Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policijos budėtojas kaltinamas neteisėtai rinkęs duomenis apie privatų kauniečių gyvenimą

Policijos pareigūnas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: policijos pareigūnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš teismą stos Kauno policijos pareigūnas, neteisėtai rinkęs ir perdavęs informaciją apie kelių asmenų privatų gyvenimą.

Kauno apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokuroras Audrius Meilutis kartu su Kauno apskrities VPK Imuniteto skyriaus pareigūnais baigė ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu ir informacijos apie asmenų privatų gyvenimą rinkimu ir perdavimu pateikti Kauno apskrities VPK Viešosios tvarkos valdybos Operatyvaus valdymo skyriaus specialistui D.M.

Baudžiamojon atsakomybėn taip pat patraukti du jo bičiuliai O.M. ir M.Š., kurstę policininką piktnaudžiauti tarnybine padėtimi ir siekę savanaudiškais tikslais gauti slaptos informacijos.

Tyrimu nustatyta, kad D.M., veikdamas asmeniniais interesais, tyčia nurodydamas melagingą paieškos pagrindą prisijungė prie Vidaus reikalų informacinės sistemos ieškomų asmenų žinybinio registro ir neteisėtai rinko informaciją apie kelių asmenų privatų gyvenimą.

„Budėtoju policijoje dirbęs D.M. gavo išsamius ir tik tarnybiniam naudojimui skirtus privataus pobūdžio duomenis apie asmenis“, – kalbėjo ikiteisminiam tyrimui vadovavęs prokuroras A.Meilutis.

D.M. yra pateikti kaltinimai ne tik dėl minėtų nusikalstamų veikų, bet ir dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

„D.M. dirbo ne tik policijoje, bet ir salės prižiūrėtoju Kauno naktiniame klube Mojo lounge, prie kurio kartu su kitais minėto naktinio klubo salės prižiūrėtojais sukonfliktavo su keliais klubo lankytojais“, – apie dar vieną epizodą baudžiamoje byloje kalbėjo prokuroras.

Anot valstybinį kaltinimą teisme palaikysiančio prokuroro, nė vienas kaltinamasis neprisipažino padaręs minėtas nusikalstamas veikas.

Šiuo metu D.M. yra nušalintas nuo užimamų pareigų policijoje.

O.M., kurstęs piktnaudžiauti ir neteisėtai rinkti informaciją apie asmenų privatų gyvenimą, anksčiau už nepažangų elgesį pašalintas iš Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto studentų gretų.

Kaltinamiesiems skirta kardomoji priemonė – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Už minėtus nusikaltimus įstatymas numato maksimalią laisvės atėmimo bausmę iki septynerių metų, pažymima Kauno apygardos prokuratūros vyriausiosios specialistės komunikacijai Vaidos Kibirkštytės trečiadienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min