TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Politikas įtariamas mažametės tvirkinimu

Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Dėl 4 metukų kaunietės kilo karas tarp jos tėvų, Pilietinės demokratijos partijos prezidiumo nario Andriaus Ūso ir tėvo giminaičių – žinomų Kauno teisininkų. Į jį jau įtraukti Seimo Žmogaus teisių bei Teisės ir teisėtvarkos komitetai, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga bei dar visa krūva institucijų.

Ši ilgai paslaptyje laikyta, bet pačios mažylės motinos, užvertusios minėtas instancijas skundais, paskleista istorija prasidėjo 2008 metų pabaigoje, kai į policiją kreipėsi mergaitės tėvas. Jo pareiškime teigiama, kad buvusiai sugyventinei civilinėje byloje dėl jųdviejų dukters gyvenamosios vietos nustatymo atstovavęs politikas tvirkino mažylę. Neva tai papasakojusi pati 4-metė, grįžusi iš vieno pasimatymo su motina.

Pasipasakojo ir psichologei

Panemunės policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą. Mažylė apklausta du kartus. Abukart – specialiai vaikų apklausoms įrengtame policijos kambaryje, kuriame be vaiko ir psichologės per pokalbį nieko daugiau nebūna. Likusieji su atliekamu tyrimu susiję asmenys stebi šį procesą per gretimoje patalpoje esančius monitorius.

Pirmas mažylės pasakojimas davė pretekstą apklausti tėvo nurodytą asmenį kaip įtariamąjį. Paaiškėjo, kad tai aktyviai politikoje besireiškiantis buvusio Seimo pirmininko Viktoro Muntiano visuomeninis patarėjas A.Ūsas, tebepriklausantis Pilietinės demokratijos partijos prezidiumui. Iki Darbo partijos skilimo jis vadovavo jos Kauno rajono skyriui. Tačiau per 2007-ųjų rinkimus į Kauno rajono savivaldybės tarybą A.Ūsas jau kandidatavo būdamas „pilietininkų“ sąraše (buvo įrašytas 2 numeriu).

Kandidato anketoje teigiama, kad 34 metų A.Ūsas yra vedęs, turi dukrą ir sūnų bei vadovauja pakaunėje įsikūrusiai metalo apdirbimo įmonei „Eurotechnika“.

Kaltę neigia

Pareiškus A.Ūsui įtarimus dėl mažametės tvirkinimo, jis atsisakė duoti parodymus.

Antrąją 4-metės apklausą jau stebėjo ir ikiteisminio tyrimo teisėjas. Teigiama, kad ją sutrukdė į apklausos kambarį įsiveržusi mergaitės motina. Iš mažylės tepavyko išpešti, kad ji nenori kalbėti apie „tą dėdę“, jis jai nepatinka.

Vakar A.Ūsas LŽ teigė esąs apšmeižtas: „Tai yra kerštas, kad aš padėjau mergaitei matytis su motina.“ Tačiau paprašius patikslinti, kas tas kerštingasis, politikas atsakė: „Jo įvardyti negaliu – apie tai galėsiu kalbėti tik po savaitės ar kelių. Manau, kad tai turi sužinoti visa Lietuva!“

„Tai, kuo esu įtariamas, yra absoliuti nesąmonė, – tvirtino pašnekovas. – Niekada gyvenime neturėjau tokių minčių.“

Pasak įtariamojo, su mažylės motina jis susipažinęs V.Muntiano priimamajame. Moteris, kovodama už savo teisę matytis su dukra, kreipėsi pagalbos. A.Ūsas teigia teismuose jai atstovavęs porą metų.

„Aš nesu teisininkas, bet tuo domiuosi“, – sakė kažkada Lietuvos žemės ūkio universitete studijavęs, bet jo nebaigęs politikas. Jis prisipažino nebaigęs ir šios bylos – mergaitės motina susirado kitą advokatą. Neva dėl per didelio pašnekovo užimtumo.

Uniformuoti įkaitai

Pareigūnams, atliekantiems tyrimą dėl galimo 4-metės tvirkinimo, trukdo nesibaigiantys jos motinos skundai ir tėvo pozicija nusprendus mažylei skirti psichologinę ekspertizę. Norima išsiaiškinti, ar ji nelinkusi fantazuoti.

Jau buvo susitarta ir su Vilniuje esančio Vaiko raidos centro specialistais, bet tėvas kategoriškai atsisakė, kad tyrimas dukrai būtų atliktas. Ne todėl, kad šis užtruktų savaitę, bet todėl, kad „įtariamasis turi daug pinigų ir dar daugiau pažįstamų Vilniuje“. Vyriškis pareikalavo nušalinti ir sprendimą skirti ekspertizę priėmusią prokurorę.

Mažylės motina savo skunduose teigia, kad spaudimą tyrimui daro dukros tėvo giminės. LŽ duomenimis, vyriškio sesuo – Kauno apygardos teismo teisėja, svainis – advokatas, atstovavęs jam, kaip nukentėjusiajam, šioje byloje.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min