Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 24d. 11:33 , Atnaujinta: 2020 rugsėjo 24d. 13:09

Prieš 19 metų nušauto mafijos boso Remigijaus Daškevičiaus nužudymu įtariami Kauno nusikaltėlių šulai

Remigijus Daškevičius–Daškė
Archyvo nuotr. / Remigijus Daškevičius–Daškė

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, pasitelkę Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojus, trečiadienį sulaikė 3 Lietuvos piliečius, siejamus su Remigijaus Daškevičiaus nužudymu. Tarp sulaikytųjų yra su senos kartos Kauno nusikaltėliais siejami Rolandas Dromantas ir artimas jo bendražygis Robertas Užukauskas.

Sulaikytiems asmenims pareikšti įtarimai dėl R.Daškevičius nužudymo organizavimo, t.y. nusikalstamų veikų, numatytų Baudžiamojo kodekso 25 str. 3 d., 129 str.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rolandas Dromantas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Rolandas Dromantas

Ketvirtadienį pareigūnai kreipėsi į teismą dėl kardomosios priemonės skyrimo sulaikytiems asmenims.

Pirmasis į teismo salę atvestas R.Dromantas. Jį atlydėjo du Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai. Prokuroras prašo teismo jį įkalinti maksimaliam terminui – 3 mėnesiams.

Paklaustas apie įtarimus, R.Dromantas žadėjo juos pakomentuoti po teismo posėdžio. Visgi LKPB pareigūnams tokia idėja nepatiko, jie pasakė, kad tikrai nesiruošia laukti, kol jis pabendraus su žiniasklaida.

Kauno policijos nuotr./Rolandas Dromantas
Kauno policijos nuotr./Rolandas Dromantas

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Po teismo posėdžio R.Dromanto advokatas Ignas Dargužas sakė, kad dėl R.Daškevičiaus nužudymo jau yra suėjęs senaties terminas.

„Yra skirtingos galiojusios Baudžiamojo kodekso redakcijos. 2001-aisiais galiojo dar senasis, sovietinis, vėliau senaties reglamentavimas keitėsi. Yra tam tikra teisinė kolizija ir ją spręs teismas“, – minėjo jis.

Advokato teigimu, R.Dromantui panašūs įtarimai buvo pareikšti dar prieš dešimtmetį, bet tuomet jie buvo panaikinti.

„Mes manome, kad procesas tampriai susijęs su civiline byla, kurioje dalyvauja R.Dromantas su savo verslo partneriais. Manau, kad šituo procesu yra bandoma daryti spaudimą teismams“, – kalbėjo jis.

Kas yra R.Dromantas ir R.Užukauskas?

R.Dromantas, pravarde Ilgas, ir R.Užukauskas, pravarde Rublis, pastaraisiais metais stengėsi laikytis nuošaly nuo nusikalstamo pasaulio ir užsiėmė verslu.

R.Užukausko neplanuojama atvesti į teismą, 15min žiniomis, jis bus suiminėjamas nuotoliniu būdu.

Tačiau kadaise abu jie priklausė „Daškinių“ grupuotei. Ir prieš 19 metų, tirdami R.Daškevičiaus nužudymą, ir vėliau pareigūnai viena pagrindinių versijų laikė tą, jog R.Daškevičius buvo nužudytas kilus nesutarimams su R.Dromantu. Gaujos vadeivos esą nepasidalijo didžiulių pinigų, uždirbtų iš šešėlinės prekybos kontrabandinėmis cigaretėmis Kaliningrade.

Po R.Daškevičiaus nužudymo R.Dromantas ėmėsi ypatingų atsargumo priemonių, nes dalis nužudyto vadeivos bendražygių įtarė jį ir rengėsi kruvinam kerštui.

2004 m. balandį prie savo namų buvo nušautas ir tuomet alkoholio bendrovės „Italiana International“ valdybos pirmininkas Valdas Jakutis, anksčiau su R.Daškevičiumi ir R.Dromantu, kaip manė pareigūnai, dalyvavęs šešėliniame cigarečių ir alkoholio versle su Kaliningrado nusikalstamo pasaulio veikėjais. Jo nužudymas iki dabar taip pat neišaiškintas.

Kauno policijos nuotr./Robertas Užukauskas
Kauno policijos nuotr./Robertas Užukauskas

Pastarąjį kartą R.Dromantas ir R.Užukauskas su teisėsauga turėjo reikalų prieš dešimtmetį, kai buvo teismuose ilgai nagrinėjama reketo byla, tačiau pareigūnams nepavyko įrodyti ir pasiekti, jog R.Dromantas ir R.Užukauskas, laikyti vienais „daškinių“ gaujos lyderių, būtų pasodinti už grotų.

Nebeegzistuojančios gaujos nariai į teisėsaugininkų rankas pateko, kai bandė paspausti lenkiškais maisto papildais prekiavusius kauniečius Liną Dzidoliką ir Vladą Jovaišą. Reketu įtariami kauniečiai buvo sulaikyti 2010 metų sausio 6 dieną.

Teigiama, kad papildų „Olimp“ prekeiviai iš Lenkijos buvo atsivežę produkcijos už keliolika tūkstančių litų ir turėjo ambicijų netrukus tapti oficialiais lenkų firmos atstovais Lietuvoje.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Daškiniams“ priskiriami kauniečiai R.Užukauskas-Rublis (nuotraukoje kairėje) ir R.Dromantas-Ilgas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Daškiniams“ priskiriami kauniečiai R.Užukauskas-Rublis (nuotraukoje kairėje) ir R.Dromantas-Ilgas

Bylos duomenimis, L.Dzidolikui ir V.Jovaišai paskambinęs ir Robertu prisistatęs vyras patarė nesiveržti į rinką ir esą prasitarė, kad vienas anksčiau jau bandęs konkuruoti verslininkas rastas nusinuodijęs.

Nukentėjusiųjų teigimu, R.Užukauskas aiškiai leido suprasti, kad jis suinteresuotas maisto papildų verslu ir nepageidaująs jokių konkurentų.

Pasikalbėti rimčiau vyrai sutarė Kauno „Akropolyje“ esančiame restorane „Gan Bei“.

Verslininkai į susitikimą atsinešė skaitmeninį diktofoną „Olympus“ ir juo užfiksuotus įrašus vėliau perdavė policijai. Netrukus Rublis ir Ilgas buvo sulaikyti.

Savo ruožtu L.Dzidolikas ir V.Jovaiša kaip galimai prievartauto turto dydį nurodė 2,1 milijono litų pelną – verslininkai apskaičiavo, kad mažiausiai tiek jie būtų uždirbę per 5–7 metus.

Teisiamųjų vertinimu, jokio turto prievartavimo nebuvo, o pokalbiai su maisto papildų pardavėjais tėra dviejų įmonių diskusija apie tai, kaip Lietuvos rinkoje teks išsitekti dviem firmoms, platinančioms tą patį produktą.

Kas buvo R.Daškevičius?

15min primena, beveik prieš du dešimtmečius nuo samdyto žudiko šūvio krito Lietuvos bokso federacijos prezidentas, Kauno nusikalstamos grupuotės „Daškiniai“ lyderis Remigijus Daškevičius, pravarde Daškė.

Jis vieninteliu šūviu į širdį nušautas 2001 m. lapkričio 24-ąją, Vilniuje, Trakų gatvėje, vos tik išėjęs iš restorano „St.Valentino“.

Siautėjo Kaune

Žurnalistas Dailius Dargis savo knygoje „Tikroji Daktarų istorija“ rašo, kad R.Daškevičius dar jaunystėje išgarsėjo muštynėmis ir vagystėmis. Grįžęs iš tarnybos sovietinėje kariuomenėje Jis subūrė buvusių sportininkų grupuotę. Pasakojama, kad jie nerūkė, negėrė ir nevartojo narkotikų.

„Daškinių“ grupuotė Kaune aršiai konkuravo su Henriko Daktaro vadovaujamais nusikaltėliais.

Paskutiniajame praėjusio tūkstantmečio dešimtmetyje siautėję „Daškiniai“ garsėjo žiaurumu.

Pats R.Daškevičius pirmą kartą buvo nuteistas 1991-aisiais, jam dėl turto prievartavimo skirta 7-erių metų laisvės atėmimo bausmė, bet jis į laisvę ištrūko anksčiau ir į Kauną sugrįžo 1994 m.

Grupuotė itin suklestėjo tuomet, kai 1996 m. H.Daktaras buvo pasodintas į kalėjimą, ten jis praleido 5 metus.

Tuomet „daškiniai“ užsiėmė ne tik reketu, vagystėmis, bet ir ėmė skverbtis į pusiau legalų ir legalų verslą, verstis cigarečių ir alkoholio kontrabanda, kuri jiems nešė pasakiškus pelnus.

Kaip rašo D.Dargis, R.Daškevičius paskutiniaisiais savo gyvenimo metais siekė legalizuotis – buvo išrinktas Lietuvos bokso federacijos prezidentu, veržėsi į tarptautinę bokso organizaciją.

D.Dargis rašo, kad dar prieš nužudymą į R.Daškevičių buvo surengti du nepavykę pasikėsinimai. Jį nuolat saugojo apsaugininkai, tačiau nuo snaiperio šūvio neišsaugojo.

Komentarai: 18

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Video

00:27
05:44
13:33

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min