Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 22d. 11:00

Policija žaibiškai rado „Maximą“ užminavusį vyrą, bet jo nebaus: „Nėra jokios nusikaltimo sudėties“

Įvykio vietoje
Įvykio liudininkės Viktorijos nuotr. / Įvykio vietoje

Šeštadienį Vilniuje buvo kilęs didelis specialiųjų tarnybų sujudimas, kuomet teko evakuoti Tuskulėnų gatvėje veikiantį prekybos centrą, jo tualete aptikus daiktą, panašų į sprogmenį. „Maxima“ neveikė visą valandą. Nustatyta, kad radinys nepavojingas, o sekmadienį aiškėja, kad ir sumaištį sukėlusio asmens bausti policija nemato jokio pagrindo.

Gruodžio 21 d. apie 11 val. Vilniuje, Tuskulėnų g., parduotuvės tualete rasta rankinė, kurioje buvo daiktas, panašus į sprogmenį. Policijos pareigūnams patikrinus rankinę, nustatyta, kad rastas daiktas yra rankinės granatos muliažas. Rankinę palikęs neblaivus (1,85 prom.) vyras (g. 1986 m.) apklaustas, rašoma sekmadienį Policijos departamento paviešintoje svarbiausių praėjusios paros įvykių suvestinėje.

Paprašytas plačiau papasakoti apie sulaikytąjį ir galimus didelę sumaištį (bei žalą) sukėlusio jo poelgio motyvus, Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis suskubo patikslinti: „Jis nėra joks įtariamasis. Nėra jokios nusikaltimo sudėties.“

Šiuo atveju žmogus, kaip tai paprastai daro piktavaliai, telefonu 112 neskambino, jokių grasinimų neišsakė.

Rankinę į „Maxima“ tualetą nunešęs vyras pareigūnus įtikino paaiškinimu, kad jokių piktų kėslų neturėjo. Jis esą tiesiog kažkur rado tą rankinę. Joje nebuvo nieko vertinga, tad vilnietis nesugalvojo nieko geriau, nei nunešti ją į prekybos centro tualetą ir ten padėti. Kokiu tikslu – belieka spėlioti.

Esminė policijos vertinama aplinkybė šiuo atveju ta, kad žmogus, kaip tai paprastai daro piktavaliai grasintojai, 112 telefonu neskambino, jokios grėsmingos žinutės neiškomunikavo.

„Ten buvo kažkoks žaislas“, – apie rankinės granatos muliažą sakė policijos atstovas R.Matonis, pabrėždamas kad realaus pavojaus apklaustasis nebuvo sukėlęs.

Jei pavojaus nebuvo, galbūt ir vykdytos saugumo priemonės (kainavusios laiko ir pinigų tiek specialiosioms tarnyboms, tiek prekybininkams) šiuo atveju nebuvo tikslingos?

Pasak R.Matonio, iš pradžių situacija, rankinės turinys ir ją atnešusio asmens ketinimai nebuvo aiškūs, tad saugumo sumetimais „Skydas“ ir evakuacija buvo neišvengiama.

15min šaltinių teigimu, sulaikytasis iš pažiūros priminė asocialų, benamį žmogų. Teigiama, kad pareigūnams jį surasti pakako vos valandos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min