadovybės antradienį išplatintame pranešime.Jei asmuo mano, kad policijos pareigūnas konkrečioje situacijoje elgiasi neteisėtai ar netinkamai, jis vis tiek turėtų pirma paklusti pareigūno reikalavimams.

Lietuvos Respublikos policijos veiklos įstatyme numatyta, kad policijos pareigūnai, vykdydami jiems suteiktus įgaliojimus, vadovaujasi tik įstatymais. Įstatymais pagrįsti policijos pareigūnų reikalavimai yra privalomi visiems fiziniams ir juridiniams asmenims. Už šių reikalavimų nevykdymą asmenys atsako įstatymų nustatyta tvarka, t.y. atsako pagal Administracinių teisės pažeidimų arba Baudžiamąjį kodeksus.

Policija priminė, jog pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, už pasipriešinimą policijos, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnui ar policijos rėmėjui, einantiems jiems pavestas viešosios tvarkos saugojimo pareigas, galima bauda nuo penkių šimtų iki tūkstančio litų arba administracinis areštas nuo penkiolikos iki trisdešimties parų.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas panaudodamas ar grasindamas tuoj pat panaudoti fizinį smurtą pasipriešino valstybės tarnautojui ar kitam viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

„Jei asmuo mano, kad policijos pareigūnas konkrečioje situacijoje elgiasi neteisėtai ar netinkamai, jis vis tiek turėtų pirma paklusti pareigūno reikalavimams, o vėliau, nedelsdamas, apie tai informuoti policijos pareigūno vadovus arba Policijos departamento vadovybę. Užtikriname, kad kiekvienas gautas asmenų skundas yra tiriamas principingai ir objektyviai“, – rašyta pranešime, kuriuo policijos bendruomenė kreipėsi į visus šalies gyventojus, primindama, kad asmenys ne tik turi naudotis turimomis teisėmis, bet ir vykdyti įstatymais nustatytas jiems pareigas bei tokiu būdu dalyvauti kartu ugdant pilietinę visuomenę.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min