Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gruodžio 9d. 20:33

Policijos reido Kaune rezultatai: daugelis vairuotojų – sąžiningi

Trečiadienį, minint Tarptautinę antikorupcijos dieną, Kauno apskrities Vyriausiasis policijos komisariatas (VPK) surengė netradicinę prevencinę priemonę „Sąžiningumo testas“. Norėta išsiaiškinti, ar vairuotojai, padarę Kelių eismo taisyklių pažeidimą, kai šalia nebuvo policijos pareigūno, patikrinimo metu apie tai prisipažins ar ne. Iš 19 nustatytų pažeidėjų tik 4 bandė išsisukti.

„Vairuotojai vis dėlto yra sąžiningi. Per keletą valandų trukusį reidą užfiksavome 19 pažeidėjų. 4 iš jų buvo linkę gudrauti, išsisukinėti. Dažniausiai tai buvo asmenys, sustabdyti dėl pokalbių telefonu prie vairo. Jie bandė meluoti, kad nekalbėjo, o tiesiog buvo pasirėmę ranka galvą“, – reido išvadas pateikė jo organizatorius Kauno apskrities VPK Imuniteto skyriaus vyriausiasis tyrėjas Paulius Klikūnas.

Reido metu užfiksuoti ne tik kalbantys telefonu prie vairo, bet ir pėsčiojo nesustoję praleisti, ištisinę juostą kirtę, be šviesų važiavę ar posūkių nerodę vairuotojai. Šįkart nė vienas jų nebuvo nubaustas. Kaip teigia P.Klikūnas, toks buvo šios prevencinės akcijos tikslas – paskleisti žinią, pamokyti. Baudimui už prasižengimus skirtos likusios metų dienos.

Visiems sustabdytiesiems įteikta po „Švarios sąžinės“ automobiliui skirtą kvapą. Bandžiusieji meluoti išgirdo prevencinę pamoką, kas gresia už tokius pažeidimus.

„Į išsisukinėjimus linkę vairuotojai dažniausiai yra laikomi potencialiais kyšio davėjais. Per 11 šių metų mėnesių Kauno apskrityje užfiksuoti 128 pareigūnų papirkinėjimo atvejai. Tai ketvirtadaliu mažiau nei pernai. Dažniausiai papirkinėja neblaivūs vairuotojai. Yra ir 8 bylos, kuriose kyšio ėmimu kaltinami pareigūnai“, – statistiką pateikė P.Klikūnas.

Aštuonerius metus policijoje dirbantis vyras tikina jaučiantis, kad vairuotojų požiūris į policininkus gerėja. Mažėja priešgyniavimo, dauguma pripažįsta, kad suklydo.

„Ne vienas sustabdytas pažeidėjas tikino iš žiniasklaidos girdėjęs, kad vyks toks reidas. Tad gal tai kiek ir iškraipė tikruosius rezultatus. Bet esame linkę patikėti, kad vairuotojai tampa sąmoningesni ir sąžiningesni. Tokia akcija, tikiuosi, taps kasmetinė“, – teigė pareigūnas.

Per pirmąjį reido pusvalandį Saulėtekyje (V.Krėvės prospekte) buvo nustatyti keturi pažeidėjai. Pėsčiųjų perėjoje įrengta kamera buvo fiksuojamas pažeidimas, o tolėliau pranešimo apie jį per raciją laukę patruliai stabdė ką tik prasižengusius vairuotojus. Dviejų eismo dalyvių kelionės pertrauktos dėl to, kad nesustojo praleisti pėsčiųjų, BMW vairuotojas prasižengė, nes pamiršo įsijungti šviesas, o dar viena moteris – dėl to, kad stabtelėjo dar neprivažiavusi policininkų ir įsijungė avarinį signalą. Pareigūnams ji paaiškino, kad kalbėjosi telefonu, todėl sustojo šalikelėje. 

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Policijos reidas Kaune
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Policijos reidas Kaune

Paklausti, kodėl buvo sustabdyti, visi keturi prasižengusieji tikino nežinantys.

Iš viso policijoje 24 valandas per parą stebimos 56 kamerų, įrengtų įvairiose Kauno vietose, fiksuojamas vaizdas. 29 iš šių kamerų yra valdomos. 

Pareigūnų teigimu, didžiausias kameromis užfiksuojamų nusikaltimų pikas būna paryčiais, kai žmonės į gatves išeina iš naktinių barų. Kamerų vaizdo įrašai saugomi mėnesį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min