Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 01 10, 16:35

Policija: telefoniniai sukčiai tobulina apgaudinėjimo taktiką

Sostinės pareigūnai įspėja, kad pinigus viliojantys aferistai tampa vis išradingesni: išmano psichologiją ir turi specifinių žinių apie teisėsaugą.
Telefoniniai sukčiai
Telefoniniai sukčiai. / Kęstučio Vanago (BFL ) nuotr. BFL

Vilniuje, J.Basanavičiaus gatvėje gyvenančiai 78-erių metų moteriai paskambino telefoniniai sukčiai prisistatė policijos pareigūnais, pranešė apie neva į bėdą patekusį giminaitį ir išviliojo 1000 litų. Įvykį galima pavadinti eiliniu, nes pernelyg daug žmonių vis dar nesuvokia, kad kyšiu siūlomi pinigai negali padėti išvengti atsakomybės prieš įstatymą. Tačiau būtina žinoti, kad telefoniai sukčiai tampa vis atsargesni, gudresni ir nuolat tobulina pinigų išviliojimo taktiką,

Pastaruoju metu pastebima, kad aukai sukčiautojai stengiasi nepalikti laiko susivokti ir geriau apgalvoti išgirstą melą, pažymima pirmadienį Vilniaus apskrities VPK spaudos tarnybos išplatintame pranešime.

Paskambinęs sukčius siekia kuo ilgiau tęsti telefoninį pokalbį ir užimti aukos dėmesį iki pat to momento, kai nusikaltimo bendrininkas paskambina į patiklaus žmogaus duris. Šitaip sukčiai pratęsia psichologinio spaudimo laiką, detalesniais išgalvotais pasakojimais apie teisėsaugos darbą ir teisinės atsakomybės ypatybes pasiekia didesnio pasitikėjimo. Taip pat sekamos klausytojo nuotaikos ir tiriamos jo reakcijos – vos pajutę, kad apgaudinėjamas žmogus gali įtarti klastą, sukčiai tuojau pat atsisako savo kėslų ir nerizikuoja.

Dar kartą pravartu priminti, kad policijos kompetencijai priskiriamų procedūrų klausimai nėra sprendžiami telefonu, privalu atsižvelgti tik į oficialiame dokumente pateiktus nurodymus, pas gyventoją atvykęs pareigūnas būtinai privalo prisistatyti ir pateikti tarnybinį pažymėjimą taip, kad jo informacija būtų gerai matoma (tarnybinio pažymėjo pavyzdys yra čia).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min