Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 spalio 30d. 14:58 , atnaujinta: 2014 spalio 30d. 15:45

​Policininko pražudyta 15-metė pėsčioji nuo VW variklio dangčio buvo nublokšta už 80 metrų

Leidžiamas greitis Pilaitės prospekte yra 70 km/ val., o pėstiesiems nereguliuojamoje perėjoje reikia įveikti tris eismo juostas.
Kadras iš liudininko filmuotos medžiagos / Leidžiamas greitis Pilaitės prospekte yra 70 km/val., o pėstiesiems nereguliuojamoje perėjoje reikia įveikti tris eismo juostas. Prieš perėją vairuotojams privaloma prilėtinti, bet ar visi tai padaro?

Policija ketvirtadienį pateikė daugiau tragiškos avarijos, per kurią pareigūno vairuojamas automobilis Pilaitės prospekte mirtinai partrenkė nepilnametę pėsčiąją, aplinkybių. Nepilnametę lemtingoje vietoje išleido jos klasės draugės tėvas. Moksleivė ketino pereiti gatvę ir sėsti į autobusą. Tamsiai apsirengusios pėsčiosios „VW Sharan“ vairuotojas nematė ir stabdyti iš esmės nespėjo. Keletą sekundžių ant vienatūrio automobilio priekio vežta pėsčioji buvo nublokšta žemėn tik už 80 metrų nuo perėjos. Apie 20 metų policijoje tarnaujantis pareigūnas iki šiol problemų nekėlė, tačiau pastarąsias tris savaites į darbą nevaikščiojo, o kaip tik trečiadienį dar prasitęsė nedarbingumo lapelį.

Spalio 30 d. popietę Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate surengta speciali trumpoji spaudos konferencija, skirta skaudžiam trečiadienio eismo įvykiui, per kurį Vilniaus policijos pareigūno vairuojamas automobilis partrenkė ir mirtinai sužalojo jaunuolę. Komentarus pateikė Vilniaus policijos viršininkas Kęstutis Lančinskas ir sostinės kelių policijos vadovas Vytautas Černevičius.

Pareigūnai ne tik atskleidė vėl visą visuomenę sukrėtusios eismo nelaimės aplinkybes, bet ir nepraleido progos griežtai pakalbėti apie pačių eismo dalyvių, pirmiausiai pėsčiųjų, neatsakingumą.

Pasak sostinės komisarų, būtent pėstieji yra viena nedrausmingiausių eismo dalyvių grupių, kelianti chaosą gatvėse ir keliuose.

Kelių policijos vadovas V.Černevičius minėjo, kad nubaustų pėsčiųjų skaičius šiais metais išaugo net keturis kartus. Tačiau žmonės jokių išvadų dėl tokių policijos sankcijų nedaro ir toliau nesisaugo keliuose. Viršininkas K.Lančinskas savo ruožtu prasitarė negalintis pamiršti labai panašios eismo sostinės T.Narbuto gatvėje, kurios metu 19-metė, neįsitikinusi saugumu, žengė per gatvę maigydama rankoje telefoną, o į ausis įsikišusi ausines.

VIDEO: Vilniaus policijos vadovų komentarai apie žuvusią 15-metę pėsčiąją

Naujojoje Vilnioje esančio 4-ojo sostinės policijos komisariato 42 metų postinis A.A. pastaruoju metu į darbą nevaikšto, nes turi nedarbingumo lapelį dėl stuburo problemų. Beje, liudininkai jo automobilyje „VW Sharan“ matė išteptą statybininko uniformą, tačiau ar pareigūnas pastaruoju metu darbuojasi statybose, oficialių duomenų nėra. Viršininko K.Lančinsko žiniomis, būtent trečiadienį pareigūno A.A. nedarbingumo lapelis buvo dar sykį pratęstas.

Tuo tarpu po mašina pakliuvusi nepilnametė prieš kelias akimirkas buvo išlipusi iš lengvojo automobilio. 15-metę ten atvežė ir išleido jos klasės draugės tėvas. Teigiama, kad paauglė planavo pereiti gatvę, sulaukti autobuso ir važiuoti juo tikriausiai namo.

Merginai reikėjo įveikti tris eismo juostas vienoje kelio pusėje. Visame Pilaitės prospekte leidžiamas greitis yra 70 km/val., tačiau prieš perėją vairuotojams privaloma sulėtėti bent iki 50 km/val.

Perėja yra šiek tiek apšviesta. Pėsčioji buvo apsirengusi tamsiai ir neturėjo atšvaitų – nei prisegtų, nei kišenėse.

VIDEO: Pilaitės prospekto pėsčiųjų perėjo mirtinai partrenkta 15-metė

Pasak K.Lančinsko, eismo nelaimės aplinkybės yra „labai miglotos“.

„Įsivaizduokite – vakaras, tamsu... Yra daug dalykų, kuriuos reikia išsiaiškinti“, – pabrėžė viršininkas.

Policijos vadovas siūlė neskubėti ko nors kaltinti ar teisti, o leisti tyrėjams surinkti visą medžiagą, palaukti, kol išvadas pateiks ekspertai.

Panašu, kad iki smūgio į pėsčiąją vairuotojas jos apskritai nematė. Po smūgio nepilnametė liko ant „VW Sharan“ priekio. „Pagal fotografijas, kurias mačiau, išeina taip, kad auka dar buvo vežama ant automobilio kažkiek laiko“, – minėjo Vilniaus policijos vadovas.

Nelaimėlė krito žemėn tik maždaug už 80 metrų nuo perėjos.

Medikai tik konstatavo pėsčiosios mirtį. Vairuotojas, pirminiais duomenimis, buvo blaivus, tačiau tiksliam tyrimui paimta jo kraujo.

„Aišku, kad tokioje situacijoje visi mes jaučiamės labai blogai. Kai tokia nelaimė įvyksta policininkui ar paprastam piliečiui, ar man pačiam, neduok Dieve, taip atsitiktų – tai iš tikrųjų yra didžiulė tragedija. Tai prisiminimas, kuris ilgai sapnuosis ir, matyt, persekios tave iki gyvenimo pabaigos,“ – kalbėjo komisaras K.Lančinskas.

K.Lančinskas minėjo, kad paprastas postinio pareigas einantis pareigūnas per porą dešimčių tarnybos metų niekuo ypatingai  nepasižymėjo – nei bloguoju, nei geruoju. Šiuo metu galiojančių tarnybinių nuobaudų policininkas neturi.

„Aišku, kad tokioje situacijoje visi mes jaučiamės labai blogai. Kai tokia nelaimė įvyksta policininkui ar paprastam piliečiui, ar man pačiam, neduok Dieve, taip atsitiktų – tai iš tikrųjų yra didžiulė tragedija. Tai prisiminimas, kuris ilgai sapnuosis ir, matyt, persekios tave iki gyvenimo pabaigos. Niekam nelinkiu tokios situacijos, nė vienam iš jūsų“, – į  nepavydėtiną pavaldinio padėtį mėgino įsijausti komisaras.

Paklaustas, kaip vertina pėsčiųjų perėją, kurioje įvyko nelaimė, K.Lančinskas atsakė taip: „Saugumas yra ne policijos reikalas, o savivaldybės. Bet tokių, kaip ta, pėsčiųjų perėjų, mano galva, neturėtų būti.“

Jis minėjo, kad 2014 m. savivaldybės sprendimu, šią nereguliuojamą pėsčiųjų perėją yra nutarta palikti.

Kelių policijos vadovas V.Černevičius antrino, kad diskusijos, ar šią Pilaitės perėją verta panaikinti, o galbūt perdaryti į reguliuojamą, vyksta nuo 2012 metų. 

„2014 metais kartu su savivaldybės atstovais, kadangi savivaldybė reguliuoja eismą, mes vėl apžiūrėjome visas perėjas, taip pat ir šią. Ir buvo nutarta, esant galimybei, ją padaryti saugią, reguliuojamą“, – minėjo V.Černevičius.

Sostinės kelių policijos vadovo teigimu, nei vairuotojai, nei pėstieji „visiškai nesirūpina“ vieni kitų saugumu. Ir tokia prasta padėtis – visoje Lietuvoje.

„Vairuotojui daug saugiklių numatyta. Jis privalo sulėtinti greitį, įsitikinti, kad tikrai saugu. Jei kitas automobilis sulėtino greitį, jis irgi privalo sulėtinti. Ir pėsčiasis privalo įsitikinti dėl artėjančio automobilio, ar jam bus saugu eiti per pėsčiųjų perėją“, – rodos, elementarius dalykus aiškino V.Černevičius.

Jis dar pridūrė: „Matome, kas darosi šiuo metu keliuose. Yra labai bloga situacija.“

Kodėl pastaruoju metu Vilniuje daugėja skaudžių eismo nelaimių, kuriose sužeidžiami ar net žūsta pėstieji? Pareigūnai sako, kad sostinėje yra didelis automobilių skaičius ir prie jo prisitaikyti nespėjanti infrastruktūra.

„Matome, kas darosi šiuo metu keliuose. Yra labai bloga situacija“, – kalbėdamas ne tik apie sostinę pripažino Vilniaus kelių policijos vadovas V.Černevičius.

„Pirmas dalykas yra didžiulis automobilių skaičius. Antras – žmonės nesirūpina savo saugumu. Tai du pagrindiniai dalykai, bet, aišku, lemia ir infrastruktūra, kuris nespėja keistis taip greitai, kaip didėja automobilių skaičius. Pamoralizuosiu: gyvename sostinėje, privalome gerbti ir rūpintis vieni kitais. Daug nelaimių tikrai išvengtume, jeigu prieš eidami į perėją apsižvalgytume, įsitikintume, kad yra saugu, važiuodami prieš perėją pristabdytume, parodytume posūkį rikiuodamiesi, o ne lįstume įžūliai. Ir nelenktume iš dešinės. Kai susideda didelis transporto kiekis, noras lėkti ir neatsakingumas, o jeigu dar kažkas alkoholio išgeria, tada pasekmės aiškios“, – kalbėjo K.Lančinskas.

Pasak komisaro, jeigu Lietuva būtų labai turtinga, galima būtų ant kiekvienos sankryžos pastatyti po policininką, tačiau tai vis tiek neišgelbės – visi važiuos pagal taisykles, kol bus matomas policininkas: „O kai pravažiuos policininką, vėl prasidės cirkas, kas matyti keliuose.“

Ar policija mato būdų ugdyti pėsčiųjų sąmoningumą, stiprinti jų savisaugos instinktą?

„Pagal šių metų statistiką apie 60 proc. nubaustųjų eismo dalyvių yra pėstieji. Baudžiami pėstieji pyksta, piktinasi, šaukia ant mūsų policijos pareigūnų. Bet mes esame įsitikinę, kad vienintelis būdas pakelti jų sąmoningumą yra būti labai griežtais principingais jų atžvilgiu. Kadangi pėstieji yra tie žmonės, kurie savęs nesaugo, labai nesaugo“, – teigė K.Lančinskas.

VIDEO: Vilniaus policijos vadovų komentarai apie žuvusią 15-metę pėsčiąją
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Skilimas Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete: vieni perspėja apie politizavimą, kiti negaili kritikos prezidentei

Gazas

15min apklausa rytinėse spūstyse: ar šiandien pavežėte savo kaimyną?

Aktualu

Vytautas Plečkaitis: Europos Sąjunga apsiginti nebūtų pajėgi. Kodėl gali žlugti Vakarai?

Vardai

64-ąjį gimtadienį švenčianti Birutė Petrikytė: „Mūsų trumpas gyvenimas yra labai puikus“

24sek

„Rockets“ pristūmė NBA čempionus prie prarajos krašto, bet Ch.Paulas patyrė traumą

Verslas

15min studijoje: ką galime veikti su savo duomenimis, įsigaliojus įmones gąsdinančiam reglamentui

Aktualu

Šiaurės Korėja tikina vis dar esanti pasirengusi kalbėtis su JAV

24sek

Lietuvos rinktinės krepšininkas pasirodys „Los Angeles Lakers“ peržiūroje

Aktualu

Girto vairuotojo fiasko Panevėžyje: pareigūnams įkliuvo prie pat policijos komisariato

Vardai

Sasekso kunigaikštienė Meghan Markle: „Didžiuojuosi būdama feministe“

Aktualu

Orai.lt: karštą savaitgalį gaivins trumpalaikis lietus

Aktualu

Ginklų ekspertai: Iranas metų metus dykumoje tobulino tarpžemyninių raketų programą

Interviu Tik 15min Kultūra

Vienas garsiausių pasaulio antropologų Thomas Hyllandas Eriksenas: „Mums reikalingas laikas, kai nieko neįvyksta“

Lukiškių aikštėje atidaryta skaitykla po atviru dangumi „Vilnius skaito“

Gyvenimas

Kokių maisto produktų nepatartina užšaldyti?

Vardai

Donatas ir Dainė Baumilos pirmą kartą viešumoje pasirodė su devynių mėnesių dukra

Paskutinis sezono „Ginčas“: ar Kaunas pajėgus surengti Finalo ketvertą?

Jei šiandien jūsų kolega į darbo vietą atkeliavo su rankšluosčiu ant peties, negalvokite, kad jis išsiblaškęs. Anaiptol – jis kaip niekada sąmoningas ir yra pasirengęs bet kuriuo metu leistis į kelionę ne po bet kur, o po visą galaktiką.

Šiandien pasaulio skaitytojai mini Rankšluosčių dieną – taip atiduodama garbė rašytojui, klasika tapusio romano „Keliautojo autostopu gidas po galaktiką“ autoriui Douglasui Adamsui.

Kultūra

Douglasas Adamsas ir kelionės po galaktiką: kodėl šiandien su savimi reikia turėti rankšluostį?

Gazas

Eksperimentas Panevėžio gatvėse: ar vairuotojai praleidžia skubančius paramedikus?

Vardai

Naujame Ironvyto vaizdo klipe – šiurpūs vaizdai iš vaiduoklių miesto Latvijoje

Naujienos

Aktualu

Skilimas Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete: vieni perspėja apie politizavimą, kiti negaili kritikos prezidentei

Gazas

15min apklausa rytinėse spūstyse: ar šiandien pavežėte savo kaimyną?

Aktualu

Vytautas Plečkaitis: Europos Sąjunga apsiginti nebūtų pajėgi. Kodėl gali žlugti Vakarai?

Vardai

64-ąjį gimtadienį švenčianti Birutė Petrikytė: „Mūsų trumpas gyvenimas yra labai puikus“

24sek

„Rockets“ pristūmė NBA čempionus prie prarajos krašto, bet Ch.Paulas patyrė traumą

Verslas

15min studijoje: ką galime veikti su savo duomenimis, įsigaliojus įmones gąsdinančiam reglamentui

Verslas

Penktadienį, įsigalioja ES duomenų apsaugos taisyklės, bet Lietuvos pasirengimas vėluoja

Aktualu

Šiaurės Korėja tikina vis dar esanti pasirengusi kalbėtis su JAV

24sek

Lietuvos rinktinės krepšininkas pasirodys „Los Angeles Lakers“ peržiūroje

Aktualu

Girto vairuotojo fiasko Panevėžyje: pareigūnams įkliuvo prie pat policijos komisariato

Vardai

Sasekso kunigaikštienė Meghan Markle: „Didžiuojuosi būdama feministe“

Aktualu

Orai.lt: karštą savaitgalį gaivins trumpalaikis lietus

Interviu Tik 15min Kultūra

Vienas garsiausių pasaulio antropologų Thomas Hyllandas Eriksenas: „Mums reikalingas laikas, kai nieko neįvyksta“

Lukiškių aikštėje atidaryta skaitykla po atviru dangumi „Vilnius skaito“

Gyvenimas

Kokių maisto produktų nepatartina užšaldyti?

Vardai

Donatas ir Dainė Baumilos pirmą kartą viešumoje pasirodė su devynių mėnesių dukra

Paskutinis sezono „Ginčas“: ar Kaunas pajėgus surengti Finalo ketvertą?

Aktualu

Ginklų ekspertai: Iranas metų metus dykumoje tobulino tarpžemyninių raketų programą

Jei šiandien jūsų kolega į darbo vietą atkeliavo su rankšluosčiu ant peties, negalvokite, kad jis išsiblaškęs. Anaiptol – jis kaip niekada sąmoningas ir yra pasirengęs bet kuriuo metu leistis į kelionę ne po bet kur, o po visą galaktiką.

Šiandien pasaulio skaitytojai mini Rankšluosčių dieną – taip atiduodama garbė rašytojui, klasika tapusio romano „Keliautojo autostopu gidas po galaktiką“ autoriui Douglasui Adamsui.

Kultūra

Douglasas Adamsas ir kelionės po galaktiką: kodėl šiandien su savimi reikia turėti rankšluostį?

Gazas

Eksperimentas Panevėžio gatvėse: ar vairuotojai praleidžia skubančius paramedikus?

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min