Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 5d. 13:54

Policijos iššūkis marijampoliečiams: ne vaizduok, būk kietas – nerūkyk!

Marijampolės policija
Marijampolės apskrities VPK nuotr. / Marijampolės policija

Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad teisė būti kuo geriausios sveikatos yra viena pagrindinių kiekvieno žmogaus teisių, bet visame pasaulyje kasmet vis jaunesni vaikai bei paaugliai pradeda rūkyti ir pradedančiųjų rūkorių vis daugėja. Tuo susirūpinę Marijampolės apskrities policininkai.

Psichologai tvirtina, jog dažniausiai paaugliams rūkymas yra savotiškas maištavimas, norėjimas pritapti ir būti „kietu“. Ne paskutinėje vietoje čia ir artimųjų, šeimos narių asmeninis elgesys. Ir, pasak psichologų, jei paauglys iki aštuoniolikos metų nepradėjo rūkyti – didesnė tikimybė jog jis ateityje nerūkys.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (apskr. VPK) pareigūnai, vykdant prevencinę programą „Mums rūpi vaikų gerovė“ bei užtikrinant saugią ir sveiką aplinką mokyklose, jų prieigose ir siekdami sustiprinti nepilnamečių nusikalstamų veikų ir teisės pažeidimų  prevenciją vasario mėn. 5-9 dienomis rengia policines prevencines priemones.

Minėtų priemonių metu  ypatingas dėmesys bus skiriamas mokyklų teritorijose ir jų prieigose vaikų daromiems administraciniams teisės pažeidimams dėl rūkymo mokyklos teritorijose, prie mokyklų teritorijų, dėl šiukšlinimo, viešosios tvarkos trikdymo, tabako gaminių perdavimo nepilnamečiams, galimo narkotikų platinimo, mokyklos nelankymo.

Reidų metu  ypatingas dėmesys bus skiriamas mokyklų teritorijose ir jų prieigose vaikų daromiems pažeidimams dėl rūkymo mokyklos teritorijose, prie mokyklų teritorijų, dėl šiukšlinimo, viešosios tvarkos trikdymo, tabako perdavimo nepilnamečiams, narkotikų platinimo, mokyklos nelankymo.

Vykdomos prevencinės priemonės metu pareigūnai kontroliuos ir Marijampolės savivaldybės Tarybos 2014-08-25 sprendimu Marijampolės mieste nustatytas nerūkymo vietas. Primename, jog (išskyrus tam nustatytas ir pažymėtas rūkymo vietas) uždrausta rūkyti šiose Marijampolės savivaldybės viešose vietose: 

Jono Basanavičiaus aikštė;

Kultūros centro automobilių stovėjimo aikštelė;

Vytauto Didžiojo parkas;

Poezijos Parkas;

Pašešupio parkas.

Pareigūnai primena, kad LR ATPK 185 (1) str. numatyta:

„Rūkymas vietose, kuriose pagal savivaldybių tarybų sprendimus draudžiama tai daryti, – užtraukia įspėjimą arba baudą nuo penkių iki keturiolikos eurų. 

Rūkymas vietose, kuriose pagal įstatymus draudžiama tai daryti, – užtraukia įspėjimą arba baudą nuo penkių iki keturiolikos eurų“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min