Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policija sumąstė, kaip Lietuvoje stabdyti Skandinavijoje ar Nyderlanduose vogtų dviračių prekybą

Dviračių stovai Kopenhagos centre
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: dviračių stovai Kopenhagos centre
Šaltinis: 15min
0
A A

Policijos departamento Viešosios policijos valdybos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir užsienio šalių kolegos vykdė naują prevencinę akciją „Dviračiai – 2014“.

Policijos departamento vadovybės iniciatyva praėjusį savaitgalį, rugpjūčio 22-24 dienomis, įgyvendinta prevencinė priemonė išskirtinė tuo, kad Lietuvos policijos teisėsaugininkai kartu su užsienio šalių partneriais iš Danijos, Švedijos, Olandijos ir Suomijos įgyvendino naują bendradarbiavimo formą, padėsiančią užkirsti kelią užsienyje pavogtus dviračius realizuoti Lietuvoje. Ši prevencinė priemonė organizuota atsižvelgus į užsienio šalių teisėsaugos institucijų gaunamą informaciją apie dažnus Lietuvos piliečių sulaikymus dėl dviračių vagysčių.

Visos šalies teritorijoje tikrintos prekybos naudotais dviračiais vietos (turgavietės, prekyvietės) ir asmenys, parduodantys senus dviračius pagal skelbimus. Į prevencinę priemonę įsijungė ne tik užsienio partneriai, bet ir gausios, pusantro šimto pareigūnų siekiančios policijos pajėgos iš teritorinių komisariatų. Šį kartą tikrinti didesnės vertės dviračiai, kurie buvo be įsigijimo dokumentų.

Priemonės metu visos šalies teritorijoje tikrintos prekybos naudotais dviračiais vietos (turgavietės, prekyvietės) ir asmenys, parduodantys tokius dviračius pagal skelbimus. Į prevencinę priemonę įsijungė ne tik užsienio partneriai, bet ir gausios, pusantro šimto siekiančios, policijos pareigūnų pajėgos iš teritorinių policijos komisariatų. Šį kartą tikrinti didesnės vertės dviračiai, kurie buvo be įsigijimo dokumentų. Dviračių numeriai buvo sugretinami su užsienio šalių duomenų bazėse esančių pavogtų dviračių numeriais. Taip pat duomenys tikrinti ir atitinkamuose Lietuvos ieškomų daiktų registruose.

Reido metu nustatyti ir iš prekybos paimti 8 dviračiai, kurių numeriai sutapo su pavogtų Danijoje, Švedijoje, Olandijoje ir Lietuvoje dviračių numeriais. Vieno dviračio vertė nustebino net ir užsienio kolegas – vagystės momentu jo vertė siekė 10 tūkst. litų.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Algirdas Stončaitis neabejoja, kad Policijos departamentas tokio pobūdžio prevencines priemones tęs ir ateityje. Rekomenduojame žmonėms perkant dviračius visuomet reikalauti dviračio įsigijimą patvirtinančių dokumentų. Įsigiję be dokumentų tokias transporto priemones, asmenys rizikuoja jų netekti, jeigu analogiškų prevencinių priemonių metu bus nustatyta, kad dviratis yra vogtas, – teigė A.Stončaitis. 

Įvertinę teigiamus prevencinės priemonės rezultatus, Lietuvos ir užsienio policijos pareigūnai aptarė galimybes bet kada ateityje patikrinti įtartiną dviratį, taip pat sutarė nuolat bendradarbiauti siekiant apsaugoti žmonių turtą, ypač dvirates transporto priemones. Vien tuo apsiriboti neketinama – tokią bendradarbiavimo formą ketinama pasiūlyti Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Norvegijos bei Prancūzijos partneriams. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min