Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policijos departamentas: kontrabandinių prekių pirkėjas taip pat baudžiamas

Cigaretės
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Cigaretės
Šaltinis: 15min
0
A A

Dažnai kontrabanda suprantama tik kaip su organizuotu nusikalstamumu susijęs reiškinys, o pavienių asmenų kontrabandinių prekių gabenimas savo reikmėm ar jų įsigijimas nesuvokiamas kaip teisės pažeidimas. Manoma, kad už kontrabandines cigaretes, alkoholį gali įkliūti tik kirsdamas valstybės sieną. Deja, yra kitaip, praneša Policijos departamentas.

Kaip rašoma Policijos departamento pranešime, atsakomybė yra numatyta ne tik kontrabandą gabenantiems ar ją pardavinėjantiems asmenims, bet ir asmenims, laikantiems kontrabandines prekes, tame tarpe ir jas įsigijusiems savo reikmėms.

Šiuo metu, pagal galiojančius teisės aktus, galima laikyti 50 litrų vyno, 10 litrų spiritinių gėrimų, 20 litrų kitų alkoholinių gėrimų, 20 pakelių cigarečių, 100 vienetų cigarilių, 50 vienetų cigarų, 0,5 kg rūkomojo tabako, kai prekės įvežtos iš kitų valstybių, išskyrus Europos Sąjungos valstybes nares.

Asmeniui leidžiama laikyti didesnius kiekius negu numatyta, tačiau tai turi būti ne daugiau kaip 2 vienetai vienos rūšies (pavadinimo) alkoholinių gėrimų, cigarečių - 2 pakeliai, cigarilių - 100 vienetų, cigarų - 10 vienetų. Šios nuostatos netaikomos alkoholiniams gėrimams, kuriuos laiko ar gabena asmenys iki 18 metų, taip pat prekyvietėse fizinių asmenų laikomiems ir gabenamiems alkoholiniams gėrimams ir tabako gaminiams.

Per 2010 m. pirmąjį pusmetį šalyje užregistruoti 83 neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis atvejai, vien policija surašė 1 tūkst. 281 administracinės teisės pažeidimo protokolus už akcizais apmokestinamų prekių laikymą, gabenimą ar realizavimą pažeidžiant nustatytą tvarką.

Šiuo metu akcizinių prekių kontrolei skiriamas prioritetinis dėmesys, iki šių metų pabaigos policijos įstaigos, kartu su kitų institucijų pareigūnais, vykdo priemones ir patikrinimus, susijusius su alkoholio ir jo produktų, tabako ir jo gaminių, plataus vartojimo prekių apyvarta, intelektinės nuosavybės apsauga, fizinių bei juridinių asmenų neteisėta ūkine, komercine veikla, neteisėta vaistų apyvarta ir nusikalstamu būdu įgytų daiktų realizavimu ir kitais teisės pažeidimais, daromais prižiūrimoje teritorijoje esančiose turgavietėse, prekyvietėse bei jų prieigose.

Daugelis žmonių nesuvokia, kad laikydami (ar įsigydami) net ir nedaug akcizais apmokestinamų prekių, pavyzdžiui, tabako gaminių, daro administracinės teisės pažeidimą ir jiems geriausiu atveju gresia bauda nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų su prekių konfiskavimu (jei prekių vertė yra iki dviejų minimalių gyvenimo lygių), arba bauda nuo vieno tūkstančio iki penkių tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu (jei prekių vertė yra nuo dviejų iki dešimties minimalių gyvenimo lygių). Blogiausiu atveju gresia laisvės atėmimas iki 8 metų.

Pavyzdžiui, už 50 kontrabandinių cigarečių pakelių galima gauti 5 tūkst. litų baudą, taigi įsigytas kontrabandinių cigarečių pakelis „pabrangsta" 100 litų. Susimąstykite, ar tikrai vienas kontrabandinių cigarečių pakelis įsigytas iš „pažįstamo" ar turgavietėje, vertas 100 litų?

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min