Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 3d. 14:54 , atnaujinta: 2014 rugsėjo 3d. 15:04

Pradėta nagrinėti Dembavos tragedijos byla, nužudytosios artimieji paprašė neviešo posėdžio

Teismo posėdyje
Tomo Markelevičiaus nuotr. / J.Jakubaitis ir D.Antanaitis (dešinėje)

Trečiadienį Panevėžio apygardos teismas pradėjo nagrinėti bylą, kurioje Julius Jakubaitis ir Deividas Antanaitis kaltinami pagrobę septyniolikmetę dembaviškę, ją išžaginę ir sudeginę gyvą automobilio bagažinėje. Tragedija Panevėžio rajono Keravos miške įvyko beveik prieš metus – 2013-ųjų rugsėjo 21-ąją.

Į teismą kaltinamieji Julius Jakubaitis ir Deividas Antanaitis buvo atvesti surakintomis rankomis. Abu budeliai slėpė  veidus po kepurėmis ir vengė kamerų.

Vos prasidėjus teismo posėdžiui, nužudytosios dembaviškės artimieji išreiškė norą, kad posėdis būtų neviešas. Tokiam prašymui antrino tiek prokuroras Donatas Skrebiškis, tiek kaltinamieji bei jų advokatai.

Teisėjų kolegija šiam prašymui pritarė. Iš salės buvo išprašyti žurnalistai, taip pat už durų paprašyta palaukti ir liudytojų, kuriuos teismas apklaus kiek vėliau.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Teismo posėdyje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Deividas Antanaitis

Viena svarbiausių liudytojų byloje – Ona Vėbrienė, kuri pirmoji aptiko liepsnojantį automobilį. Moteris mišku važiavo į jai priklausantį sodą, kai jai kelią pastojo liepsnojantis automobilis.

Liudytoja tvirtina, kad nedelsiant paskambino bendruoju pagalbos telefonu. Pranešusi apie degantį automobilį moteris buvo informuota, kad šiuo metu vyksta transporto priemonės paieškos.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Teismo posėdyje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Ona Vėbrienė

Automobilio bagažinė buvo atsidariusi, atidarytos ir durelės. Visa mašina liepsnojo.

„Buvo 8.09 val., kai aš paskambinau į Bendrą pagalbos centrą. Iš pradžių nesupratau, koks nusikaltimas čia įvykdytas. Automobilio bagažinė buvo atsidariusi, atidarytos ir durelės. Visa mašina liepsnojo, automobilio numeriai buvo neatpažįstami. Nepastebėjau, ar bagažinėje kas nors buvo. Net nebuvo tokios minties, kad ten sudegęs žmogus. Nėjau arčiau. Kai vėliau sužinojau, pasijutau labai blogai“, – sakė liudytoja.

Moteris tvirtino, kad jei budeliai Julius Jakubaitis ir Deividas Antanaitis būtų pasukę į priešingą pusę nei Onos Vėbrienės sodas, nusikaltimo vieta galėjo likti neaptikta dar ilgai, mat mišku retai kas nors važinėja.

„Ten labai nuošali vieta. Jau ne pirmas nusikaltimas ten įvykdomas. Prieš daug metų kažkokie reketininkai toje pačioje vietoje žiauriai sumušė pagrobtą verslininką“, – prisiminė moteris.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Teismo posėdyje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Julius Jakubaitis

Liudytoja tikina, kad po šio įvykio ji pardavė savo sodą, tačiau neigė, kad tokiam sprendimui įtakos turėjo sodo pašonėje įvykdytas brutalus nusikaltimas.

Nužudytosios dembaviškės motina su žurnalistais bendravo nenoriai. Nuo platesnių komentarų susilaikė ir auka tapusios nepilnametės močiutė, kuri teigė, kad iki šiol išgyvena tragedijos pasekmes.

Kraupų nusikaltimą padarė apsvaigę

1980-aisiais metais gimęs J.Jakubaitis ir vienuolika metų jaunesnis D.Antanaitis buvo pažįstami ir nusikaltimo dieną planavo susitikti. 

Pareigūnai išsiaiškino, kad įtariamieji kraupaus nužudymo metu buvo apsvaigę ir nuo alkoholio, ir nuo narkotinių medžiagų – amfetamino. Vyrai važinėjosi po miestą, girtavo Panevėžio baruose ir J.Jakubaičio namuose, parduotuvėse pirko alkoholinius gėrimus.

Nusikaltėliai auką pačiupo autobusų stotelėje, Aukštaičių gatvėje, apie šeštą valandą ryte. Jie merginą iš pradžių prievarta įsodino į automobilio saloną, vėliau beveik dvi valandas vežiojosi po Panevėžio rajoną, Dembavos apylinkes, mišką, kur ir buvo rastas automobilis.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Dembavos tragedijos vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Dembavos tragedijos vietoje

Mergina iš pradžių patyrė seksualinę prievartą, o vėliau nusikaltėliai uždarė ją bagažinėje ir sudegino. Ekspertai nustatė, kad mergina liepsnose žuvo dar gyva.

Abu įtariamieji buvo sulaikyti netoli nusikaltimo vietos. Vienas ties Velžio gyvenviete, kitas – dar arčiau Panevėžio. Atstumas tarp įtariamųjų buvo nežymus. Jie iš įvyko vietos spruko pėsčiomis.

Bagažinėje uždaryta mergina šaukėsi pagalbos, du ar tris kartus skambino Bendruoju pagalbos telefonu 112, bet specialistams nepavyko nustatyti merginos buvimo vietos.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Dembavos tragedijos vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Dembavos tragedijos vietoje

Ekspertams taip ir nepavyko išsiaiškinti, ar nepilnametė skambino telefonu su SIM kortele. Gaisro metu telefonas visiškai sudegė, tad pareigūnai šios aplinkybės taip ir nenustatė.

Nuo nepilnametės pirmojo skambučio ir pranešimo apie nusikaltimą iki rasto degančio automobilio buvo praėję kiek daugiau nei 30 minučių.

Abu kaltinamieji viso tyrimo metu savo kaltę neigė ir neprisipažino. Už viešosios tvarkos pažeidimą ir nesunkų sveikatos sutrikdymą praeityje teistas J.Jakubaitis ir šešis kartus už vagystes teistas D.Antanaitis neneigia vieno – tą rytą jie buvo susitikę su nužudyta nepilnamete ir kartu su ja važinėjo po Panevėžio rajono apylinkes.

Ikiteisminio tyrimo metu abiem įtariamiesiems buvo skirtos psichiatrinės ekspertizės. Jas atlikus paaiškėjo, kad abu vyrai yra pakaltinami ir nusikaltimo metu galėjo suvokti savo veiksmus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min