Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policija: vykdyti teisėtus policijos reikalavimus privalu visiems, nepriklausomai nuo jų statuso (nuotraukos)

Seimo narys Petras Gražulis veržiasi pro policininkus
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Seimo narys Petras Gražulis veržiasi pro policininkus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Praėjusį šeštadienį Vilniuje vyko eitynės „Už lygybę“ ir jų metu, nepaisant turimos informacijos ir buvusių realių grėsmių visuomenės saugumui, pavyko išvengti rimtesnių incidentų. Vis dėlto stebintiems kai kurių piliečių reakciją pareigūnams kyla pagrįstų abejonių, ar visuomenė išmano savo teises bei pareigas ir ar supranta savo agresyvaus elgesio pasekmes.

Kaip rašoma Policijos departamento išplatintame pranešime, Lietuvos Respublikos piliečiai turi konstitucinę teisę rinktis be ginklo į taikius susirinkimus. Lietuvos Respublikos Konstitucija ne tik įtvirtina asmenų laisvę rinktis be ginklo į taikius susirinkimus, bet ir suformuluoja susirinkimų laisvės įgyvendinimo teisinio reguliavimo pagrindus, užtikrina galimybę įgyvendinti šią laisvę nepažeidžiant kitų Konstitucijos įtvirtintų vertybių.

Policija atkreipia dėmesį į tai, kad policijos veiklos įstatymas leidžia pareigūnams laikinai apriboti patekimą į tam tikrą teritoriją ar patalpą, sustabdyti atliekamus darbus, apriboti ar uždrausti transporto eismą, jei kyla pavojus viešajai tvarkai, asmens ar valstybės saugumui. Įgyvendinant šią įstatymo nuostatą paprastai yra naudojamos policijos specialiosios juostos ar kitos užtvaros su užrašu STOP POLICIJA, viešai ir suprantamai skelbiama atitinkama žodinė policijos informacija ir visiems asmenims nepriklausomai nuo jų statuso atsiranda pareiga besąlygiškai paklusti policijos pareigūnų reikalavimams.

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta, kad pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymas, taip pat jo garbės ir orumo įžeidimas, reiškiamas žodžiu ar kūno gestais, įžeidžiamu elgesiu, kibimu ar kitokiu elgesiu, užtraukia baudą nuo 300 iki 500 litų, arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų.

Tas pats teisės aktas numato, kad policijos specialiosios juostos ar kitos užtvaros su užrašu STOP POLICIJA, ribojančios įvykio vietos perimetrą, perėjimas, pervažiavimas, nuplėšimas ar nugriovimas užtraukia baudą nuo 100 iki 300 litų.

Jeigu asmenys organizuoja ar provokuoja žmonių sambūrį viešai smurtauti, pradeda niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką, taip pat aktyvūs asmenų veiksmai (pvz., akmenų mėtymas į pareigūnus) atitinka Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso nuostatas. Už šias veikas asmenys gali būti baudžiami areštu arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

Jeigu tokie veiksmai atliekami naudojant šaunamąjį ginklą ar sprogmenis arba asmenys pasipriešina policininkui ar kitam viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, jie gali būti baudžiami laisvės atėmimu iki 6 metų.

Lietuvos policija, vadovaudamasi įstatymais ir kitais teisės aktais, nešališkai gina visus asmenis, esančius Lietuvos Respublikos teritorijoje, nepaisydama jų tautybės, rasės, lyties, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų. Vienas iš pagrindinių policijos uždavinių yra žmogaus teisių ir laisvių, viešosios tvarkos bei visuomenės saugumo užtikrinimas. Gyvename teisinėje valstybėje, kurioje įstatymai galioja visiems be išimties LR piliečiams.

„Tikime savo šalies piliečių supratimu ir geranoriškumu, todėl viliamės, kad ateityje pavyks išvengti panašių nesusipratimų“, – teigia Lietuvos policijos bendruomenė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min