-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Policininkas apginklavo brakonierius?

Policijos departamento nuotrauka Prienų rajono medžiotojai teigia pagavę jų valdose brakonieriavusį vieno neseniai į pensiją išėjusio Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos vadovo sūnų. Šis sulaikytas su ginklu, išduotu vienam Kauno rajono policijos patruliui.
Už neteisėtą disponavimą šaunamuoju ginklu gresia laisvės atėmimas iki 5 metų, tačiau jeigu kartu su juo bus rasta ir 50 šovinių – jau iki 8 metų.
Už neteisėtą disponavimą šaunamuoju ginklu gresia laisvės atėmimas iki 5 metų, tačiau jeigu kartu su juo bus rasta ir 50 šovinių – jau iki 8 metų. / Policijos nuotr.

Kauno rajono policijos vyresnysis patrulis Kęstas Berūkštis, kurį kitą rytą po incidento LŽ rado tarnybos vietoje, neslėpė labai norintis miego. Didžiąją dalį nakties jam teko praleisti Prienų rajono policijoje. Anot Prienų teisėsaugininkų, K.Berūkštis pas juos atvyko pats, kai jam telefonu paskambino medžiotojų su ginklu rankose sulaikytas 30–metis kaunietis Darius L. Jis iš karto pareiškė, kad šis graižtvinis mažo kalibro šautuvas, prie kurio buvo pritvirtinti optinis taikiklis ir duslintuvas, – policijoje dirbančio draugo. Manoma, ginklo savininkas K.Berūkštis atskubėjo tą vakarą į Prienus, tikėdamasis su kolegomis susitarti.

Pastebėti laiku

Pagal K.Berūkščio versiją tą vakarą jis buvo su sulaikytuoju vienoje Prienų rajono sodyboje, vėliau važiavo per Skerdupio mišką į savo būrelio medžioklės plotą. Iš tikrųjų leidimą minėtam ginklui medžiotojams priklausantis K.Berūkštis turi. Darius L., kurį pareigūnai buvo sulaikę dviem paroms, – ne. Neva pakeliui jie buvo užpulti.

Tačiau LŽ kalbinti Skerdupio miške šeimininkaujantys „Barauskynės“ būrelio medžiotojai apie incidentą pasakoja visai kitaip. Neva sėdėdami stacionariuose bokšteliuose ir tykodami šernų, pastebėję įtartino automobilio šviesas. Važiavusieji juo švietėsi prožektoriais, kažko ieškojo. Pašnekovų įsitikinimu, greičiausiai medžiotos stirnos.

Prie paslaptingojo visureigio jie teigia privažiavę 2 automobiliais. Demaskuotieji spruko į miško gilumą. Bėglius persekiojusių medžiotojų teigimu, sprunkantis visureigis apdaužė vieną jų automobilį. Tada, anot jų, greičiausiai ir sprogo visureigio „Lexus“ padanga. Netrukus iš jo iššoko žmogus su šautuvu ir pasileido gilyn į mišką. Nuspręsta vytis jį, o ne visureigį.

Pagauti abu

Teigiama, kad bėglys pagautas po dviejų įspėjamųjų šūvių. „Kaltas, kaltas...“ – vebleno Darius L., apsuptas kelių medžiotojų.

Nuvažiavusį visureigį kiti šio būrelio medžiotojai aptiko už gero kilometro. Tuo metu, kai buvo keičiamas jo ratas. Tokiomis aplinkybėmis įkliuvo dar vienas šio, kaip įtariama, brakonierių ekipažo narys. Tačiau tai buvo ne K.Berūkštis.

Kiek žmonių iš viso važiavo visureigiu, medžiotojai nežino. Jie džiaugėsi demaskavę bent du įtariamuosius brakonieriavimu. Neva jau ne kartą šiems buvo pavykę nuo jų pasprukti.

K.Berūkščio versija, kuri panaši į gynybinę, kitokia. Neva jie užpulti be priežasties. Ratas peršautas užpuolimo metu, o jis pabėgęs, nes nežinojęs, ko iš ginkluotų chuliganų laukti.

Tačiau neatmetama, kad tą vakarą K.Berūkštis išvis nebuvo Skerdupio miške. Anot Prienų teisėsaugininkų, jis atvyko į komisariatą tik tada, kai operatyvinė grupė jau buvo grįžusi iš įvykio vietos. Manoma, kad meluodamas K.Berūkštis bando sušvelninti savo atsakomybę. Už tai, kad davė ginklą brakonieriams, jam gresia baudžiamoji atsakomybė bei nusikaltimo įrankio konfiskavimas. Jeigu nepavyktų to įrodyti – tik administracinė nuobauda.

Iki šiol sekėsi

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu. K.Berūkštis tąnakt apklaustas tik kaip specialusis liudytojas. Pareigūnai šį jo statusą apibūdino kaip liudytojo su įtariamojo ypatumais, todėl pasirašyti, kad yra perspėtas dėl atsakomybės už melagingus parodymus, jam nereikėjo.

LŽ žiniomis, tai ne pirma kriminalinė istorija, į kurią pastaruoju metu įsipainiojo šis Kauno rajono policijos patrulis. Ne per seniausiai K.Berūkštis atšauktas iš patruliavimo pakaunės keliuose ir paskirtas konvojuoti sulaikytuosius. Remiantis vairuotojų, laikančių save nukentėjusiaisiais nuo šio 28 metų pareigūno, skundais, K.Berūkštį bandyta prigriebti ir su STT pagalba. Nepavyko – jis atsipirko tik po tarnybinio patikrinimo skirta pastaba bei perkėlimu į kitas pareigas.

„Tokie žmonės neturėtų dirbti policijoje. Čia tik laiko klausimas“, – įsitikinęs vienas iš LŽ kalbintų Kauno rajono policijos vadovų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius