Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 21d. 12:10

Policijos pareigūnai vis aktyviau naudoja elektros impulsinius prietaisus „Taser“

Elektrošoko prietaisas „Taser“
Vilniaus apskrities VPK nuotr. / Elektrošoko prietaisas „Taser“

2011 m. prietaisai „Taser“ policijos įstaigose buvo panaudoti 375 kartus, iš jų 370 kartų prieš vyrus ir 5 kartus prieš moteris. Kaip psichinės prievartos priemonė, prietaisas buvo panaudotas 45 kartus, kaip fizinė prievartos priemonė – 330 kartų, iš jų 45 kartus iššaunant.

323 kartus prietaisas Taser buvo naudotas sulaikant administracinės teisės pažeidėjus, 45 kartus sulaikant asmenis už nusikalstamos veikos padarymą.

Atkreiptinas dėmesys, kad sunkių prietaiso „Taser“ panaudojimo padarinių (traumų, mirčių) nebuvo. Tai akivaizdžiai parodo, kad prietaiso, kaip fizinės prievartos priemonės naudojimas, yra žymiai humaniškesnis ir veiksmingesnis, nei kitų fizinių prievartos priemonių.

Norint naudotis šiuo prietaisu, pareigūnai turi lankyti mokymus ir išlaikyti egzaminą. Lietuvos policijos mokyklos duomenimis, 2011 m. buvo pravesta 30 mokymų, kuriuose pareigūnai mokyti naudoti elektros impulsinius prietaisus. Mokymuose dalyvavo 456 policijos pareigūnai ir 90 Lietuvos policijos mokyklos kursantų.

Iš viso Lietuvos policija turi 140 elektros impulsinius prietaisus „Taser“, tačiau kiekvienais metais jų įsigyjama vis daugiau.

Temos: 1 Elektrošokas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min