TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Policija pėsčiuosius ragina tamsiuose keliuose nepamiršti atšvaitų

Atšvaitas
Utena.policija.lt nuotr. / Atšvaitas
Šaltinis: 15min
0
A A

Eismo įvykių, kuriuose žūsta pėstieji, akivaizdžiai padaugėja rudenį ir žiemą, spalio-sausio mėnesiais, esant sudėtingesnėms eismo sąlygoms, prastesniam matomumui. Štai ir pirmąją šių metų spalio savaitę tarp 7 eismo įvykiuose žuvusiųjų - 3 pėstieji (Vilniuje, Kauno ir Trakų rajonuose), 2 iš jų žuvo tamsiuoju paros metu. Dėl to šiuo laikotarpiu labai svarbu pėstiesiems, dviračių vairuotojams, vadeliotojams naudoti atšvaitus ar kitus šviesą atspindinčius elementus (ryškiaspalvę liemenę, šviečiantį žibintą).

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad 2002 metais eismo įvykiuose žuvo 239 pėstieji, 2009 metais - 121 pėsčiasis, t. y. 51 proc. mažiau, 2011 metais - 111. Šiais metais per aštuonis mėnesius žuvo 49, iš jų 29 - tamsiuoju paros metu. Kiekvienais metais daugiau kaip pusė pėsčiųjų eismo įvykiuose žūsta tamsiuoju paros metu.

Atšvaitas ar kitas šviesą atspindintis elementas - paprasta, bet efektyvi priemonė, padedanti užtikrinti minėtų eismo dalyvių saugumą kelyje tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui. Svarbu, kad ir suaugusieji, ir vaikai suprastų, jog šios saugos priemonės vairuotojui padeda iš anksto ir laiku pastebėti einantį (važiuojantį) žmogų.

Dažniausiai pėsčiuosius transporto priemonės partrenkia ir mirtinai sužaloja neapšviestuose kelio ruožuose, kai jie eina per važiuojamąją kelio dalį, važiuojamąja dalimi ar netikėtai į ją įeina (įbėga). Pasitaiko ir atvejų, kai pėsčiuosius, gulinčius važiuojamojoje dalyje, transporto priemonės pervažiuoja. Dėl tokių eismo įvykių beveik visada kalti būna patys pėstieji, t. y. jie neturi jokių šviesą atspindinčių elementų, dėvi tamsius drabužius, prieš įžengdami į važiuojamąją dalį neįvertina atstumo iki artėjančios transporto priemonės. 

Atšvaitą prie drabužių, kuprinės, rankinės ar kito krepšelio reikia prisisegti (pritvirtinti) taip, kad jis būtų matomas kitiems eismo dalyviams. Be to, atšvaitas - ne žaislas. Jis nebus naudingas, jei, tamsiuoju paros metu pėsčiajam einant neapšviestu keliu, gulės kišenėje ar bus paliktas namuose.

Atkreiptinas dėmesys, kad policijos pareigūnai, siekdami užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą kelyje, nesitaikstys su pėsčiųjų daromais pažeidimais. Už netinkamą elgesį kelyje bus taikomos ne tik prevencinio, bet ir administracinio poveikio priemonės. Pėsčiųjų administracinė atsakomybė už Kelių eismo taisyklių pažeidimus numatyta Administracinių teisės pažeidimų kodekso 131 straipsnyje.

VIDEO: Lietuvos policija vaikams - Tamsa

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min