TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Politiko sūnus nuteistas (atnaujinta 16.10 val.)

Donatas Balčytis teisme (dešinėje)
„Scanpix“ nuotr. / Donatas Balčytis teisme (dešinėje)
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Vilniaus apygardos teismas (VAT), visiškai patenkinęs prokuroro Sauliaus Versecko apeliacinį skundą, nuteisė buvusio finansų ministro socialdemokrato Zigmanto Balčyčio sūnų Donatą už dokumentų klastojimą ir piktnaudžiavimą dokumentus.

D.Balčyčio bei jo buvusių kolegų skundus VAT atmetė.

Eksministro sūnui teismas skyrė 10 tūkst. litų baudą ir ketveriems metams atėmė iš jo teisę dirbti valstybės tarnyboje.

Kitiems dviems kaltinamiesiems Tomui Ulinauskui ir Pauliui Kairiui teismas skyrė 7,5 tūkst. ir 8,75 tūkst. litų baudas.Vienintelis apeliacinio skundo nepadavęs Mindaugas Vilčinskas nubaustas 5 tūkst. litų bauda ir jam 2 metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje.

Šis VAT sprendimas dar gali būti skundžiamas kasacine tvarka.

VAT nagrinėti D.Balčyčio bylą vėl turėjo pradėti po to, kai spalio pabaigoje Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) priėmė sprendimą ją grąžinti.

LAT teigė, kad nagrinėjimas apeliacine tvarka būtinas dėl baudžiamojo proceso pažeidimų, padarytų vertinant bylos duomenis.

D.Balčytis buvo kaltinamas pakeitęs bendrovės „Panevėžio melioracija“ vertinimus, kad ši bendrovė gautų ES struktūrinių fondų paramą. Anot prokuroro, pakeitimų daryti tuomet Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) dirbęs eksministro sūnus neturėjo teisės, o jų keitimas laikomas klastojimu.

Kitus kaltinamuosius – T.Ulinauską ir P.Kairį – jis įvardijo kaip organizatorius, atlikusius parengiamuosius veiksmus.

Kaltinamųjų gynėjai su prokuroro argumentais nesutiko ir prašė juos išteisinti, teigdami, esą nusikalstamų veiksmų jų klientų poelgiuose nebūta.

Anksčiau Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas ir Vilniaus apygardos teismas nerado eksministro sūnaus kaltės įrodymų bei jį išteisino. Teismų teigimu, D.Balčyčio ir jų kolegų P.Kairio ir T.Ulinausko pakeistas „Panevėžio melioracijos“ vertinimas tuomet dar nebuvo dokumentas, todėl šią veiką teismas įvertino ne kaip nusikaltimą, o kaip drausminį nusižengimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min