Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 2d. 16:38

Policijai įkliuvo 6 kauniečiai, bandę įbrukti padirbtus eurus prekybininkams

Eurai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Eurai

Kauno policija sulaikė šešis įtariamuosius, kurie bandė atsiskaityti padirbtais eurais. Jie netikrus pinigus buvo įsigiję dar prieš įvedant eurą.

Kauno apskrities policijos kriminalistai greitai atliko tyrimą, o Kauno apygardos prokuratūros prokurorai teismui perdavė baudžiamąją bylą, dėl netikrų pinigų ar vertybinių popierių pagaminimo laikymo ar realizavimo. 

Kaip praneša Kauno policija, 34 metų kaunietis, 2014 m. gruodį iš nenustatyto asmens įgijo du padirbtus 50 eurų nominalo banknotus bei, žinodamas, kad banknotai yra padirbti, bandė juos realizuoti ir tokiu būdu pasipelnyti. Nepavykus realizuoti minėtų banknotų spaudos kioskuose, vyras prie šio „verslo plano“ pasiūlė prisijungti pažįstamam vyriškiui, kuris savo ruožtu įtraukė dar kelis asmenis.

Pusė plano pavyko, sausio 7 d. jam vieną kartą pavyko atsiskaityti padirbtu banknotu, tačiau antrasis – nepasisekė.

Tyrimo metu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai nustatė, kad minėtu „verslo planu“ susigundė ir į jį iš viso įsitraukė šeši nedirbantys, Kaune gyvenantys asmenys: trys vyrai, gimę 1980 m., 1985 m. ir 1984 m., bei trys moterys, gimusios 1973 m., 1989 m. ir 1989 m.

Už šį nusikaltimą (LR BK 213 str. 1 d.) baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Kauno apskrities policija įspėja, kad gali padaugėti tokių atvejų, kuomet už pirkinius bus atsiskaitoma suklastotais eurais. Kaip rodo praktika, dažniausiai klastojami 50 eurų nominalo banknotai. Pareigūnai pataria vengti imti didelės vertės banknotus gatvėje, turguose, kitose nepatikimose vietose ar pirkti daiktus iš nepažįstamų asmenų.

Jeigu atsitiko taip, kad jus apgavo ir jūs gavote suklastotą banknotą, policija įspėja nesistengti juo atsiskaityti ar kitais būdais realizuoti, nes už tai gresia baudžiamoji atsakomybė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min