TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Policijos reforma: Klaipėdoje atsisakyta keturių pastatų, daugiau patrulių gatvėse

Klaipėdos policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Klaipėdos policija
Šaltinis: 15min
2
A A

Su nerimu dalies pareigūnų pasitikta policijos reforma jau duoda rezultatų: vien Klaipėdos apskrityje visą parą patruliuoja 25–30 ekipažų, kai dar visai neseniai būdavo 15–18. Uostamiestyje atsisakyta keturių policijai priklaususių pastatų, sutrumpėjo reagavimo į iškvietimus laikas.

Trečiadienį Klaipėdos apskrities VPK vyko pasitarimas dėl reformos, savo patirtimi jau dalijosi mažesni komisariatai.

„Policija savo veiklą orientuoja į gyventojų apklausas, kuriose atspindima, ko norima iš policijos pareigūnų – ne tiek bylų tyrimų kokybės, kiek greito, operatyvaus reagavimo, žmogiško bendravimo ir pasitempusio pareigūno su priemonėmis“, – teigė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas.

Siekiama, kad pareigūnai būtų tinkamai aprūpinti visa technika ir galėtų greitai vykti į iškvietimą.

Padaugėjo patrulių gatvėse

Reformas, kai atsisakoma dalies patalpų, patruliuoti vyksta vis daugiau pareigūnų ir mažinama „kabinetinių“ darbuotojų, įgyvendino jau keli Klaipėdos apskrities komisariatai. Dar visai neseniai apskrityje patruliuodavo 15–18 ekipažų, dabar jų yra 25–30.

„Dabar miestuose patruliuoja ne tik patrulių rinktinė, kelių policija, bet ir nusikalstamų veikų registravimo padalinio darbuotojai bei teritoriniu principu į įvykius reaguojantys apylinkių inspektoriai“, – vardijo A.Motuzas

Klaipėdos apskrityje iki pokyčių viešosiose vietose, gatvėse patruliuodavo 182 policijos pareigūnai. Šiuo metu, dar nebaigus restruktūrizavimo, patruliuojančių pareigūnų skaičius padidėjo daugiau nei dvigubai, iki 412.

Skuodo policijos komisariato patirtis parodė, kad įgyvendinus reformą, aiškiai sutrumpėjo laikas, per kurį sureaguojama į iškvietimus. Neringos komisariate atsirado galimybė turėti ne vieną patruliuojantį ekipažą, o du.

Klaipėdos policijos komisariatas reformas turėtų įgyvendinti kitų metų vasarą.

Pusė sutaupytų lėšų – atlyginimams kelti

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris susitikimo metu pasakojo, kad policijai dar 2008-aisiais tekdavo 3,13 proc. šalies biudžeto. Vėliau ta dalis vis buvo mažinama iki 2,4 proc. Šiemet policijai skirta apie 209 mln. eurų.

„Visi supranta, kad biudžetas nėra guminis, tačiau reforma gali lemti, kad ir su esamu biudžetu gyventume gerai“, – aiškino E.Šileris.

Anot jo, skaudžios istorijos, kai žuvo į šulinį sumesti vaikai, mirė vyro mušama moteris Klaipėdos rajone, galėjo baigtis ne taip tragiškai, jei būtų sureaguota laiku.

A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas

Šiuo metų Lietuvos policijai priklauso 700 pastatų. Maždaug 100 reikia skubiai rekonstruoti, tačiau policija pajėgi sutvarkyti per metus tik du pastatus. Šiemet nuspręsta, kad lėšas, skirtas statinių atnaujinimui, reikia panaudoti policininkų aprūpinimui.

„Geras pavyzdys Kauno Panemunės komisariatas, įsikūręs caro laikų kareivinėse, panašiose, kokiose visai neseniai veikė ir Klaipėdos komisariatas. Atsisakyta dviejų nuovadų, visiškai sutvarkytas tas vienas komisariatas ir dabar vietoje dviejų patruliuojančių ekipažų yra šeši“, – aiškino E.Šileris.

Šiemet policija atsisakė apie 70 nebereikalingų pastatų, kurių bendras plotas siekė 25 tūkst. kvadratinių metrų. Vien Klaipėdoje atsisakyta keturių pastatų. Sutaupytas lėšas ketinama dalinti per pusę. Pusė bus skiriama darbuotojų motyvacijai kelti, jų atlyginimams didinti, kita dalis – jų priemonėms pirkti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min