TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

​Policijos mašinas Kupiškyje sudeginęs Vilmantas Pekarskas – ne teroristas, bet kalės 4 metus

Sudeginti policijos automobiliai
Kupiškio policijos nuotr. / Sudeginti policijos automobiliai
Šaltinis: 15min
0
A A

Apeliacinis teismas paskelbė, kad perkvalifikuoja du automobilius Kupiškio rajono policijos komisariato kieme sudeginusio 1990 metais gimusio Vilmanto Pekarsko veiksmus iš teroro akto į svetimo turto sunaikinimą.

Priėmęs tokį sprendimą Teismas pakeitė ir bausmę: vietoj 7 metų 3 mėn. vaikinas kalės 4 metus ir 3 mėn. Tokia bausmė paskirta subendrinus už turto sunaikinimą paskirtą 4 metų bausmę su kitu nuosprendžiu paskirtos ir neatliktos bausmės dalimi.

Apeliacinis teismas nuosprendyje pabrėžia, kad Baudžiamojo kodekso (toliau – BK) str., numatantis baudžiamąją atsakomybę už teroro aktą, prieš daugiau nei metus buvo pakeistas ir įsigaliojo 2013 m. liepos 13 d., numatant detalesnę teroro akto sudėtį – tapo privaloma įrodyti, kad asmuo turėjo teroristinių tikslų – siekė labai įbauginti visuomenę ar jos dalį, neteisėtai priversti valstybę ar jos instituciją atlikti kokį nors veiksmą ar jo neatlikti, destabilizuoti ar sunaikinti svarbiausius valstybės konstitucinius, politinius, ekonominius ar socialinius darinius ar tarptautinę viešąją organizaciją.

Teismo nuomone, vadovaujantis pasikeitusia teroro akto traktuote, V.Pekarskas neįvykdė teroro akto. Byloje nėra duomenų, kad, padegdamas policijos automobilius, V.Pekarskas norėjo padaryti poveikį visuomenei ir taip daryti įtaką kokiems nors policijos priimamiems sprendimams, taip pažeidžiant visuomenės saugumą.

Tačiau šioje byloje yra duomenų, kad V.Pekarskas automobilius policijos komisariato vidiniame kieme padegė iš asmeninių paskatų, t.y. keršto policijos pareigūnams. Todėl vaikino veiksmai negali būti kvalifikuojami kaip teroro aktas pagal naujausią Baudžiamojo kodekso str. redakciją, pasakojama Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Kristinos Petrošienės pirmadienį paviešintame pranešime.

Tai, kad vyras yra įžūlus, kelis kartus teistas, daug kartų baustas administracine tvarka, konfliktiškas, linkęs priešintis sulaikomas neįrodo, kad jis turėjo teroristinių tikslų.

Primenama, kad 2011 m. rugsėjo 18 d. apie 4 val. ryto Kupiškio rajono policijos komisariato kieme Kupiškyje degė du tarnybiniai policijos automobiliai – „Škoda Octavia“ ir „Mitsubishi Pajero Sport“. Automobiliai ir jose buvusi įranga nepataisomai sudegė. Buvo pasikėsinta padegti dar kelis vidiniame kieme buvusius automobilius, tačiau padegamieji užtaisai užgeso.

Apeliaciniame skunde V. Pekarskas prašėsi išteisinamas.

2013 m. kovo 14 d. Panevėžio apygardos teismo nuosprendį skundė ir prokuratūra, tačiau jos skundo argumentai buvo atmesti. Prokurorė prašė kaltais pripažinti skundžiamu nuosprendžiu išteisintus G.Melniką ir E.Kvedaravičių ir skirti jiems po 7 metus kalėti.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis (bylos Nr. 1A-110/2014) dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min