Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 20d. 23:08

Portugalijoje įvykdytame banko šarvuočio apiplėšime – automobilis lietuviškais numeriais

Apiplėšimas Portugalijoje
TV kadras / Apiplėšimas Portugalijoje

Portugalijos žiniasklaidoje šiomis dienomis linksniuojamas Lietuvos pavadinimas. Su mūsų šalimi siejamas nesėkme pasibaigęs šarvuotos mašinos apiplėšimas. Užpuolimo metu joje buvo gabenama daugiau nei 5 mln. eurų. Tačiau plėšikams nepavyko pasiimti nė euro.

Daugiau informacijos

Nusikaltimo scenarijų vietos žiniasklaida jau pakrikštijo vertu gero kino filmo. Penktadienį, apie 19.30 val., iš įmonės teritorijos pajudėjusią šarvuotą mašiną autostradoje netoli Koimbros miesto pasivijo du automobiliai. Vienas jų blokavo šarvuotį iš priekio, kitas – iš galo. Suspaudę mašiną, užpuolikai paleido keletą šūvių. O vėliau – susprogdino bombą. Liudininkų teigimu, sprogimas buvo stiprus: jis buvo girdimas 1-2 km spinduliu, kaip įtariama, nuo jo išdužo kelių netoli nusikaltimo vietos esančių gyvenamųjų pastatų langai.


Tačiau pati šarvuota mašina beveik nenukentėjo. Greičiausiai nesitikėję, jog sprogimas nepavyks, užpuolikai buvo priversti sprukti be pinigų. Liudininkų teigimu, iš įvykio vietos jie pasišalino trečiu automobiliu, kuris buvo su lietuviškais numeriais. Įvykį tiriantys pareigūnai daro prielaidą, kad nesėkmingą apiplėšimą suplanavę ir bandę įvykdyti plėšikai – ne portugalai, bet užsieniečiai. Kol kas neaišku, ar minėtoji mašina, kurios numeriai lietuviški, buvo pavogta. Dėl kitų dviejų automobilių, kuriais naudojosi plėšikai, jau nebėra abejonių: abu jie neseniai pavogti.

Nusikaltimo metu žmonės nenukentėjo – šarvuotoje mašinoje buvę įmonės darbuotojai atsipirko išgąsčiu.

Įvykį tiriančių Portugalijos pareigūnų teigimu, nekyla abejonių, kad apiplėšimas buvo detaliai suplanuotas. Tačiau plėšikai neatkreipė dėmesio į pagrindinę detalę – šarvuota mašina buvo naujausio modelio, kuris yra gerokai saugesnis nei ankstesnieji. Greičiausiai kaip tik dėl to nusikaltimas nepavyko.

Šis nusikaltimas siejamas su panašiu apiplėšimu, kuris buvo įvykdytas pernai kitame Portugalijos mieste.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

00:20
01:04
01:42

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min