Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 03, 13:32 Atnaujinta 2022 10 03, 14:20

Matuizose pora jauną parduotuvės direktorių nužudė reikalaudama degtinės: smogė buteliu į galvą

Varėnos rajono Matuizų kaime 2019 m. vykusios Joninės baigėsi tragedija: 30-metis Edgaras K. buvo žiauriai sumuštas, o po savaitės, taip ir nepabudęs iš komos, mirė Kauno klinikose. Kaltinimai jauno vyro kvalifikuotu nužudymu pareikšti tame pačiame kaime gyvenančiam Edikui Vilbikui, o jo sutuoktinė Inga Vilbikienė iš pradžių kaltinta tik viešosios tvarkos sutrikdymu. Vis dėlto, teismas juos abu pripažino žudikais.
Kaltinamieji teisme Tik prenumeratoriams
Kaltinamieji teisme / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kaip rašoma advokatų profesinės bendrijos „Constat“ paviešintame pranešime spaudai, tik baudžiamąją bylą nagrinėjant teisme pasiekta, kad kaltinimas niekur nedirbančiai, anksčiau neteistai I.Vilbikienei keistųsi – jos padaryta nusikalstama veika buvo perkvalifikuota į nužudymą, kartu numatant ir jos atsakomybę sunkinančią aplinkybę – nusikalstamą bendrininkavimą, nužudant Edgarą K. kartu su savo vyru E.Vilbiku (turi išnykusį teistumą).

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Kaltinamieji teisme
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Kaltinamieji teisme

Vilbikai buvo kaltinami tuo, kad 2019 metų birželio 23 dieną apie 4 valandą, būdami apsvaigę nuo alkoholio, viešoje vietoje – prie mokyklos, bendrais veiksmais iš chuliganiškų paskatų – be jokios akivaizdžios priežasties ir elgdamiesi įžūliai, nužudė Edgarą K.

E.Vilbikas kaltintas tuo, kad tyčia du kartus ranka smogė į galvos sritį nukentėjusiajam, dėl ko šis du kartus griuvo, trenkdamasis galva į asfaltuotos aikštelės dangą.

Tuomet I.Vilbikienė, remiantis bylos medžiaga, tyčia apipylė alumi, 5-6 kartus delnais trenkė į veidą, pastvėrusi už plaukų, lenkė Edgaro K. galvą link žemės ir spyrė į šoną, vieną kartą buteliu smogė į kairę galvos sritį.

Kraujui išsiliejus virš kietojo galvos smegenų dangalo, nukentėjusysis mirė Kauno klinikose.

Kaltinti Vilbikai dar ir tuo, kad bendrais veiksmais įžūliu elgesiu demonstravo nepagarbą aplinkiniams, sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką – pašalinių žmonių akivaizdoje, be jokios aiškios priežasties, tyčia ranka ne mažiau kaip vieną kartą smogė į veidą kitam nukentėjusiajam D.J. ir kėsinosi jam suduoti buteliu į galvą, vadino įžeidžiančio turinio žodžiais.

Kalės ilgus metus

2022 metų rugsėjo 30 dieną Kauno apygardos teismas paskelbė apkaltinamąjį teismo nuosprendį.

Kaltinamoji I.Vilbikienė pripažinta kalta padariusi dvi nusikalstamas veikas – kvalifikuotą tyčinį nužudymą iš chuliganiškų paskatų ir viešosios tvarkos trikdymą.

Galutinė jai skirta bausmė – 11,5 metų laisvės atėmimas.

Tas pačias nusikalstamas veikas pripažintas įvykdęs ir I.Vilbikienės sutuoktinis ūkininkas E.Vilbikas – jam paskirta 12,5 metų laisvės atėmimo bausmė.

Iš nuteistųjų Vilbikų, nukentėjusiųjų civilinius ieškinius tenkinant iš dalies, nužudytojo šeimos nariams priteistas bylinėjimosi išlaidų bei turtinės ir neturtinės žalos atlyginimas: mamai – 6834,93 Eur turtinės žalos (už kapavietės įrengimą) bei 35 000 Eur neturtinės žalos, tėvui – 35 000 Eur neturtinės žalos, žuvusiojo seseriai – 20 000 Eur neturtinės žalos, D.J. – 500 eurų neturtinės žalos.

Tikrasis I.Vilbikienės veidas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min