Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 31d. 16:12

Policija pataria, kaip užkirsti kelią vagystėms iš namų

Įsilaužta į grožio saloną „Studio M“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Atviras langas ar neužrakintos durys, vertingi daiktai palikti be priežiūros ir panašios aplinkybės sudaro palankias sąlygas vagišiams. Be šių akivaizdžių patarimų policija aiškina, kaip veikia nusikaltėliai ir kaip nuo jų apsisaugoti, praneša Alytaus apskrities policija.

Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos statistinių ataskaitų duomenimis, 2017 m. sausio – birželio mėn. Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Alytaus aps. VPK) prižiūrimoje teritorijoje užregistruota 1 398 nusikalstamos veikos, ištirtos 877, tai sudaro 49,2 proc. išaiškintų nusikalstamų veikų.

Palyginti su 2016 metų sausio – birželio mėnesiais, nusikalstamų veikų skaičius mažai pakito. Beveik 45 proc. arba 623 užregistruotos nusikalstamos veikos tenka Vyriausiajam policijos komisariatui.

Pagal užregistruotų nusikaltimų rūšinę struktūrą karaliauja vagystės (vagystės iš buto, namo, iš (nuo) automobilių, transporto priemonių vagystės, kitos vagystės). Alytaus aps. VPK prižiūrimoje teritorijoje jų registruota 326, ištirta beveik 23 proc. Didžioji dalis vagysčių įvykdyta Alytaus mieste ir rajone – 145. Dažniausiai į policiją gyventojai kreipiasi dėl privačios nuosavybės vagysčių.

Alytuje per šešis šių metų mėnesius užregistruota 90 vagysčių, iš jų 21 atveju įsibrauta į gyvenamąsias patalpas, Alytaus rajone – 55 vagystės, į patalpas įsibrauta 8 atvejais.

Daugeliu atvejų įsilaužimų galima išvengti arba bent jau stipriai apsunkinti vagišių triūsą. Didžioji dalis vagysčių iš namų ir butų padaroma pasitaikius palankiai progai: atviras langas ar neužrakintos durys, vertingi daiktai palikti be priežiūros ir pan.

Vykdydami prevenciją ir siekdami padėti gyventojams apsisaugoti nuo nedorėlių skriaudos, bendruomenės pareigūnai, į pagalbą pasikvietę jaunuosius policijos rėmėjus, lankosi daugiabučių namų laiptinėse ir pašto dėžutėse palieka informaciją apie saugios kaimynystės kūrimą ir turto apsaugą nuo vagišių.

Deja, nėra stebuklingų ar ypatingų būdų ir priemonių išvengti vagysčių, visgi kai kurie patarimai gali būti naudingi.

Prieš įvykstant vagystei galima pastebėti jos planavimo ženklus. Visada pravartu suklusti, jei skirtingu paros metu pasitaiko atsitiktinių telefono skambučių, nepažįstamų asmenų vizitų įvairiais pretekstais, šalia namų pastebimi įtartini automobiliai ir pan. Dažnai vagys, prieš apvogdami butą ar namą, jį atidžiai stebi ir renka informaciją.

Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į butą, namus.

Neatidarykite durų įvairiems „specialistams“ kol nepamatėte jų tarnybinių pažymėjimų (kitų dokumentų).

Pasidomėkite, kokios yra durų apsaugos naujovės (įvairios spynos ir pan.), kad maksimaliai apsaugotumėte savo namus.

Užrakinkite namų duris visais užraktais, netgi ir trumpam išeidami iš namų. Kuriame aukšte begyventumėte, išvažiuodami iš namų sandariai uždarykite langus, balkono duris. Labai naudingas telefoninis užraktas laiptinėms. Jeigu tokio Jūsų name nėra, pasitarkite su kaimynais ir įsirenkite.

Neviešinkite internete informacijos apie brangius pirkinius ar išvykimą atostogauti. Atostogų nuotraukomis socialiniame tinkle geriau pasidalinkite grįžę. Susitarkite su patikimais kaimynais, kad kai Jūsų nėra, jie pasaugotų namus, išimtų spaudą iš pašto dėžutės.

Įsirenkite bute ar gyvenamajame name apsauginę signalizaciją, tokiu būdu Jūsų namai bus saugomi 24 valandas per parą.Pasirūpinkite automatiniu namų apšvietimu.

Saugokite nuosavas transporto priemones, paliktas prie daugiabučių ar namų, nepalikite jose brangių daiktų. Apsidrauskite namų turtą draudimo bendrovėje.

Jei sugrįžę namo pastebėjote, kad bute jau lankėsi vagys (atvertos durys, išdaužtas langas ir t.t.), neikite į butą, gal nusikaltėliai dar neišėjo. Užeikite pas kaimynus ir iškvieskite policiją.

Kreipkitės į policiją bendruoju pagalbos telefonu 112, jeigu Jus apvogė ar apgavo, jei pastebėjote vykdomą nusikaltimą, ar įtartinus nepažįstamus asmenis. Skubiai pranešus ir tiksliai apibūdinus įtariamus asmenis bei jų automobilius, bus galima greičiau sulaikyti nusikaltėlius ir apsaugoti nuo nelaimių kitus žmones.

Alytaus aps. VPK prižiūrimoje teritorijoje susikūrę 254 saugios kaimynystės grupės, iš jų 133 Alytaus mieste ir rajone.

Saugios kaimynystės programa suburia šalia gyvenančius žmones bendrauti ir bendradarbiauti. Ji skatina kaimynus atidžiau stebėti aplinką, prižiūrėti kitų būstą, dalyvauti bendruose susirinkimuose, kuriuose svarstomi saugios aplinkos kūrimo klausimai, saugumo problemos.

Policija kviečia prisijungti prie gausios saugios kaimynystės grupių šeimos. Informacija teikiama Alytaus aps. VPK Veiklos skyriuje telefonu +370 315 55 758, interneto svetainėje www.alytus.policija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min