Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Portugalijoje įvykdytame banko šarvuočio apiplėšime – automobilis lietuviškais numeriais

Portugalijos žiniasklaidoje šiomis dienomis linksniuojamas Lietuvos pavadinimas. Su mūsų šalimi siejamas nesėkme pasibaigęs šarvuotos mašinos apiplėšimas. Užpuolimo metu joje buvo gabenama daugiau nei 5 mln. eurų. Tačiau plėšikams nepavyko pasiimti nė euro.
Apiplėšimas Portugalijoje
Apiplėšimas Portugalijoje / TV kadras

Daugiau informacijos

Nusikaltimo scenarijų vietos žiniasklaida jau pakrikštijo vertu gero kino filmo. Penktadienį, apie 19.30 val., iš įmonės teritorijos pajudėjusią šarvuotą mašiną autostradoje netoli Koimbros miesto pasivijo du automobiliai. Vienas jų blokavo šarvuotį iš priekio, kitas – iš galo. Suspaudę mašiną, užpuolikai paleido keletą šūvių. O vėliau – susprogdino bombą. Liudininkų teigimu, sprogimas buvo stiprus: jis buvo girdimas 1-2 km spinduliu, kaip įtariama, nuo jo išdužo kelių netoli nusikaltimo vietos esančių gyvenamųjų pastatų langai.


Tačiau pati šarvuota mašina beveik nenukentėjo. Greičiausiai nesitikėję, jog sprogimas nepavyks, užpuolikai buvo priversti sprukti be pinigų. Liudininkų teigimu, iš įvykio vietos jie pasišalino trečiu automobiliu, kuris buvo su lietuviškais numeriais. Įvykį tiriantys pareigūnai daro prielaidą, kad nesėkmingą apiplėšimą suplanavę ir bandę įvykdyti plėšikai – ne portugalai, bet užsieniečiai. Kol kas neaišku, ar minėtoji mašina, kurios numeriai lietuviški, buvo pavogta. Dėl kitų dviejų automobilių, kuriais naudojosi plėšikai, jau nebėra abejonių: abu jie neseniai pavogti.

Nusikaltimo metu žmonės nenukentėjo – šarvuotoje mašinoje buvę įmonės darbuotojai atsipirko išgąsčiu.

Įvykį tiriančių Portugalijos pareigūnų teigimu, nekyla abejonių, kad apiplėšimas buvo detaliai suplanuotas. Tačiau plėšikai neatkreipė dėmesio į pagrindinę detalę – šarvuota mašina buvo naujausio modelio, kuris yra gerokai saugesnis nei ankstesnieji. Greičiausiai kaip tik dėl to nusikaltimas nepavyko.

Šis nusikaltimas siejamas su panašiu apiplėšimu, kuris buvo įvykdytas pernai kitame Portugalijos mieste.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius