Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policijos departamentas pripažino, kad Drąsiaus Kedžio ieškojo neprofesionaliai (atnaujinta 12.41 val.)

D.Kedys
TV3 nuotr. / Drąsius Kedys TV3 laidose
Šaltinis: 15min
0
A A

Policijos departamento (PD) pareigūnai baigė tarnybinį patikrinimą dėl D.Kedžio paieškos organizavimo.

Nustatyta, kad D.Kedžio paieška buvo atliekama iš esmės laikantis galiojančių teisės aktų. Tačiau tuo pačiu pripažinta, kad atskiri paieškos veiksmai ir jų kontrolė buvo atlikti netinkamai.

Nors paieškos veiksmų buvo atlikta daug (apklausta šimtai žmonių, atlikta dešimtys kratų, pateikta tūkstančiai užklausimų), tenka konstatuoti, kad D.Kedžio rasti nepavyko.

Policijos departamentas nutarė penkiems pareigūnams surengti neeilines atestacijas.

Tai paaiškėjo trečiadienį Policijos departamente surengtoje spaudos konferencijoje, per kurią darbo grupės vadovas PD Kriminalinės policijos valdybos viršininkas Eugenijus Ušinskas paskelbė patikrinimo išvadas.

„Nebuvo nustatytas visas Drąsiaus Kedžio giminaičių ratas“, – didžiausią penkių pareigūnų nuodėmę įvardijo Policijos departamento atstovas E.Ušinskas.

Departamento atstovas minėjo, kad konkrečiai šį darbo broką lėmė ir objektyvios techninės priežastys. „Tačiau tarnybinio patikrinimo metu išaiškėjo, kad buvo įmanoma kitais būdais juos nustatyti“, – pažymėjo E.Ušinskas. „Aišku, aš nesiimu tvirtinti, kad nustačius tuos gimines būtų kitoks paieškos rezultatas“, – dar pridūrė jis.

Nežinojo, kur tiksliai ieškoti

„Patikrinimo metu nustatyta, kad vykdant D.Kedžio paiešką buvo atlikta didelė apimtis viešo ir neviešo pobūdžio paieškos ir procesinių veiksmų. Ieškomojo giminystės, draugystės ir verslo ryšiai įtakojo paieškos veiksmų mastą Lietuvoje ir užsienyje. Paieškos kryptys buvo nuolat koreguojamos pagal gaunamą informaciją bei vykdomi atitinkami paieškos veiksmai tiek Lietuvos Respublikoje, tiek už jos ribų, nuolat bendradarbiaujama su prokuratūra. Nors paieškos veiksmų buvo atlikta daug, tačiau tenka konstatuoti, kad nepavyko nustatyti D.Kedžio buvimo vietos ir jo sulaikyti. Patikrinimo metu išryškėjo, kad ne visi D.Kedžio ryšiai buvo operatyviai nustatyti ir patikrinti, o šie trūkumai nebuvo laiku pastebėti kontroliuojant paieškos eigą“, – teigiama PD išplatintame pranešime apie tarnybinio patikrinimo dėl bėglio paieškos išvadų.Drąsiaus Kedžio kai kurie žinomi giminaičiai turi teisinį išsilavinimą, kai kas yra dirbęs policijoje, susipažinęs su policijos veiklos, darbo metodais. Todėl galėjo konsultuoti, padėti jam slėptis, – E.Ušinskas aiškino apie tai, kad pagauti įtariamąjį šiuo atveju nebuvo lengva užduotis.

Policijos departamento atstovas nesutinka, jog bėglio ieškoję pareigūnai neturėjo blaškytis po visą pasaulį, o koncentruotis paieškai Lietuvoje. Jo teigimu, paieškai mūsų šalyje dėmesio buvo skiriama pakankamai. Tačiau tuo pačiu, anot E.Ušinsko, buvo surinkta pakankamai ir tokių duomenų, pagal kuriuos buvo galima daryti prielaidą, jog D.Kedys slapstosi užsienyje. Tas versijas esą taip pat teko tikrinti.

„To tikrojo siūlo galo iš tikrųjų nebuvo užčiuopta“, – kad bėglio paieška patyrė fiasko, pripažino E.Ušinskas.

Policijai trukdė giminaičiai?

Policijos departamento atstovas aiškino, kad gaudyti bėglį trukdė galimai jam slapstytis padėjusi šeima, kurios kai kurie nariai turiu puikių teisinių žinių. Be to, anot E.Ušinsko, dvigubos žmogžudystės ir atsitraukimo planas po jos buvo parengtas iš anksto, gerai apgalvotas – tai irgi sumažino pareigūnų šansus.

„Drąsiaus Kedžio kai kurie žinomi giminaičiai turi teisinį išsilavinimą, kai kas yra dirbęs policijoje, susipažinęs su policijos veiklos, darbo metodais. Todėl galėjo konsultuoti, padėti jam slėptis“, – E.Ušinskas aiškino apie tai, kad pagauti įtariamąjį dviejų žmonių nužudymu šiuo atveju nebuvo lengva užduotis.

Todėl ir nutarta D.Kedžio paiešką organizavusiems pareigūnams neskirti jokių tarnybinių nuobaudų, o tik patikrinti jų žinias.

Egzaminuos 5 pareigūnus

Tarnybinio patikrinimo išvados pagrindu trims Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir dviem Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams nuspręsta surengti neeilines atestacijas ir įvertinti jų atitikimą užimamoms pareigoms ir galimybę toliau eiti užimamas pareigas.

Pareigūnų, kuriems siūloma neeilinė atestacija pavardės:

1. Jevgenijus Metlovas  –  Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo 1-osios valdybos viršininkas;
2. Igoris Ksendzovas – Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo 1-osios valdybos 4-ojo skyriaus viršininkas
3. Arūnas Kaveckas – Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo 1-osios valdybos 4-ojo skyriaus vyresnysis tyrėjas
4. Kęstutis Galinis –  Kauno apskrities VPK Asmenų paieškos skyriaus viršininkas
5. Jonas Akelis –  Kauno apskrities VPK Asmenų paieškos skyriaus vyresnysis tyrėjas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min