TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Policiją nustebino, kaip prabangiai Alytaus bendrabutyje įsikūrusi kontrabandinių rūkalų pardavėja

Kontrabandinės cigaretės itin tvarkingame bendrabučio kambaryje
Alytaus apskrities VPK nuotr. / Kontrabandinės cigaretės itin tvarkingame bendrabučio kambaryje
Šaltinis: 15min
0
A A

Pareigūnai sutrikdė išties rimto cigarečių prekybos taško veiklą: per reidą „viešnagės“ laiką į kambarį beldėsi ir už lango šūkaliojo bent 8 potencialūs klientai.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai (toliau – Alytaus aps. VPK), stiprindami prevencinę priemonę dėl akcizais apmokestinamų prekių nelegalios apyvartos užkardymo, pro akis nepraleidžia nė vieno įtartino asmens. Nepilnamečių reikalų pareigūnų veiklos grupės pareigūnams užkliuvo einanti nepilnamečių kompanija, tarp jų jaunuolis, kuris rankoje nešėsi cigarečių pakelį su nelietuviško pavyzdžio banderolėmis. Sustabdyti ir paklausti nepilnamečiai geranoriškai parodė iš kurio taško įsigijo rūkalų.

Netrukus į pagalbą atvykę Alytaus aps. VPK Ekonominių nusikaltimų tyrimo poskyrio pareigūnai jau sveikinosi su Vingio gatvėje 5 esančio bendrabučio gyventoja. Teisėsaugininkai, apžiūrėję kambarį, aptiko 208 pakelius cigarečių su Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Paaiškėjo, kad neteisėta veikla verčiasi 32 metų alytiškė L.J.

Ji aiškino, kad cigaretes pirko Jotvingių turgavietėje ir parduodama brangiau ketino prasimanyti daugiau pinigų. Nedirbanti, nedideles pajamas gaunanti moteris teigė, kad kitą dieną planuoja išvykti uždarbiauti į užsienį. Pažeidėja už pažeidimus privalės atsakyti įstatymo nustatyta tvarka.

Pareigūnams nuostabą kėlė neįprastai tvarkingai įrengtas bendrabučio kambarys su naujais baldais ir tvirtomis durimis. Tokių policininkų praktikoje retai pasitaiko. Dar didesnę nuostabą kėlė tai, kad per trumpą „viešnagės“ laiką į kambarį beldėsi ir už lango šūkaliojo bent 8 žmonės. Įtariama, kad tokių „klientų“ tikslas − pigiau įsigyti cigarečių, rašoma ketvirtadienį išplatintame Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Valdymo organizavimo skyriaus specialistės Simonos Ludavičiūtės išplatintame pranešime.

Primenama, kad Ūkio ministro 2010 m. birželio 11 d. įsakymu Nr. 4-443 (Žin., 2010, Nr. 70-3477) buvo pakeistos Fiziniams asmenims taikomos alkoholio produktų ir tabako gaminių gabenimo ir laikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2004 m. gegužės 26 d. įsakymu Nr. 4-200 „Dėl Fiziniams asmenims taikomų alkoholio produktų ir tabako gaminių gabenimo ir laikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Įsakymas).

Įsakymu buvo pakeistas kiekis, kuris leidžiamas vienam fiziniam asmeniui laikyti įvežtus į Lietuvos Respubliką alkoholinius gėrimus ir tabako gaminius. Įsakymo 3.1.2 punkte nustatyta, kad galima laikyti 50 litrų vyno, 10 litrų spiritinių gėrimų, 20 litrų kitų alkoholinių gėrimų, 20 pakelių cigarečių, 100 vienetų cigarilių, 50 vienetų cigarų, 0,5 kg rūkomojo tabalo, kai prekės įvežtos iš kitų valstybių, išskyrus Europos sąjungos valstybes nares.

Šis Įsakymas įsigaliojo nuo rugpjūčio 1 dienos.

Gyventojus, turinčius informacijos apie nelegalią prekybą alkoholiniais gėrimais, tabako gaminiais, kitus pažeidimus ar nusikalstamas veikas, prašome pranešti policijai anoniminiais pasitikėjimo telefonais (Alytuje –  (8 315) 55 664 , Druskininkuose –  (8 313) 59 114 , Varėnoje –  (8 310) 31 666  ir Lazdijuose –  (8 318) 50 318 ) arba bendruoju pagalbos telefonu 112. Anonimiškumas užtikrinimas.

Alytaus apskrities VPK nuotr./Kontrabandinės cigaretės itin tvarkingame bendrabučio kambaryje
Alytaus apskrities VPK nuotr./Kontrabandinės cigaretės itin tvarkingame bendrabučio kambaryje
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min