Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 8d. 11:42

Policija panevėžiečiui liepė paslėpti privataus namo kieme viešai iškabintą Lenino bareljefą

Policija panevėžiečiui liepė nukabinti šį Lenino bareljefą
Panevėžio policijos nuotr. / Policija panevėžiečiui liepė nukabinti šį Lenino bareljefą

Antradienį namo kieme Panevėžyje, Senamiesčio gatvėje, praeiviai pastebėjo viešai kabantį Lenino bareljefą. Apie jį žmonės pranešė policijai.

Kaip rašoma Panevėžio policijos pranešime, namo, kurio kieme kabėjo bareljefas, savininkas V.Ž. (gim. 1944 m.), auginantis pašto balandžius, patikino, kad bronzinį Lenino bareljefą pakabino ant balandinės sienos „kaip pašto balandžių puoselėtojo ir globėjo simbolį“. Tikslo demonstruoti sovietinę simboliką V.Ž. teigia neturėjęs. Jis taip pat tvirtino nežinojęs, kad negalima minėtos atributikos kabinti visiems matomoje vietoje.

"Dabar kabinsiu Kubilių", - LTV laidai "Panorama" antradienio vakarą sakė panevėžietis.

Pasak policjos pranešimo, jei tyrimo metu bus nustatyta V.Ž. kaltė, bus surašytas protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnį, draudžiantį viešą nacistinių ir sovietinių simbolių demonstravimą – „Nacistinių ar komunistinių simbolių platinimas ar demonstravimas“ (Nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliavos ar herbo arba vėliavų, ženklų ar uniformų, kurių sudedamoji dalis yra nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliava ar herbas, nacistinių ar komunistinių organizacijų simbolių ar uniformų arba nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliavos ar herbo, nacistinės svastikos, nacistinio SS ženklo, sovietinio kūjo ir pjautuvo ženklo, sovietinės raudonos penkiakampės žvaigždės ženklo pagrindu sudarytų vėliavų ar ženklų, atsakingų už Lietuvos gyventojų represijas Vokietijos nacionalsocialistų ar SSRS komunistų partijos vadovų atvaizdų platinimas, naudojimas susirinkime ar kitame masiniame renginyje arba kitoks demonstravimas, taip pat nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR himno viešas atlikimas užtraukia baudą nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų su daikto, kuris buvo administracinio teisės pažeidimo padarymo įrankis, konfiskavimu).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min