Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policininkui blaiviam vairuoti neišeina?

Vilniaus policijos patruliai ruošiasi Naujųjų Metų sutiktuvėms
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Policininkų gretose vis atsiranda išsišokėlių, ne tik prisidarančių bėdų sau, bet ir smukdančių policijos prestižą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Jonavos komisariato Viešosios tvarkos skyriuje dirbantis pareigūnas apdaužė nuosavą automobilį ir prisivirė rimtų nemalonumų.

Kauno apskrities VPK Jonavos rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio patrulis R.T., gimęs 1964 m., prisidarė rimtų problemų.

Penktadienį 18 val. 35 min. Jonavos rajono kelyje Jonava-Žąsliai-Mijaugonys, 4-ame kilometre, neuniformuoto ir ne tarnybos metu pareigūno vairuojamas nuosavas automobilis Opel Omega nuvažiavo nuo kelio į griovį. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo.

Į avariją patekusiam pareigūnui po įvykio nustatytas 0,91 promilės alkoholio girtumas, šeštadienį informuoja Policijos departamentas.

Girti važinėjantys pareigūnai yra nuolatinis Policijos departamento vadovybės galvos skausmas.Iš darbo išmestas Šiaulių policininkas teisme aiškino, kad visuomenė nesuprato, jog pažeidimą padarė pareigūnas, todėl pareigūno vardo jis neva nežemino. Tačiau bylą nagrinėjusi teisėjų kolegija konstatavo, jog „pareigūnai visuomenei yra labiau įsipareigoję, o taip pat turi didesnę atsakomybę už padarytus pažeidimus“.

Neblaivių „angelų-sargų“ poelgiai dažnai priverčia atsakingus komisarus raudonuoti dėl savo pavaldinių.

Skuodo rajono buvusio policininko Sauliaus Pauliko 2007 metų lapkričio 7 dieną Aleksandrijos miestelyje sukelta tragedija sukrėtė visą Lietuvą ir netgi aukščiausius šalies vadovus.

Iš postų po šio įvykio pasitraukė tuometinis policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius bei vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys

Didžiulį rezonansą turėjo ir kita eismo tragedija, kai 2001-ųjų spalio 28-osios naktį visiškai girto vyresniojo policininko Dariaus Narinkevičiaus vairuojama mašina užkimštoje sostinės sankryžoje rėžėsi į taksi ir pražudė krepšinio trenerį 30 metų Gediminą Ulį bei jo senelę.

Kai kurie policininkai sėda prie vairo neblaivūs tikriausiai todėl, kad eiti pėsčiomis ar išsikviesti taksi jau nebepajėgia. Pavyzdžiui, kai 2008 m. birželio 29 d. sostinės VPK kriminalinės policijos vyr. postinis Gintaras Skendelis nuosavu automobiliu Mitsubishi Space Wagon išvažiavo į priešpriešinės krypties juostą ir rėžėsi į kito vilniečio mašiną, šiam policininkui buvo užfiksuotas 3,32 promilės alkoholio girtumas.

Teismas: prisidirbai – lauk!

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2008-ųjų pavasarį nepatenkino pareigūno vardą pažeminusio policijos patrulio skundo, kuriuo prašoma sugrąžinti jį į pareigas. Pareigūną Šiaulių policijos viršininkas atleido iš pareigų, dėl to, jog jis, būdamas neblaivus, vairavo automobilį. Patruliui buvo nustatytas sunkus girtumo laipsnis, jis neturėjo draudimo. 25 metų stažą turintis patrulis argumentavo, jog pažeidimą padarė ne tarnybos metu ir  neuniformuotas. Visuomenė, anot jo, nesuprato, jog pažeidimą padarė pareigūnas, todėl pareigūno vardo jis nežemino. Tačiau bylą nagrinėjusi LVAT teisėjų kolegija konstatavo, jog „pareigūnai visuomenei yra labiau įsipareigoję, o taip pat turi didesnę atsakomybę už padarytus pažeidimus“. Teisėjai pažymėjo, jog atleistas patrulis yra vidaus reikalų sistemos, kurios viena iš svarbiausių funkcijų – užtikrinti neblaivių vairuotojų pažeidimų prevenciją,  pareigūnas. „Todėl akivaizdu, kad visuomenės vertinimu situacija, kai tokį nusižengimą padaro šios sistemos atstovas, kelia nepasitikėjimą visa sistema ir ją kompromituoja“. Teismas yra ne kartą atkreipęs dėmesį, jog panašūs pažeidimai yra vieni iš pavojingiausių administracinių pažeidimų. Asmuo, vairuodamas transporto priemonę sunkaus girtumo būklėje, yra itin pavojingas visuomenei, ir turi prisiimti tokio elgesio pasekmes.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min