Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policijos staigmena po kvailo pokšto apie pagrobimą: melagio mokykloje – paskaita apie BPC darbą

Viešas moralas pokštininko mokykloje
Vilniaus policijos nuotr. / Viešas moralas pokštininko mokykloje
Šaltinis: 15min
0
A A

„Mane pagrobė ir kažkur veža automobilio bagažinėje“, – taip nevykusiai su Vilniaus policininkais pajuokavęs jaunuolis uždirbo baudą jo neprižiūrinčiai ir neauklėjančiai motinai. Tuo pačiu pokštininkas, galima sakyti, padarė gerą darbą – paskatino policininkus ateiti į jo mokyklą ir visiems papasakoti apie Bendrojo pagalbos centro (BPC) veiklos užkulisius.

2014 m. rugsėjo 15 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto pirmajame policijos komisariate buvo gautas Bendrojo pagalbos centro pranešimas, kad BPC pagalbos telefonu paskambino neprisistatęs jaunuolis ir pranešė, kad jis šiuo metu yra pagrobtas ir vežamas automobilio bagažinėje. Į pateikiamus pareigūno klausimus vaikinas atsakinėjo neaiškiai, ryšys trūkinėjo ir galop dingo. 

Patikrinimo metu, komisariato specialistė bendradarbiaudama su BPC nustatė, kad pagalbos telefonu skambino nepilnametis E.M., kuris kartu su draugais nusprendė tokiu būdu pajuokauti.

Policijos ir BPC pareigūnės kalbėjo apie asmeninius išgyvenimus darbo metu, kai gavus pagalbos prašymą stengiamasi kiek įmanoma padėti besikreipiantiems žmonėms, todėl tikimasi, kad jaunimas susimąstys apie netinkamo elgesio pasekmes.

Rugsėjo 18 d., vadovaujantis LR ATPK 250 straipsnio 2 punktu, buvo priimtas nutarimas nepilnamečio E.M. atžvilgiu nepradėti administracinio teisės pažeidimo bylos teisenos pagal LR ATPK 186 straipsnį „Žinomai melagingas specialiųjų tarnybų iškvietimas“, nes jis nebuvo sulaukęs amžiaus, nuo kurio galima atsakomybė.

Nepilnamečio motinai buvo surašytas teisės pažeidimo protokolas pagal LR ATPK 181 straipsnį „Tėvų valdžios nepanaudojimas arba panaudojimas priešingai vaiko interesams“. 

2014 m. spalio 1 d. šį pažeidimą padariusio nepilnamečio mokykloje, dalyvaujant BPC pareigūnams, komisariato specialistės organizavo prevencinį renginį. Jo metu BPC pareigūnė, naudodama filmuotą metodinę medžiagą, pasakojo moksleiviams apie savo darbą, nurodė situacijas, dėl kurių būtina kreiptis pagalbos telefonu, paaiškino, kaip elgtis ištikus nelaimei.

Pareigūnė pateikė melagingai skambinančių moksleivių statistiką ir aiškino, kaip jie trukdo tarnybai tinkamai vykdyti savo funkcijas ir kaip nukenčia kiti pagalbos laukiantys žmonės, pasakojama Vilniaus apskrities VPK atstovų paviešintame pranešime.

Renginio pabaigoje policijos ir BPC pareigūnės kalbėjo apie asmeninius išgyvenimus darbo metu, kai gavus pagalbos prašymą stengiamasi kiek įmanoma padėti besikreipiantiems žmonėms, todėl tikimasi, kad jaunimas susimąstys apie netinkamo elgesio pasekmes.

Ugdymo įstaigose ir Bendrojo pagalbos centre numatyta ir daugiau panašaus pobūdžio priemonių. Jų tikslas – auklėti jaunuosius piliečius, kad jie tiksliai laikytųsi Lietuvos Respublikos įstatymų, sąžiningai ir atsakingai vykdytų savo pareigas, jaustų atsakomybę visuomenei.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min